PDA

Zobacz pełną wersję : Opinia w sprawie pieców akumulaqcyjnych.



gawel
22-01-2005, 15:35
Przymierzam się do wymiany konwektorów elektrycznych na piece akumulacyjne (najlepiej statyczne), mój wstępny wybór padł na piece akumulacyjne statyczne firmy OLSBERG, jesli ktoś takowe posiada bardzo prosze o opinię na temat ich eksploatacji. Wdzieczny będę również za uwagi na temat eksploatacji pieców podobnego typu innych firm.

pkm
24-01-2005, 07:03
Chętnie przyłączam się do pytania. Pytanie do Gawła jak duży dom planujesz ogrzewać, w jakiej technologi budowany?

gawel
01-02-2005, 07:16
Witam !
Dzieki za zainteresowanie dom jest zbudowany w technologii kanadyjskiej bardzo dobrze ocieplony, powirzchnia ok 130 m kw.
P.S. ponieważ z przyczyn czasowych nie korzystam zbyt często z forum bardzo proszę o kontakt na skrzynce www. [email protected]

Jarzeb
01-02-2005, 10:20
OOOOO
tez sie przylanczam - co prawda raczj pytam o dynamiczne piece akumulacyjne
Niech ktos doradzi - ale PRAKTYK !!!!!!!!!!

Na targach jakas pani przekonywala mnie w zamian do listw grzejnych?? Moze ktos o tym slyszal ? Co to takiego te listwy grzejne i jak sie sprawuja - ale raczej II taryfa odpada?

aha i czemu statyczne a nie dynamiczne?
pzdr

Grzesiek13
01-02-2005, 13:49
Raczej nie ubieraj sie w listwu grzewcze, bo przeżytek i brudne ściany nad nimi, no i ich estetyka.
Jak ubierasz sie w piece akumulacyjne to wyłacznie z rozładowaniem dymanicznym i polecam firmy AEG - rewelacyjne. Nie zapomnij o drugiej taryfie prądowej.

Jarzeb
01-02-2005, 14:33
Raczej nie ubieraj sie w listwu grzewcze, bo przeżytek i brudne ściany nad nimi, no i ich estetyka.
Jak ubierasz sie w piece akumulacyjne to wyłacznie z rozładowaniem dymanicznym i polecam firmy AEG - rewelacyjne. Nie zapomnij o drugiej taryfie prądowej.

Uzytkowales moze te piece? Jakie wrazenia? Koszta?

pkm
01-02-2005, 14:42
Czy praca pieca akumulacyjnego z dynamicznym rozładowaniem jest słyszalna?Czy jest to praca ciągła, czy załącza sie sporadycznie?
Pozdrawiam

Grzesiek13
01-02-2005, 14:52
MOntowałem takie piece, pracuja cicho, a jeszcze lepiej jak będzie do nich termostacik. Są bardzo oszczędne.

pkm
01-02-2005, 14:59
Świetnie że mamy tu do czynienia z praktykiem .
Korzystając z okazji...jaki koszt byłby takich piecy na dom pow. 130m.
Nowo budowany, dobrze ocieplony wsp. 0,22.
I drugie pytanko jaką instalacje elektryczną należałoby pod te piece przygotować?
Dziękuje

Grzesiek13
01-02-2005, 15:20
Jak chodzi o cenniki to musisz poszukać na stronie AEG, bo aktualnymi nie dysponuję, co do mocy to piece maja 2000W i 3000W. W sprawach instalacji musi sie wypowiedzieć elektryk po sprawdzeniu organoleptycznym na miejscu. Im lepiej docieplone tyl wieksza oszczędność w granicach rozsądku.

Inka1
01-02-2005, 15:46
Tez odradzam listwy grzewcze, miałam.

Natomiast piece mam z Inproela, z dynamicznym rozładowaniem. Wentylator chodzi dość cicho, natomiast jak często się włącza zależy od temperatury :wink:

Ja mam termoregulator bezprzewodowy, ustawiam sobie program (jest mozliwość chyba z 8-miu) i temperaturę - jaką chcę mieć w jakiej godzinie, wentylator włacza się na dośc długo rano (bo na noc mam ustawiona temp. 18st) i pracuje ok. 1h osiąga 21st i się wyłacza. Włacza się w ciągu dnia kilka razy, żeby "podregulować" temperaturę.

Też się zastanawiałam nad piecem dynamicznym , ale przy dużych róznicach temperatur na zewnątrz w domu też będzie duza różnica...