PDA

Zobacz pełną wersję : Montaz drzwi - odbijanie przy zamykaniu oraz szpara



kergit
11-09-2016, 18:37
Witam!
Zamówiłem drzwi Porta wraz z montażem..odbył się po 2 czyt 3 miesiącach od zamówienia i od początku z jednymi drzwiami był problem - odbijały przy zamykaniu, zauważyłem to już po montażu, jednak montażyści zarzekali się że to wyrobi się w ciągu miesiąca dwóch..i niestety uwierzyłem im. Teraz po 3 miesiącach nadal drzwi odbijają, a firma która to montowała twierdzi że regulacja jest poza gwarancją i sam mogę je sobie regulować, a skoro odbiór był odebrany to do widzenia... Oczywiście to pierwsze i ostatnie drzwi jakie u nich zamówiłem. Pytanie jednak do Was - nie nie powinno to być rozpatrzone na gwarancji, w końcu to oni montowali te drzwi.
Zauważyłem że ościeżnica odchodząi od ściany w środkowej części - zobaczcie na zdjęciu, czy jest to coś czym powinienem się martwić, czy to jest montaż do poprawy?? Oczywiście są to te same drzwi w których jest problem z zamykaniem, w reszcie zamówionych drzwi nie ma problemu.
https://s13.postimg.org/e2xlbkgvr/IMG_20160908_242314461.jpg

nikt ważny
11-09-2016, 19:26
Oscieznica obejmuje mur takim jaki zostal wykonany.
Zdjecie wbrew pozorom niewiele mowi gdyz nie widac calosci oscieznicy tylko jej gorna połowe.
Odbija.....opisz dokladniej zjawisko
Nie zatrzaskuje sie język zamka w gniezdzie ?
Czy uszczelka drzwi jest dobrze wcisnieta na calym swym obwodzie ?
Czy by zamlnac trzeba drzwi mocniej docisnac ?
Co trzeba zrobic by zamknac drzwi ?

kergit
11-09-2016, 20:35
ta szczelina idzie da samego dołu - jedynie na górze przylega idealnie do ściany tak jak na zdjęciu.
Jeżeli chodzi o to odbijanie to muszę drzwi mocniej docisnąć, jeżeli tego nie zrobię język gniazda ześlizguje się i drzwi się nie zamykają.
Uszczelki na całym obwodzie wyglądają na dobrze wciśnięte.

Konrad Podgórski
11-09-2016, 20:56
Porta... nigdy więcej mamy to samo

Drzwi wejściowe za ponad 3k a walą i w dodatku zamontowane tak wysoko że pod nimi światło na klatce widać. Ekipa która montowała już 3 lata do nas jedzie i jeszcze dojechać nie może a żadna inna nie chcę się dotykać roboty po kimś innym.

Jeszcze w momencie gdy już wycieli stare drzwi okazało się że laminat z nich odchodzi. Miałem do wyboru zaakceptować wadę albo czekać kilka tygodni na nowe bez drzwi. (Wada była w dolnym narożniku, coś czego nie było widać jak oglądaliśmy drzwi przed wyrwaniem starych)

nikt ważny
12-09-2016, 07:57
Po przymknieciu drzwi szpata miedzy futryna a.skrzydlem jest rowna to pozostaje ci lekkie podpilowanie szyldu w oscieznicy.
Jesli jednak najpierw dotyka dolem a dora pojawia.sie szczelina to wyglada na to ze zle.zamontowano ci oscieznice i albo ja przemontowac po ukazanej stronie albo wyregulowac lekko odsuwajac dolny zawias od oscieznicy

finlandia
12-09-2016, 08:11
Ta szczelina najprawdopodobniej oznacza krzywa sciane.

W obu opisanych tu przypadkach mamy najprawdopodobniej z bledami montazowymi zawinionymi poza fabryka.

theme
19-09-2016, 09:09
Zobacz sobie murłatą lub poziomnicą czy masz ścianę prostą. Możesz sprawdzić również ościeżnicę czy trzyma pion, poziom.
Po montażu Porta nie uwzględni reklamacji (na 99,9%), bo takie rzeczy zgłasza się przed. Niekiedy wygięcie belek może nastąpić po złym magazynowaniu. Kiedy sam dół i góra opakowania ościeżnicy leży w poziomie na dwóch belkach od regału. Dzięki temu grawitacja lekko nagina środek w dół. Oczywiście w jeden dzień to się nie stanie. Przyczyn może być milion.

Przypiłuj sobie zamek jak pisali wyżej i po problemie powinno być.

mazwoj
19-09-2016, 14:58
Witam!
Pytanie jednak do Was - nie nie powinno to być rozpatrzone na gwarancji, w końcu to oni montowali te drzwi.


Nie widzę zdjęcia i nie do końca rozumiem twoje pytanie. Kto montował drzwi? Jak rozumiem jakaś firma (nie Porta bo oni tego nie robią) i teraz ta firma nie chce przyjechać Ci wyregulować drzwi?
Na podstawie gwarancji na drzwi zadzwoń do Porty i powiedz, że jeden z ich przedstawicieli tak schrzanił sprawę. U nas jak źle jest coś zamontowane to człowiek w podskokach leci do klienta poprawiać. Tak - popełniają błędy u mnie, bo nie robi ich ten co nikt nie robi.
Masz spisaną jakąś umowę z tą firmą co montowała Ci drzwi?

Gwarancja obejmuje towar a nie montaż. Za niego odpowiedzialny jest montażysta jeśli masz umowę. Jak jej brak to możesz dochodzić swoich praw latami nękając człowieka telefonami lub zamów kogoś innego do ponownego montażu ościeżnicy. W najgorszym razie czeka Cię wymiana ościeżnicy jeśli by się uszkodziła przy demontażu.

kergit
19-09-2016, 23:04
Nie widzę zdjęcia i nie do końca rozumiem twoje pytanie. Kto montował drzwi? Jak rozumiem jakaś firma (nie Porta bo oni tego nie robią) i teraz ta firma nie chce przyjechać Ci wyregulować drzwi?
Firma która montowała drzwi ma przyjechać zobaczyć te drzwi, dam znać czy warto korzystać z ich usług :)

theme
20-09-2016, 17:23
Często Klienci w internecie wieszają psy na producencie tym czy tamtym a tak na prawdę "sukces" swój ma w tym firma odpowiedzialna za montaż, transport, sprzedaż itd. Bo na każdym oczku można popełnić błąd, tylko trzeba się do niego umieć przyznać.
Nieraz drzwi uszkodzą się w transporcie i nie ma co palić głupa i montować je udając że to Klient uszkodził. To samo ze sprzedażą - ostatnio na forum był Klient co kupił drzwi Wikędu i zamieniał na KMT bo tłoczenie w skrzydle miał za płytkie. Wystarczyło pokazać kawałek próbki jednych i drugich drzwi a Klient by sobie dobrał to co chce dla siebie.