PDA

Zobacz pełną wersję : Kapie mi z dachu na podloge poddasza - pomocy !!!



Sowka
21-01-2005, 14:50
Dzis po szalenczych wiatrach, deszczach i sniezycach odkrylam na strychu, ze kapie mi z dachu. :o Dom parterowy z poddaszem (poki co)nieuzytkowym: folia wysokoparoprzepuszczalna i dachowka cementowa. Folia jest miejscami przemoczona, miejscami troche mokrych plam, Ale w tych gorszych miejscach mam mokra podloge na poddaszu :-? :cry:
O co chodzi z ta folia? Czy u Was tez widzicie czasem mokre plamy od wewnatrz? Wczesniej tez je widywalam, ale w postaci niewielkich kropek, czy to tak moze byc czy tez spartaczyli mi dach i czeka mnie niezly remont :x Dodam, ze mieszkamy dopiero od sierpnia i nie mamy w tej dziedzinie zadnych innych doswiadczen. :cry:

Doradzcie prosze!!!
Dziekuje z gory i pozdrawiam

andrzejj_
21-01-2005, 15:32
trzeba sprawdzic polączenia tam gdzie sie schodzą plaszczyzny dachu.Woda tam zamarza a potem odmarzając powoduje penetracje wody za dachowke do wew.
Nieprawidłowosc drobna do usuniecia-no problem --pozdrawiam

Sowka
21-01-2005, 16:00
Wielkie dzieki, Andzeju! Przynajmniej wiem, ze nie czeka mnie kladzenie dachu od nowa. No ale chyba musze z tym poczekac do wiosny?
A poza tym kapaniem, to ze folia miejscami jest mokra to normalne?

M@M
21-01-2005, 16:04
Nmiejscu wcale nie bagatelizowalbym sprawy, bo równie dobrze wykonawca mógł dać bylejaką folię i problem wcale nie jest niewielki wręcz przeciwnie.

Patos
21-01-2005, 16:21
Prawdopodobnie są to skropliny, a nie przeciek miałem to samo zjawisko gdy paliłem w kozie, nieocieplony dach plus ogrzewane wnętrze = skropliny.

thalex
21-01-2005, 16:36
Dzis po szalenczych wiatrach, deszczach i sniezycach odkrylam na strychu, ze kapie mi z dachu. :o Dom parterowy z poddaszem (poki co)nieuzytkowym: folia wysokoparoprzepuszczalna i dachowka cementowa. Folia jest miejscami przemoczona, miejscami troche mokrych plam, Ale w tych gorszych miejscach mam mokra podloge na poddaszu :-? :cry:
O co chodzi z ta folia? Czy u Was tez widzicie czasem mokre plamy od wewnatrz? Wczesniej tez je widywalam, ale w postaci niewielkich kropek, czy to tak moze byc czy tez spartaczyli mi dach i czeka mnie niezly remont :x Dodam, ze mieszkamy dopiero od sierpnia i nie mamy w tej dziedzinie zadnych innych doswiadczen. :cry:

Doradzcie prosze!!!
Dziekuje z gory i pozdrawiamBardzo często podczas zadymek śnieznych naleci śniegu do koszy (dachowych) lub innych zakamarków potem ten śnieg się stapia i stąd woda. Jeżeli na Twoim dachu są kosze a wykonawca ich nie uszczelnił (np klinami z gąbki) to tak przy zadymkach będzie

Koło komina zdarzają się miejsca nieuszczelnione i także przemaka folia.

MEDYK
21-01-2005, 17:16
Dzis po szalenczych wiatrach, deszczach i sniezycach odkrylam na strychu, ze kapie mi z dachu. :o Dom parterowy z poddaszem (poki co)nieuzytkowym: folia wysokoparoprzepuszczalna i dachowka cementowa. Folia jest miejscami przemoczona, miejscami troche mokrych plam, Ale w tych gorszych miejscach mam mokra podloge na poddaszu :-? :cry:
O co chodzi z ta folia? Czy u Was tez widzicie czasem mokre plamy od wewnatrz? Wczesniej tez je widywalam, ale w postaci niewielkich kropek, czy to tak moze byc czy tez spartaczyli mi dach i czeka mnie niezly remont :x Dodam, ze mieszkamy dopiero od sierpnia i nie mamy w tej dziedzinie zadnych innych doswiadczen. :cry:

