PDA

Zobacz pełną wersję : strop styropianowy



zygmor
22-01-2005, 00:54
z elementów JS
Czy ktoś ma coś takiego w domu?
Jaką ilość betonu trzeba, jak grubo?
Jaka akustyczność?
i wszystko co można za i przeciw...

JacekS
22-01-2005, 09:27
Współczynnik przewodzenia ciepła = 0.03W/mK
Izolacyjność dźwiękowa ca 40 dB.
Ciężar jednostkowy wynosi: 4 kg /mb/ 6,45kg/m2
Zeby podać ilość betonu i zużycie stali potrzeba znać rozpiętość stropu
wszystko jest do przeliczenia na stronie sukiennika w plikach do pobrania

aib Marianna
22-01-2005, 10:11
:-? Współczynniki - jak wyżej - nie są złe; ALE ... styropianu wewnątrz budynku nie radzę :-?
1) kiepska przepuszczalność pary wodnej,
2) akustyczność średnia, ale występuje efekt rezonansu,
3) ten strop jeszcze nie ma dziesiątków lat użytkowania - to dosyć młody system, więc praktyka żadna;
4) może wypowie się ktoś, kto ma taki strop od kilku lat?! :-? :o :)
:o Pozdrawiam :)

JacekS
22-01-2005, 10:57
:-? Współczynniki - jak wyżej - nie są złe; ALE ... styropianu wewnątrz budynku nie radzę :-?
1) kiepska przepuszczalność pary wodnej,
2) akustyczność średnia, ale występuje efekt rezonansu,
3) ten strop jeszcze nie ma dziesiątków lat użytkowania - to dosyć młody system, więc praktyka żadna;
4) może wypowie się ktoś, kto ma taki strop od kilku lat?! :-? :o :)
:o Pozdrawiam :)
Styropian jest przy tego rodzaju stropie gęstożebrowym jest niczym innym jak traconym szalunkiem nie rozumiem punktu 1 co ma paraprzepuszczalność do stropu :wink:
I efektu rezonansu odnośnie akustyczności to każdy strop posiada jakąś srednią nie znam idealnego stropu może jestem w błędzie.
odnośnie wiekowości to fakt narazie 8 lat jak położyłem pierwszy taki strop i napewno nie bedzie zmęczenia materiału po iluś tam latach jest to taki sam strop gęstożebrowy jak inne zamiast pustaków ceramicznych jest płyta szlunkowa gotowa na wymiar odpada deklowanie ciężki transport na góre odpadki w postaci popękanych pusztaków szalunkowych itp zaletą tego rodzaju stropu jest waga i możliwość zastosowania wiekszych rozpietości nie neguje że ze względu na podwyżkę ceny surowca jakim jest styropian cena nie jest z najniższej półki albo wybiera się cos taniego i upiększa się albo robi się coś raz a pożądnie jak bedę kład ten strop u siebie napewno wrzuce pare fotek dla niedowiarków.
Większość ludzi z ulicy wogóle dziwi ze jest coś takiego jak stropy ze styropianu parę lat temu też byłem zdziwiony jak zobaczyłem toto ustrojstwo na targach budowlanych .
Staram się pokazać ogółowi ze nie tylko są stropy ceramiczne na rynku a każdy i tak dokona wyboru indywidualnie mnie sie ta metoda podoba

JacekS
22-01-2005, 11:02
zapomnialem o jeszcze jednej możliwości poprawianie spartolonego stęplowania mam na myśli ugięcie stropu po złym szalowaniu ok 2cm
nie musiałem tego nadrabiać tynkiem poprostu przeszlifowałem ten element przed przykręcaniem płyt GK do stropu nie jestem tynkarzem ale przykręcić płyty to mogę co jest też dla mnie ważne przy budowie systemem gospodarczym zaoszczędzam na robociżnie

wrk1
22-01-2005, 11:10
Jacek S.
Do czego przykręcałeś te płyty? Jeżeli do betonu to jak ? na kołki? Kołki mają większą średnicę niż łeb śruby, więc jak to się trzyma?

aib Marianna
22-01-2005, 11:14
:o nie neguję stosowania "wynalazków"; lubię ciekawe rozwiązania :)
:-? czas pokaże, które się sprawdzą; ale ...
:evil: nie lubię styropianu we wnętrzu! - nie każdy musi się z tym zgadzać!!
:-? jednak to sprawdzone, że w stropie styropian wzmaga dźwięk np.
przy uderzeniach w podłogę :-?

JacekS
22-01-2005, 11:42
:o nie neguję stosowania "wynalazków"; lubię ciekawe rozwiązania :)

Ja też a to akurat mi się sprawdziło
:-? czas pokaże, które się sprawdzą; ale ...
:evil: nie lubię styropianu we wnętrzu! - nie każdy musi się z tym zgadzać!!
zgadzam się
:-? jednak to sprawdzone, że w stropie styropian wzmaga dźwięk np.
przy uderzeniach w podłogę :-?

tego akurat nie zauważyłem płyta jest w srodku z otworami wiec minimalizuje przenoszenie dźwięku

Odnośnie przykręcania płyty GK do tego sufitu
Każda płyta o szerokości 62 cm ma wprasowany usztywnienie w kształcie litery c są tam takie dwa ceowniki wtopione w styropian łatwo je napierzyć po zalaniy stropu zaznaczone są linią na styropianie przykręcam normalnymi wkrętami do do metalu jakie sie stosuje w GK
Ciekawostką jest to ze np płyta oparta na po 5 cm na brzegach muru nie złamała sie przy roztawie 6m jak przeszedłem po niej fakt waże 65kg
:D

Marcinjarosz
22-01-2005, 16:27
Jeżeli chodzi o dźwięki "uderzeniowe", to styropian, a zwłaszcza elastyczny poprawia właściwości izolacyjności akustycznej w zakresie niskich częstotliwości dźwięków (uderzeniowych). Poza tym na jakiej podstawie jest to "sprawdzone" że przenosi dźwięki uderzeniowe ??? Przeprowadzile(a)ś badania <aib Marianna> ?

Pozdr.
Marcin

mdzalewscy
22-01-2005, 18:02
:-? jednak to sprawdzone, że w stropie styropian wzmaga dźwięk np. przy uderzeniach w podłogę :-?
tego nie sprawdziłem, ale błędem jest stosowanie zwykłego styropianu do wycszania stropu, jeśli już styropian to akustyczny, np. TERMO D 33/30