PDA

Zobacz pełną wersję : Zły montaż parapetów zewnętrznych?



bronsky
11-09-2016, 17:29
Witam szanownych kolegów fachowców.

Mam zapytanie odnośnie poprawności montażu parapetów zewnętrznych i samych okien plastikowych. Zatrudniliśmy firmę zajmującą się montażem okien. Wymieniliśmy je, w październiku zeszłego roku a teraz pokusiliśmy się o wymianę parapetów zewnętrznych (wcześniej rolę parapetów pełniły jakieś prostokątne płytki elewacyjne).

Firma jeszcze nie otrzymała zapłaty za wykonaną usługę.
Niestety byłem w pracy kiedy panowie wymieniali parapety, a w domu żona z dziećmi i jak wróciłem to się wkurzyłem, otóż:
na sześć wymienionych parapetów 4 zamontowane są w taki oto sposób:

367008367009367010

1, Podgięta tylna część nie wchodzi w rowek pod ramę okna tylko jest na zewnątrz do niej "przylegająca"

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. Jaka powinna być odległość wystawania parapetu od zewnętrznej elewacji żeby z czasem nie tworzyły się brudne zacieki?

367011

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. Poza tym od tego października zeszłego roku na całej długości wewnątrz pokoju po prawej stronie pękło "połączenie" ramy okna ze ścianą. Przejechałem akrylem, ale widzę, że znowu pęka. Dzwoniłem i fachowiec powiedział że widocznie za dużo pianki i powinienem czymś wyskrobać i nałożyć wypełnienie, przemalować i będzie git.

367012

Czy takie coś może się zdarzyć? Czy rama okna w takim razie dobrze jest osadzona?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. Zauważyłem małe rozszczelnienia w połączeniu ramy okna z ramą okna balkonowego na ich styku ze sobą. Czy to w czymś szkodzi?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. Moje ostatnie pytanie. klamki okienne ciężko pracują przy otwieraniu/zamykaniu. W poprzednim moim miejscu zamieszkania "chodziły" lekko. Majster tłumaczy, że to właśnie dobrze, że oknom nic się nie stanie bo jest lepsze przez to uszczelnienie.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi na każde z moich pięciu pytań.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Piotr