Doradzcie prosze!!!
Dziekuje z gory i pozdrawiam

I niech ten post będzie przestrogą dla tych którzy budują domy z użytkowym poddaszem i dają folię. Nigdy nie wiecie co się tam dzieje, a sądzę że u nie jednej osoby wełenka wcale nie jest sucha tylko wręcz przeciwnie.
Właśnie po to aby spać spokojnie i mieć pewny dach nad głową daje się dechy i papę. Ten wydatek jest niewspółmiernie mały z remontem poddasza, czy przekładaniem dachu. Wiele razy wiele osób oburzało się że co po niektórzy nie idą z duchem czasu. Czasami warto się zastanowić co niesie ze sobą ten duch nowoczesności, a często są to tylko klopoty.
I nie jest to tylko folia, ale i wiele innych rzeczy.
Właśnie dlatego powinniśmy budować wg sprawdzonych metod (chociaż czasami droższych), bo nas, przynajmniej mnie nie stać na "nowoczesność".
pzdr

Michał_B.
21-01-2005, 17:31
Dach z pełnym deskowaniem też można sp... i będzie przeciekał. :wink:

MEDYK
21-01-2005, 17:43
Dach z pełnym deskowaniem też można sp... i będzie przeciekał. :wink:

Zgadzam się z tobą, ale masz dużo mniejsze prawdopodobieństwo, bo chyba nie zaprzeczysz że to żadna filozofia na prostym dachu położyć dechy, a na to papę, przecież tutaj nie ma miejsca na przeciekanie, chyba że w miejscu papiaków. No i rada trudna do wyegzekwowania szukać pożądnych fachowców.
Ja mam dach z pełnym deskowaniem i betonową dachówką i mimo wichur, deszczy, śniegu na poddaszu jest suchutko, a jeżdżę sprawdzić przynajmniej raz w tygodniu.
pzdr

Janewa
21-01-2005, 17:43
Popieram pełne deskowanie dachu i papę

Wojtek62
21-01-2005, 17:53
Medyk,
Ty masz dojście do dobrego drewna i pewnie rówie atrakcyjnego cenowo, ale nie wszyscy tak maja i co niektórzy wybieraja wersje tańsza dając lepsza folię, np folia TYVEK ma bardzo wysoką paroprzepuszczalnośc chyba ok. 3000 ale kosztuje 7,5zl m - ale nie slyszalem by ktomus kto ma taką flię bez deskowania ciekła woda a wełenka była mokra

Cypek
21-01-2005, 19:10
Wy nie deliberujcie nad wyższościa jednego rozwiązania nad drugim tylko doradzcie sowce co ma zrobić.
Sowka, a wełnę to Ty już masz? Podbitka jest?

Michał_B.
21-01-2005, 21:13
Dach z pełnym deskowaniem też można sp... i będzie przeciekał. :wink:

Zgadzam się z tobą, ale masz dużo mniejsze prawdopodobieństwo, bo chyba nie zaprzeczysz że to żadna filozofia na prostym dachu położyć dechy, a na to papę, przecież tutaj nie ma miejsca na przeciekanie, chyba że w miejscu papiaków. No i rada trudna do wyegzekwowania szukać pożądnych fachowców.
Ja mam dach z pełnym deskowaniem i betonową dachówką i mimo wichur, deszczy, śniegu na poddaszu jest suchutko, a jeżdżę sprawdzić przynajmniej raz w tygodniu.
pzdr

A ja z tobą :lol: , tyle że moim zdaniem w 99,9% zależy od wykonania a ten 0,1% od ewentualnych wad materiałowych danej technologi. Ja mam dach pokryty folią gutta a na to dachówka cementowa i nie mam żadnych przecieków :lol:

ADAMOS48
21-01-2005, 22:15
O folii pisałem setki razy jak to jest ,że w ciągu 10 lat 6 krotnie zmieniała swoje parametry. Wdawniejszym budowaniu poddasza nie były użytkowe więc jak przez dachówki napadało to i wyschło ,natomiast teraz idzie to w węłnę i nie zawsze wszystko wyschnie .Zawsze pisałem deski i dobra papa załatwia wszystko i nie esperymentujmy na własnym grzbiecie bo nas poprostu nie stać ,a deskowanie i papa wychodzi troszku drożej niż najlepsza folia ,a osobiście również zrobiłem pełne deskowanie i papę pod dachówkę .zamiast szczotki pod gąsiory plastikowej dałem pasek 7cm blachy miedzianej co ustrzegło mnie przed zielenieniem dachu

Patos
22-01-2005, 09:08
Popieram pełne deskowanie dachu i papę
Popieram proste dwuspadowe dachy z kominami w szczycie :P

MEDYK
22-01-2005, 09:44
Popieram pełne deskowanie dachu i papę
Popieram proste dwuspadowe dachy z kominami w szczycie :P


No co ty Patos zrobileś kominy w szczycie :o :roll: :lol: , o kurcze jakies dziwne rozwiązanie, przecież na obrazku obok masz w kalenicy. Dlaczego to przerobiłeś? :lol: :lol: :wink:
pzdr to tylko żarcik