PDA

Zobacz pełną wersję : Targi w Poznaniu



havo
21-01-2005, 18:52
Witam.
25-28.01.2005 podobno odbywaja sie targi budownictwa w Poznaniu. W zwiazku z tym pytanie.
Czy takie targi sa warte uwagi ?
Moze ktos byl w zeszlym roku i chce podzielic sie wrazeniami.
Mam dosc daleko, ale moze warto pojechac ?

andrzejj_
22-01-2005, 09:44
impreza godna polecenia dla kazdego.Mozna spotkac ciekawych ludzi z branzy budowlanej oraz materiały i technologie .Mozna przeanalizowac problemy z wystawcami ktorzy bedą spokojnie wyjasniac tyle ile trzeba.Duza fachowosc,spora wiedza i wysoki poziom wystawców-polecam

JacekS
22-01-2005, 11:20
chętnie zmontowałbym grupę na budme z okolic Sandomierza

bigmario4
22-01-2005, 11:46
Byłem w zeszłym roku,i juz nie moge wytrzymac do 26.01 bo wtedy tam będę :lol:
WARTO WARTO WARTO
A jade zobaczyc co przez rok sie zmieniło w technologiach.

alison
22-01-2005, 14:47
Ja jestem z okolic Poznania, więc dla mnie BUDMA w tym roku to "lektura" obowiązkowa :D i też się nie mogę doczekać. Może Ci którzy byli w zesłym roku napiszą co na nich zrobiło największe wrażenie, gdzie warto pójść a co ze względu na ograniczony czas opuścić :wink:

Pozdrówka
PS. Na BUDMĘ specjalnie biorę urlop i mąż też !!!

NOTO
22-01-2005, 14:51
PS. Na BUDMĘ specjalnie biorę urlop i mąż też !!!

Bez tego nie da się zobaczyć Targi. To jest konieczność.

havo
22-01-2005, 15:45
W takim razie chyba pojade, a juz mialem nadzieje ( nikt sie nie odzywal )ze sa nie warte uwagi i nie bede musial jechac taki kawal drogi.
Jeszcze jedno male pytanko: ile godzin trzeba przeznaczyc ?

zuczek
22-01-2005, 16:06
My z mężem też się wybieramy i też bierzemy urlop i też nie możemy się doczekać :D :D :D Nigdy przed tem nie byliśmy, ale słyszeliśmy że warto. Planujemy jakieś 3-4 godziny, ale tak sobie myślę, że jak wpadniemy w żywioł to cały dzień zleci :lol:
P.S. Będziemy dopiero 28.01 buuuuu :(

jajmar
22-01-2005, 16:10
Planujemy jakieś 3-4 godziny, ale tak sobie myślę, że jak wpadniemy w żywioł to cały dzień zleci :lol:


Na 3-4 godziny to wg mnie szkoda tam wchodzic , bylem 3 lata temu na targach i zeby to wszystko ogladnac to potrzeba naprawde duzo czasu i siły :) ale warto

mantra
22-01-2005, 16:20
My też się wybieramy, ale na szczęście mamy blisko :wink:

zuczek
22-01-2005, 16:28
My też jesteśmy z Wielkopolski, więc też mamy blisko

fiolek
22-01-2005, 16:34
Myślę ,że warto zaplanować sobie zwiedzanie,żeby nie tracić czasu .
Te godziny na targach jakieś takie chyba krótsze .. ;)
Na stronie targów jest katalog wystawców.

andrzejj_
22-01-2005, 16:49
W takim razie chyba pojade, a juz mialem nadzieje ( nikt sie nie odzywal )ze sa nie warte uwagi i nie bede musial jechac taki kawal drogi.
Jeszcze jedno male pytanko: ile godzin trzeba przeznaczyc ?
mysle że 2dni

bigmario4
22-01-2005, 16:59
Targi są czynne od 9-17 i to jest czas jaki pozwala zobaczyć wszystko w miare dokładnie, ale nogi w d... włażą.Jeżeli masz gdzie spać,czas Cie nie goni to rozlóż to na dwa dni.

havo
22-01-2005, 17:00
tak myslalem, ze trzeba z noclegiem

WITEK P.
22-01-2005, 18:53
warto, warto!! ale nie polecam jazdy autostradą KONIN- Poznań bo 20zł (rok 2004) za 100km to lekkie przegięcie...

