PDA

Zobacz pełną wersję : którędy wpuścić powietrze do Kozy???



duduś
21-01-2005, 16:39
W ostatnim Muratorze napisano ,że do Kozy należy doprowadzić ( jakimś kanałem - jestem przed wylewkami) powietrze .Czy ktoś już użytkuje Kozę , bo z tego co widzieliśmy w sklepach to do Kozy nie ma jak doprowadzić powietrza. Co innego do kominka który jest całkowicie obudowany i nie widać dojścia rury. Proszę o opinię zanim wylejemy.

Piotr J.
21-01-2005, 18:04
Używałem kozy przez miesiąc susząc wylewki , nie doprowadzałem niczym powietrza z zewnątrz.

asia 07
21-01-2005, 18:49
sama używam pieca typu koza w mieszkaniu w starej kamienicy i przy rozpalaniu zawsze wydostawał się dym z piecyka wykonaliśmy dodatkoą kratkę wentylacyjną typu zetka za piecem przy podłodze na klatkę schodową bo tylko tak można było wykonać z przyczyn technicznych nawiew jest doskonały wpadające powietrze pod piec jest ogrzewane , a jak bardzo wieje to się zamyka całowicie wentylację i wreszcie się rozpala prawidłowo. Nie wiem jakiej firmy jest Twoja koza ale jest to zamknięta komora spalania i nie ma tu zagrożenia wypalania tlenu z pomieszczenia raczej jest to wskazane ze względu lepszego ciągu- tak mi się wydaje. :wink: Pozdrawiam

MEDYK
21-01-2005, 18:57
Asia 07 coś mi się wydaje że gdyby nie bylo powietrza (czytaj tlenu) to proces spalania by nie zachodził, i sądzę że nie ma znaczenia czy to jest koza, kominek czy ognisko na środku pomieszczenia to i tak pobierają tlen z tego pomieszczenia do spalania, dlatego sądzę że właśnie kolega Duduś może zrobić ładną kratkę wentylacyjną pod tą kozą lub za i wtedy będzie miał doprowadzone powietrze do spalania i nie będzie go podkradał z wnętrza domu.
pzdr

Piotr J.
21-01-2005, 19:08
Chyba żle zrozumiałem, bo myslałem że ta koza ma być na czas budowy, a nie docelowo stać w gotowym domu. Kozy nie maja doprowadzenia , przynajmniej ja takiej nie widziałem. Chyba pozostaje kratka.

JacekS
21-01-2005, 20:37
Piotr koza jak i kominek musi mieć doprowadzenie powietrza zewnątrz coby ci w zimie snieg kratką wentylacyjna nie wpadał do chałupki
zgdzam sie z medykiem:)
według mnie kratka powinna być jak najblizej do wlutu powietrza gdzie reguluje się spalanie
Niektóre kozy są o niebo ładniejsze od kominków to taki stojący mebel ale o mniejszej sile grzania

duduś
23-01-2005, 18:09
Może jakies zdjęcia które by to przedstawiały? Kompletnie nie " czuję " tej kratki wentylac. - to gdzie ona ma być? - na górze , na dole - nic do mnie chyba nie dociera

MEDYK
23-01-2005, 18:50
Może jakies zdjęcia które by to przedstawiały? Kompletnie nie " czuję " tej kratki wentylac. - to gdzie ona ma być? - na górze , na dole - nic do mnie chyba nie dociera

Ta kratka powinna być na zasadzie zetki, tj. jak najniżej w scianie lub pod kozą. Przynajmniej ja tak robię w kotłowni (ale zasada ta sama).
pzdr