PDA

Zobacz pełną wersję : ile kleju na m2 do solbetu?



Bata
21-01-2005, 20:04
Bardzo proszę o pomoc. Jutro chcę zapłacić za solbet 400D 36x24x59 i od razu za klej. Chciałabym wiedzieć ile kleju wchodzi na m2 jeśli już ktoś w tej technologii robił. W hurtowni mi powiedzieli że 1 worek(25kg) wychodzi na 2m2, ale jak czytałam na ten temat to wydaje mi się ze za dużo.Nie wiem co robić!!!!! Pomóżcie!!!!

JacekS
21-01-2005, 20:24
to zależy od majstów czym ten klej będa rozprowadzać i to czy skusisz się przeszlifowac farstwe bloczków nie każdemu fachowcowi się chce jak bedzie równał niewymiarowe bloczki klejem to może złóżyc nawet ponad 4 kg. producent podaje 3 kg na metr muru gr 24 cm tyle powinien zużyc jak przeszlifuje każdą warstę

jurg
21-01-2005, 22:01
"średnio zużywa się ok. 1,5 kg kleju na 1m˛ muru o grubości 24 cm przy 1 mm grubości spoiny" - tyle podaje producent.

www.solbet.com.pl

Bata
22-01-2005, 15:29
Dzięki za podpowiedź chociaż nadal nie bardzo wiem ile tego kleju. Zapłaciłam narazie za 1 paletę tj. 40 worków a potem najwyżej będę dokupować.

mirtex1
22-01-2005, 21:15
Ja spotkałem majstra, który bardzo dokładnie wypełniał klejem pionowe boki bloczków na pióro i wpust. :(

am00
23-01-2005, 01:26
Na cały domek z Solbetu 24, spoiny pionowe i poziome zużyłem tonę czyli 40 worków kleju. Na koniec jeszcze dokupiłem parę worków. Z dokupowaniem nie ma problemu. Klej Solbet jest w każdej hurtowni.

jedraszko
15-07-2005, 08:23
Bardzo proszę o pomoc. Jutro chcę zapłacić za solbet 400D 36x24x59 i od razu za klej. Chciałabym wiedzieć ile kleju wchodzi na m2 jeśli już ktoś w tej technologii robił. W hurtowni mi powiedzieli że 1 worek(25kg) wychodzi na 2m2, ale jak czytałam na ten temat to wydaje mi się ze za dużo.Nie wiem co robić!!!!! Pomóżcie!!!!
cześć Bata! jak sądzę ściany masz już postawione. Możesz podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie bloczków Solbetu? Ciekawi mnie czy masz bloczki na pióro i wpust? ile wyszło zaprawy i przy jakiej powierzchni ścian? No i ogolnie jesteś zadowolona z tego materiału? Ja jestem dopiero na stracie, dopinam sprawy papierowe. Pozdrawiam

jedraszko
15-07-2005, 08:25
Bardzo proszę o pomoc. Jutro chcę zapłacić za solbet 400D 36x24x59 i od razu za klej. Chciałabym wiedzieć ile kleju wchodzi na m2 jeśli już ktoś w tej technologii robił. W hurtowni mi powiedzieli że 1 worek(25kg) wychodzi na 2m2, ale jak czytałam na ten temat to wydaje mi się ze za dużo.Nie wiem co robić!!!!! Pomóżcie!!!!
cześć Bata! jak sądzę ściany masz już postawione. Możesz podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie bloczków Solbetu? Ciekawi mnie czy masz bloczki na pióro i wpust? ile wyszło zaprawy i przy jakiej powierzchni ścian? No i ogolnie jesteś zadowolona z tego materiału? Ja jestem dopiero na stracie, dopinam sprawy papierowe. Pozdrawiam

15-07-2005, 08:47
cześć Bata! jak sądzę ściany masz już postawione. Możesz podzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie bloczków Solbetu? Ciekawi mnie czy masz bloczki na pióro i wpust? ile wyszło zaprawy i przy jakiej powierzchni ścian? No i ogolnie jesteś zadowolona z tego materiału? Ja jestem dopiero na stracie, dopinam sprawy papierowe. Pozdrawiam
Ja co prawda nie Bata :wink: , ale mogę coś od siebie dorzucić.
Własnie kończymy stawianie ścian z Solbetu '36', pióro-wpust, ściana JW.
Bloczki są dokładne, tak jak zapewniał producent, nie było większych problemów z klejeniem, trzeba tylko obchodzić się z nimi delikatnie, są kruche jak diabli.
Już na paletach było trochę popękanych i poobtłukiwanych, widocznie nie dość dobrze obchodzili się z nimi w transporcie.
Jesli chodzi o same bloczki, jesteśmy zadowoleni,
gorzej z ekipą, która te bloczki kleiła, trzeba było ich bardzo pilnować, bywało, że dawali za mało kleju, wszystko się ruszało, trzeba było poprawiać.
Tę ekipę popędziliśmy, teraz, przy końcówce klei inna i jest wszystko OK.

Klej dostaliśmy w cenie razem z bloczkami, nie pamiętam ile, ale wystarczy na całość.

Pozdr.

jedraszko
15-07-2005, 09:02
dzieki matko.
No własnie ekipa to kolejny problem. Mam już jedną na oku i się im przyglądam...

15-07-2005, 09:13
dzieki matko.
No własnie ekipa to kolejny problem. Mam już jedną na oku i się im przyglądam...
Jesli nie ma doświadczenia w klejeniu, nie radzę ich brać, mimo zapewnień, że to dla nich żaden problem, stracisz mnóstwo nerwów, napsują materiału, przerabiałam, odradzam.
Bierz tylko takich, co mają w swoim CV :wink: kilka budów z BK na klej.
Powodzenia i pozdrawiam.
:D