Charlie
22-01-2005, 20:06
Zapraszam do hali nr 5 - BUDMA 2005 :D

beno11
22-01-2005, 20:19
warto, warto!! ale nie polecam jazdy autostradą KONIN- Poznań bo 20zł (rok 2004) za 100km to lekkie przegięcie...
nie 20pln tylko 22pln i nie za 100km tylko za niecale 80km - po za tym spokojnie dolicz chyba 50pln za wejscie na targi i ok 60pln za parking jezeli chcesz tam dzien spedzic na zwiedzaniu
-->gospodarna wielkopolska :lol:

WITEK P.
22-01-2005, 20:21
rozbój w biały dzień!!! :D

beno11
22-01-2005, 20:41
rozbój w biały dzień!!! :D
he he oni niedawno bo chyba od 2-3 lat zaprzestali zwiekszania cen za dobe hotelowa - dawniej za hotel w czasie targow placilo sie w poznaniu o 100% wiecej :D
-->gospodarna wielkopolska :lol: :lol: :lol:

Joasia
22-01-2005, 20:51
Na ich stronie podają cenę za bilet 20,- zł, a ostatniego dnia 15,-.

beno11
22-01-2005, 20:57
Na ich stronie podają cenę za bilet 20,- zł, a ostatniego dnia 15,-.
to bardzo przepraszam za zla informacje dotyczaca ceny biletu ale na inne(spozywcze,motoryzacyjne) targi jest zawsze po 40-50pln widocznie te targi sa sponsorowane bardziej przez wystawcow :lol: :lol: :lol:

stary
22-01-2005, 21:13
Z każdym rokiem z powodu zbyt wysokich cen za miejsce jest coraz mniej wystawców , firmy coraz bardziej "tną" koszty . Mimo wszystko jest to wystawa ,gdzie forumowicze mogą dużo zwiedzić i podpatrzyć .

Zapraszam do hali nr 5 - BUDMA 2005 :D
Przede wszystkim :D Będę przez dwa pierwsze dni -wtorek i środa .

Koko
22-01-2005, 21:49
Trochę obok tematu.
Jak już będziecie w tym Poznaniu to nie stołujcie się na Targach. Byłem tam kilka razy nie tylko na BUDMIE, ale i innych - i zazwyczaj w miejscowych "stołówkach" serwuja podłe dania. Jesli juź strasznie zgłodniejecie i was przypili głód to w głównej hali na górze, gdzie najwięcej ludzie.
Reszta grozi różnymi sensacjami. :-?

Wojciech Nitka
22-01-2005, 22:49
Szkieletorów zapraszam na BUDMĘ - 25-28 styczeń br. - pawilon 3, stoisko 61 - stoisko Stowarzyszenia Dom Drewniany.
Dla Forumowiczów z tego forum - Katalog Budownictwa Drewnianego 2005 - traktujący o domach z bali - GRATIS.

Zapraszam takze na seminarium - http://www.domydrewniane.org/aktualnosci/050125.php

pyrka
23-01-2005, 11:54
Dobra Wojtuś, przychodzę po katalog z drewniakami.

nnatasza
23-01-2005, 11:55
Zdecydowanie polecam! Byłam trzy lata pod rząd - w zeszłym roku w 8 miesiącu ciąży też nie odpuściłam. Zawsze wychodzę z kupą ulotek producentów, cennikami, katalogami i w domu na spokojnie porównuję oferty oraz technologie. Na targach wybraliśmy np. bramę garażową i załapaliśmy się na promocję u jej sprzedawcy.
Super sprawa - można dotknąć i poszarpać :wink: np. okna różnych firm - ja to bardzo lubiłam :D .
Teraz po zakończeniu budowy czekam na targi wnętrz .... ale są chyba dopiero wiosną.

Nikson
23-01-2005, 13:32
Trochę obok tematu.
Jak już będziecie w tym Poznaniu to nie stołujcie się na Targach. Byłem tam kilka razy nie tylko na BUDMIE, ale i innych - i zazwyczaj w miejscowych "stołówkach" serwuja podłe dania. Jesli juź strasznie zgłodniejecie i was przypili głód to w głównej hali na górze, gdzie najwięcej ludzie.
Reszta grozi różnymi sensacjami. :-?
Jako rodzona pyra mogę powiedzieć, że kolega ma częściowo rację. "Częściowo", ponieważ nie zawsze trafia się na padlinę serwowaną na targach, a rację - bo niejedna osoba (z moich choćby znajomych) żałowała decyzji o stołowaniu się na targach.
Pozwolę sobie w tym miejscu na maleńką reklamę - http://www.casamia.poznan.pl Restauracja serwująca doskonałe żarcie w przystępnej cenie, a co najważniejsze - położona w miarę blisko targów.

