PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe a panele



coachu13
11-09-2016, 16:31
Zastanawiam się czy to dobre połączenie ?
Nie ma z tym problemów ?
Dobrze oddają ciepło ?
Trzeba je jakoś specjalnie zabezpieczać ?

Kemotxb
11-09-2016, 16:43
Ja też się nad tym zastawiałem ale chyba niepotrzebnie. Stosuje się odpowiednie panele i podkład tak aby skutecznie przewodziły ciepło. Ponoć takie panele są już od dawna w sprzedaży, mają znaczek na opakowaniu i patrząc po cenach nie odstają od innych paneli. Co do zabezpieczania nie słyszałem o jakichś specjalnych metodach bo raczej nie ma co zabezpieczać temperatura pracy to nie więcej niż 40 st C więc są lekko ciepłe, ale chętnie poczytam jeśli są takowe :)

coachu13
11-09-2016, 16:47
Ale co np z pianka izolacyjna ?
Ona izoluje, a chyba nie da się bez niej...

Kemotxb
11-09-2016, 17:11
jaka pianka ? pisałem wyżej że stosuje się specjalny podkład pod panel. Ma specjalne pory które pomagają w przenikaniu ciepła

coachu13
11-09-2016, 17:27
Ok. Teraz rozumiem.

fachman19
11-09-2016, 18:49
Ale co np z pianka izolacyjna ?
Ona izoluje, a chyba nie da się bez niej...

Np deska Barlinecka

coachu13
11-09-2016, 18:56
No ale deska to już nie panele...

fachman19
11-09-2016, 19:03
No ale deska to już nie panele...

3 warstwowa klejona polakierowana . A co to panele .....

coachu13
12-09-2016, 12:57
No ale cena też inna... :/

Aaricia23
12-09-2016, 13:48
Przeciez jest cała masa paneli na podłogówkę. Ceny od 25zł/m2

coachu13
12-09-2016, 17:15
Pytam tylko czy to rzeczywiście się sprawdza. Macie takie u sirbie ?

_John
12-09-2016, 21:47
jaka pianka ? pisałem wyżej że stosuje się specjalny podkład pod panel. Ma specjalne pory które pomagają w przenikaniu ciepła
A mnie tam uczyli, że im coś ma więcej porów z powietrzem, tym lepiej izoluje.
Ale to dawno i powietrze pewnie inne było ;)

annette78
08-06-2017, 12:51
Witam, wątków w tym temacie kilkanaście, ale nic nie mogę znaleźc konkretnego. Moje pytanie brzmi: czy jesli mam ogrzewanie elektryczne kablami akumulacyjne to czy mogą być zastosowane panele, ktore są polecane do wodnej podłogowki? Ja rozumiem, ze do elektrycznej sa specjalne ponoć panele, ale to chyba do takiej, gdzie maty grzejne bezposrednio pod panelami, a nie zalane betonem? I czy ktos zna jakas firmę, ktora ma panele na elektryczna podłogowke?
Pozdrawiam

KAN-therm
08-06-2017, 20:42
Ogrzewanie podłogowe może być także zastosowane przy wykończeniach typu panel, drewno.
Ten rodzaj wykończenia podłogi, w porównaniu do ceramiki na pewno znacznie bardziej ogranicza wydajnośc instalacji grzewczej ale nie oznacza to że nie można tego zastosować. Ważne jest aby sprawdzić taką konstrukcję pod kątem jej wydajności grzewczej.

Można to wykonać posługując się chociażby naszą najnowszą aplikacją KAN Quick Surface, dostępną na urządzenia mobilne:
http://pl.kan-therm.com/news/kan_quick_surface.html

D0ti_01
14-07-2017, 18:28
Witam, Proszę o info co ogólnie sądzicie o ogrzewaniu podłogowym ( bo z tego co wiem to za i przeciw właściwie się równoważą).
Proszę też o informację czy na ogrzewanie można położyć deski drewniane? Czy to izolator- czy są duże straty na ogrzewaniu? Rozumie, że ceramika i kamień są lepsze ale jaka to różnica w wydajności?
Dom będzie nowo budowany -
Dziękuję

asolt
14-07-2017, 18:36
Witam, Proszę o info co ogólnie sądzicie o ogrzewaniu podłogowym ( bo z tego co wiem to za i przeciw właściwie się równoważą).
Proszę też o informację czy na ogrzewanie można położyć deski drewniane? Czy to izolator- czy są duże straty na ogrzewaniu? Rozumie, że ceramika i kamień są lepsze ale jaka to różnica w wydajności?
Dom będzie nowo budowany -
Dziękuję

