PDA

Zobacz pełną wersję : Strop monolityczny czy gęstożebrowy ?.



BERGER
21-01-2005, 21:07
Proszę o informację na temat tego który strop jest lepszy monolitytyczny czy gęstożebrowy, oraz orientacyjny koszt dla powierzchni stropu 85 m2 w tych dwóch wariantach. :wink:

Jan Przestrzelski
21-01-2005, 21:39
Proszę o informację na temat tego który strop jest lepszy monolitytyczny czy gęstożebrowy, oraz orientacyjny koszt dla powierzchni stropu 85 m2 w tych dwóch wariantach. :wink:
Uważam,że stropem uniwersalnym jest monolit.Napewno też tańszym.
Osobiście robiłem monolit i gęstożebrowany.Przy teriva bis poszło betonu
niewiele mniej niż na zalanie monolitu.Może stali mniej.Ale belki+ pustaki+stęple +deklowanie czyni strop droższym.Ile? Trzeba wyliczyć wg/projektu.Przy monolicie inwestor ma większy problem z szalunkami.Sporo tarcicy.Ja robię monolit z niepełnym deskowaniem.A użyte deski deski w 100% odzyskuję.Jednocześnie zachowuję bardzo równą powierzchnię sufitu ,który można wykończyć tylko gładzią.
Przy gęstożebrowanym nie da się tego zrobić.

robert skitek
22-01-2005, 00:19
na ten temat pojawia się wątek co miesiąc - radzę użyc funkcji szukaj - na pewno znajdziesz wiele interesujących Cie informacji.
pozdrawiam

22-01-2005, 04:37
... Ja robię monolit z niepełnym deskowaniem...

jak Ty to robisz Janku ?
zaskakujesz mnie ...

pozdro


Proszę o informację na temat tego który strop jest lepszy monolitytyczny czy gęstożebrowy, oraz orientacyjny koszt dla powierzchni stropu 85 m2 w tych dwóch wariantach. :wink:

Berger - o ile szukasz taniego i dobrego stropu ...
rozważ strop DZ - kupujac same pustaki jako wypełniacze ...
zyskasz w ten sposób
porównywalnie mniej zbrojenia - w stosunku do monolitu - bo zbrojenie tylko w jednym kierunku
mniejsza ilość betonu od monolitycznego -bo belka co 60 cm i nadbeton gr 3 cm
szalunek tańszy od stropu monolitycznego, ażurowy - bo deska co 60 cm
przy zalaniu pustaków litym betonem - strop ma cechy zblizone do monolitycznego - nie klawiszuje ...


pzdr