Zupełnie z innej beczki - trochę odradzam parkowanie w Poznaniu "na dziko" gdzieś w bramach lub tp. Szczególnie auta na obcych rejestracjach! Zaoszczędzone pieniądze z parkingów mogą się okazać niczym w porównaniu z kupnem nowych wkładów do lusterek, kołpaków czy znaczków marki.

Pozdrawiam

PS. Nie jestem właścicielem powyższego lokalu, ani nie mam żadnych profitów z rozreklamowywania - po prostu lubie się tam stołować ;) Nie jestem też właścicielem żadnego parkingu :)

nnatasza
23-01-2005, 18:17
A ja wam mogę polecić miejsce, które bardzo lubię. Jest tu tanio i smacznie - a co najważniejsze serwują tu poznańskie dania - pyra z grila, gzik z pyrami, szare kluchy ...mniam, placki ziemniaczane....
Trudno tam nie trafić, gdyż knajpka jest na Starym Rynku 95, nazywa się "Pod Koziołkami":
http://sprzet.papaja.pl/pliki/hotele1_2.gif


ps. też nie mam z nią nic wspólnego tylko polecam, jako pyra!!!

ARi.
23-01-2005, 18:20
Dzieki za przypomnienie o BUDMIE rok temu i dwa lata temu byłem i teraz też bede :lol:
Pozdrawiam ARi :wink:

tomjot
23-01-2005, 19:51
Trochę obok tematu.
Jak już będziecie w tym Poznaniu to nie stołujcie się na Targach. Byłem tam kilka razy nie tylko na BUDMIE, ale i innych - i zazwyczaj w miejscowych "stołówkach" serwuja podłe dania. Jesli juź strasznie zgłodniejecie i was przypili głód to w głównej hali na górze, gdzie najwięcej ludzie.
Reszta grozi różnymi sensacjami. :-?
Jako rodzona pyra mogę powiedzieć, że kolega ma częściowo rację. "Częściowo", ponieważ nie zawsze trafia się na padlinę serwowaną na targach, a rację - bo niejedna osoba (z moich choćby znajomych) żałowała decyzji o stołowaniu się na targach.
Pozwolę sobie w tym miejscu na maleńką reklamę - http://www.casamia.poznan.pl Restauracja serwująca doskonałe żarcie w przystępnej cenie, a co najważniejsze - położona w miarę blisko targów.

Zupełnie z innej beczki - trochę odradzam parkowanie w Poznaniu "na dziko" gdzieś w bramach lub tp. Szczególnie auta na obcych rejestracjach! Zaoszczędzone pieniądze z parkingów mogą się okazać niczym w porównaniu z kupnem nowych wkładów do lusterek, kołpaków czy znaczków marki.

Pozdrawiam

PS. Nie jestem właścicielem powyższego lokalu, ani nie mam żadnych profitów z rozreklamowywania - po prostu lubie się tam stołować ;) Nie jestem też właścicielem żadnego parkingu :)

Hmm... "Casamia polozona w miare blisko targow" - ciekawe. Znaaacznie blizej (rzut beretem od targow) jest rowniez doskonala pizzeria a w zasadzie trattoria - Donatello http://pizza.wlkp.pl/mapka.php?kto=12donat.swf&nazwa=TRATTORIA%3Cbr%3EDONATELLO&gdzie=donatellomenu.

Nikson
23-01-2005, 21:02
Hmm... "Casamia polozona w miare blisko targow" - ciekawe. Znaaacznie blizej (rzut beretem od targow) jest rowniez doskonala pizzeria a w zasadzie trattoria - Donatello [...]
Faktycznie - jest bliżej!
O aspektach kulinarnych nie będę się wypowiadał, ponieważ każdy ma swój własny gust, no i oczywiście nie miejscu tu ku temu :)

Pozdrawiam

izba
24-01-2005, 22:31
to juz jutro........ ale inestety mnie nie będzuie :( czekam na wrażenia

Wciornastek
25-01-2005, 09:02
[quote=Koko]

Zupełnie z innej beczki - trochę odradzam parkowanie w Poznaniu "na dziko" gdzieś w bramach lub tp. Szczególnie auta na obcych rejestracjach! Zaoszczędzone pieniądze z parkingów mogą się okazać niczym w porównaniu z kupnem nowych wkładów do lusterek, kołpaków czy znaczków marki.