Tylko 100% podłogówki + grzejniki drabinkowe w łazience. Przedstaw to co wiesz przeciw. Na podłogówke mozna stosowac wszystkie rodzaje pokryc, wazne przy drewnie aby ona był zaprojektowana bo drewno ma swoje wymagania.

jak_to_mozliwe
14-07-2017, 18:37
Przeklejam swój post z innego tematu:
Jestem typem "nie wiem, więc zapytam albo doczytam", i tak na przykład w kwestii ogrzewania podłogowego - trafiłem na tyle sprzecznych opinii, że poszukałem opracowań naukowych na ten temat...
I trafiłem! Bardzo fajne opracowanie dr Michała Strzeszewskiego z Politechniki Warszawskiej, dobrze i jasno napisana publikacja na ten temat, polecam przeczytać: http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strz...ioiw/podlogowe
i jeszcze wpływ tego ogrzewania na jakość powietrza http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strz...ego_na_iaq.pdf

Kaizen
14-07-2017, 18:54
polecam przeczytać: http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strz...ioiw/podlogowe
i jeszcze wpływ tego ogrzewania na jakość powietrza http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strz...ego_na_iaq.pdf

Linki nie działają.

jak_to_mozliwe
14-07-2017, 19:13
Faktycznie, już poprawiam:
Bardzo fajne opracowanie dr Michała Strzeszewskiego z Politechniki Warszawskiej, dobrze i jasno napisana publikacja na ten temat, polecam przeczytać: http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strzeszewski/ioiw/podlogowe
i jeszcze wpływ tego ogrzewania na jakość powietrza http://www.is.pw.edu.pl/~michal_strzeszewski/articles/wplyw_ogrzewania_podlogowego_na_iaq.pdf

D0ti_01
15-07-2017, 17:44
Tylko 100% podłogówki + grzejniki drabinkowe w łazience. Przedstaw to co wiesz przeciw. Na podłogówke mozna stosowac wszystkie rodzaje pokryc, wazne przy drewnie aby ona był zaprojektowana bo drewno ma swoje wymagania.

ok tak myślałam ale co to znaczy że drzewo ma swoje wymagania?

asolt
15-07-2017, 18:59
ok tak myślałam ale co to znaczy że drzewo ma swoje wymagania?

Drewno nie drzewo, wiekszosc producentow parkietów z litego drewna i desek trójwarstwowych podaje graniczną temp. posadzki 27 oC. Tak trzeba dobrac ocieplenie budynku, okna i przeliczyc rozstaw, przepływy, dT aby tej temperatury nie przekroczyc.

vendea
16-07-2017, 16:11
ja polecam, ale ważne aby nie były grube. skandynawscy producenci kahrs i tarkett robią świetnej jakości deski warstwowe o grubości już od 7 i 8,5 mm. przy takich parametrach podłogówka działa bez różnicy w temperaturze powierzchniowej w porównaniu do gresu - kładłam 6 lat temu, na początku mierzyłam, porównywałam, mam tylko sterowanie pogodowe dla całego domu, dziś zrobiłabym tak samo.

D0ti_01
23-07-2017, 10:23
No a ja słyszałam że deski podłogowe to min calówki bo będą się uginać? Co Wy na to ?

milsa666
25-07-2017, 00:00
Podłączę się pod ten temat.
Dom, ściany porotherm 24, styropian 22 cm szary. Podłoga na gruncie 30 cm styropian. Okna 3 szybowe i rekuperacja. Poddasze ocieplone 40cm wełny.
Według nazwy dom NF40.
W takim domu wszędzie podlogowka.
Pisze w temacie paneli na ogrzewaniu, a właściwie o odstępach rurek. Dom raczej niskoenergetyczny i pytanie czy założony (bez projektu - proszę nie wyzywać) odstęp 15 cm w przypadku paneli quickstepa 8mm wystarczy? Proszę o opinię użytkowników takiej mniej\wiecej konfiguracji, tj. paneli (chodzi o grubość) i z takim rozstawem rurek ogrzewania podłogowego.

asolt
25-07-2017, 00:29
No a ja słyszałam że deski podłogowe to min calówki bo będą się uginać? Co Wy na to ?

Uginac? przeciez nikt tam czołgiem jezdził po nich nie bedzie

Instaltechnic
25-07-2017, 17:03
Uginac? przeciez nikt tam czołgiem jezdził po nich nie bedzie

Jak by leżały na legarach (podparte co kilkadziesiąt centymetrów), to moglibyśmy mówić o uginaniu. Jak ma drewno leżeć na podłogówce, to całą powierzchnią i nie ma co brać pod uwagę uginania.