Pamiętajcie, że w Pozku są tzw strefy parkowania, najtaniej jest na zielonej. Zielona strefa jest na ul. Bukowskiej, między Starym Zoo a I LO a to najbliżej wejscia na targi.

pattaya
25-01-2005, 17:08
Celuję we czwartek.Czy to dobry dzień?

izba
25-01-2005, 17:10
chyba każdy termin jest dobry :)

RomanP
25-01-2005, 17:42
Nie polecam pierwszego i ostatniego dnia. Pierwszego tylko z opowieści (podobno dużo oficjeli). Ostatniego bo mało materiałów reklamowych i panowie się chyba żegnali. Niektórzy nawet chcieli tylko mieli mowę przewolekłą i byli mało błyskotliwi. W środku targów można się dużo dowiedzieć. Ja niestety jestem przy wykończeniu (nie wiem siebie czy domu) i bardziej by się przydały instalacyjne. Niestety w tym roku nie ma.

pattaya
25-01-2005, 18:21
Zaraz,zaraz...
Kończą się w piątek czy czwartek?

izba
25-01-2005, 19:50
piątek 28 styczeń

KaiM
28-01-2005, 08:15
Ja niestety jestem przy wykończeniu (nie wiem siebie czy domu) i bardziej by się przydały instalacyjne. Niestety w tym roku nie ma.

Do instalacji robią osobne targi co się nazywają... INSTALACJE (http://instalacje.mtp.pl/pl). Najbliższa edycja targów mają wpisane: 30.03.2004 - 02.04.2004. Hmm co dwa lata je robią czy jak? Tematyka:
technika ciepłownicza i grzewcza
technika wentylacyjna i klimatyzacyjna
technika gazownicza
pompy
armatura
urządzenia regulacyjne i kontrolno-pomiarowe
sieci, rurociągi i osprzęt
instalacje elektryczne i energetyczne
usługi i wykonawstwo
doradztwo
prasa fachowa

Byłem wczoraj i sporo ciekawych rzeczy do obejrzenia. Ponieważ jestem na etapie wyboru kominów rozczarował mnie brak Schiedela ani Zapela. Po prostu nie przyjechali. Nie ma ich nawet na liście wystawców na www Budmy (http://www.budma.pl/pl/katalog/05.html). Za to objerzałem kominy IBF.

Stoisko Braasa - żenada. Specjalnie żonę wziąłem żeby wybrała kolor dachówki celtyckiej a tu... nie nie - wcale nie pełna gama kolorów - po prostu nic. Będę ją musiał chyba wziąć do hurtowni jak śnieg odgarnę to obejrzy w naturalnym świetle.

Pozdrawiam

rafałek
28-01-2005, 09:59
Mieliśmy dziś jechać ale... napadało śniegu, żona chora, opinie są raczej mierna. Zostaliśmy w domu... Lepiej zebrać siły przed nowym sezonem :D

Jan Przestrzelski
28-01-2005, 12:03
Wszystkie targi warto ogłądać.
Targi w Poznaniu śledziłem od 1976roku.
Uczestniczyłem czynnie jako wystawca we Wrocławiu.
Obserwacje skłaniają mnie do stwierdzenia ,że ostatnio nie ma istotnych nowości .Od wielu lat to samo , pozostają tylko wrażenia estetyczne.
W tym roku sobie odpuszczę. :-?

izba
28-01-2005, 12:08
a ile kosztuje wystawienie sie na takich targach???

stary
29-01-2005, 09:34
a ile kosztuje wystawienie sie na takich targach???
Porządne stoisko i wszystko inne z tym związane -cała logistyka , hostessy , wyszynk ,wystawki itp. - to koszt około 400 -500 tysięcy

surfi
29-01-2005, 09:54
Mieliśmy dziś jechać ale... napadało śniegu, żona chora, opinie są raczej mierna. Zostaliśmy w domu... Lepiej zebrać siły przed nowym sezonem :D
A na jakim etapie już jesteście ?
Poziom wystawek okien czy wspomnianych dachówek pozostawiał np wiele do życzenia. Profil Budmy powoli się zmienia i nastawia na odbiorcę typu firma - indywidualni są traktowani jako zło konieczne. Najbardziej otwarta wiara na "dobrą ofertę" jest dnia piewrszego. Można sie też napatoczyć na technologa i ciekawie pogadać "na temat". Ale np w piatek 3/4 obsługi odchorowuje wieczorki pożegnalne i wygaduje totalne głupoty, walcząc z grawitacją i koncentrując się całkowicie na utrzymaniu pionu :wink:

Jan Przestrzelski
29-01-2005, 11:13
a ile kosztuje wystawienie sie na takich targach???
Porządne stoisko i wszystko inne z tym związane -cała logistyka , hostessy , wyszynk ,wystawki itp. - to koszt około 400 -500 tysięcy

Stoisko zabudowane w kuluarach Hali Ludowej na targzach ,o wymiarach 1,5 x 3m +jego urządzenie i materioały reklamowe kosztowały mnie 5000zł.
Taki wydatek zaowocował nagrodą i pozyskaniem kilku klientów.
Zdecydowałem się tylko dlatego ,że miałem coś nowego.
Wydatki kilkuset tysięczne są nieopłacalne-to moje zdanie.

alison
31-01-2005, 08:13
Szkieletorów zapraszam na BUDMĘ - 25-28 styczeń br. - pawilon 3, stoisko 61 - stoisko Stowarzyszenia Dom Drewniany.
Dla Forumowiczów z tego forum - Katalog Budownictwa Drewnianego 2005 - traktujący o domach z bali - GRATIS.

Zapraszam takze na seminarium - http://www.domydrewniane.org/aktualnosci/050125.php



Byłam i po powołaniu się na FORUM Muratora otrzymałam gratis katalog i z tego miejsca uprzejmie dziękuję Wojtkowi za inicjatywę!

Moje spostrzeżenie co do targów:
1) ponieważ dom mój jest na razie w planach i prądu na działce brak, to oglądałam wyroby Wystawców "teoretycznie", bo jeżeli nie mam jeszcze projektu to do czego tu się przymierzać :cry:

2) rozczarowuje śladowa obecność wystawców POŚ, solarów, pomp ciepła i tym podobnych instalacji. Wiem, że do tego adresowane są targi instalacyjne, ale jednak dla inwestor budujący dom lub planujący taką budowę (jak JA :D ) z dużą wdzięcznością odwiedziałby takie stoiska

3) lepiej wykorzystałabym te TARGi, gdybym była bardziej zaawansowna w budowie - wówczas można byłoby wyczaić jakieś rabaty.

4) zobaczyłam silkę i Ytong - to pozytywne. Negatywne to to, że mąż zaczął myśleć o Ytongu, a ja o silce - to niepozytywne 8) trzeba będzie zanleźć kompromis :D

4) mnóstwo Chińczyków i Turków - to dla mnie zaskoczenie :o

Pozdrawiam,
Alison

Jan Przestrzelski
31-01-2005, 09:09
Tak jak przewidywałem-znowu kolejne targi nie wniosły żadnej nowej myśli technicznej."w kółko Macieju".
TARGI SĄ DLA HANDLOWCÓW ,a nie dla inwestorów indywidualnych.
Jeśli myślisz,że wyczaisz rabaty to chyba się mylisz.
Czy dowiedzieliście się więcej niż z np.MURATORA?
Oprucz wrażeń estetycznych pozostał mentlik w głowie.
Inwestor powinien sięgać głębiej pamiętając o tym ,że na wystawę mogą pozwolić sobie korporocje budowlane których lobbing jest od lat prowadzony w kierunku stosowania materoiałów DROGICH i popularnych ze względu na zyski z ich obrotu.
Im droższy materiał ,lub wyższe obroty trym większa prowizja dla handlowców.
Innowacji nie znajdziesz na targach,choć są rozsądną alternatywą budowani.
Moje stoisko we Wrocławiu było jednym z najbardziej obleganych.
Ale aby Wystawa zakończyła się pełnym sukcesem należałoby przeznaczyć na ten cel nie 5, a conajmiej 50tys.zł i być aktywnym we wszystkich targach budowlanych.Kto to wytrzyma?-tylko starzy wyjadacze.
pozdrawiam.

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=34413&grupa=23&kat=0&a=radoscbudowania