PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiej firmy zabezpieczenia elektryczne



ppp.j
22-01-2005, 17:29
Jakiej firmy zabezpieczenia elektryczne zastosowaliście (zastosował Wam elektryk) i ocena ich działania. Jeśli można to z ceną. Na rynku namnożyło się tylu producentów że mam zawrót głowy co wybrać a nie chciałbym wracać do tematu po kilku latach i wymieniać na inne bo kupiłem trochę tańsze ale do bani.

thalex
22-01-2005, 22:04
Moeller jest dobry
Legrand nie znam dobrze
Fael jest guzik warty

Barbicha
22-01-2005, 22:09
Legrand nie znam dobrze
Fael jest guzik warty

To ta sama firma

IMHOVH to FAEL jest jaki jest ale najgorszy nie jest

thalex
22-01-2005, 22:12
Legrand nie znam dobrze
Fael jest guzik warty

To ta sama firma

IMHOVH to FAEL jest jaki jest ale najgorszy nie jest
Ale jaja co ja piszę :o :o :o

dzięki Barbicha :D

Z faela palą się wyłączniki silnikowe typ M250

Barbicha
22-01-2005, 22:47
Z faela palą się wyłączniki silnikowe typ M250

O tym nie slyszlem ale nie polecabym zabezpieczeni przeciwprzepieciowych FAEL-a

DEHN - z tego co wiem najdluzej dzila na polskim rynnku http://www.dehn.pl/start.htm

MOELLER - dobry stosunek jakosci do ceny :wink: http://www.moeller.pl/budynek/bud_odr.asp

BETTERMAN http://www.obo.pl/

PRO
22-01-2005, 23:28
Moeller niemiecka jokość a i cena ok, legrand jak renault na rynku,
Polecam mam dobre dośiwadczenie z Moellerem i dobre ceny mogę ząłtawić

faflusniak
12-06-2007, 13:59
Chciałem wskrzesić wątek po dwóch latach.

Jakie są wasze opinie, doświadczenia dotyczące urządzań (nadprądowe, różnicówki, ochronninki) firm Moeller, Legrand, GE?

Bigbeat
12-06-2007, 14:09
Elektryk u mnie stosował Moellera, natomiast w części instalacji, któą robiłem sam (cała automatyka, kotłownia, garaż, strych i oświetlenie zewnętrzne) stosowałem S-y Legranda i różnicówki Siemensa (te ostatnie tylko dla tego, że udało mi się kupić kilka pudełek nówek po b. dobrej cenie).
Wszystko działa OK od dłuższego czasu - nic się nie upaliło, różnicówki miały wielokrotnie okazję się "wykazać" ;) (ale po kilku razach żona już się nauczyła "zapalać" światło zwierając druty wystające ze ściany ;) )

faflusniak
12-06-2007, 15:40
Cenowo najlepiej wychodzi mi Moeller, o jakieś 400 stówy taniej niż rozdzielnica w Legrandzie.
Więc zastanawiam się, czy jest różnica w jakości, czy też dostałem lepszy upust na Moellera.

Grzegorz Saczek
12-06-2007, 17:10
W zakresie elektryki domowej Legrand poszedł nieco w dół a Moeller nieco w góre. Są bardzo podobne i jakościowo i cenowo. Wybór w zależności od uzyskanego rabatu.

3241mirek
13-06-2007, 06:48
Polecam Moellera. Z racji że zajmuję się sterowaniami zawodowo nie polecam Legranda. Bardzo często sklejają siestyki i esy nie wyłączją obwodu. W domu mam zainstalowana aparaturę Mollera. Jak narazie nie było potrzeby żeby działała. :D

PRO
13-06-2007, 10:36
Moeller najlepsza jakość , najlepsza cena (zalezy od rabatu), Legrand masówka, GE i Siemens trudny do zakupu całego asortymentu.

Moellere robi esy i różnicówki dla wiekszości innych dostawców.

Bierzcie Moellera to niemiecki producent od wielu lat.

Grzegorz Saczek
13-06-2007, 11:44
Moeller najlepsza jakość , najlepsza cena (zalezy od rabatu), Legrand masówka, GE i Siemens trudny do zakupu całego asortymentu.

Moellere robi esy i różnicówki dla wiekszości innych dostawców.

Bierzcie Moellera to niemiecki producent od wielu lat.
nie ma to jak drobna własna autoreklama ;-)

ardziu
13-06-2007, 12:05
Legrand - ale to chyba tak z przyzwyczajenia - mam doń zaufanie i robię od lat :)

Moeller - nie pogardziłbym, reputacje ma dobra

Fael - niby to samo co Legrand, ale "niby" robi taką różnicę jak "prawie"

pozostałe - eee... nie mam zaufania, nie podpisałbym się pod tym

Krisker
13-06-2007, 13:41
A słyszał ktoś o F&F?

Bigbeat
13-06-2007, 13:49
Oczywiście.
Ale F&F znana jest głównie ze zmierzchówek, czujników kolejności i/lub zaniku fazy, filtrów przeciwprzepięciowych klasy D na szynę DIN, wyłączników schodowych, timerów itp. - słowem z produktów dla elektryki, w których można wsadzić trochę elektroniki.
Rzeczywiście na ich stronie mieli chyba jakieś różnicówki - ale ja bym tego poważnie nie traktował, tak jaki nikt nie traktowałby poważnie telewizora marki Volvo czy Mercedes, albo samochodu marki Phillips - to jakby inna bajka, nie?

Krisker
13-06-2007, 13:52
Oczywiście.
Ale F&F znana jest głównie ze zmierzchówek, czujników kolejności i/lub zaniku fazy, filtrów przeciwprzepięciowych klasy D na szynę DIN, wyłączników schodowych, timerów itp. - słowem z produktów dla elektryki, w których można wsadzić trochę elektroniki.
Rzeczywiście na ich stronie mieli chyba jakieś różnicówki - ale ja bym tego poważnie nie traktował, tak jaki nikt nie traktowałby poważnie telewizora marki Volvo czy Mercedes, albo samochodu marki Phillips - to jakby inna bajka, nie?

Rozumiem, że z zakresu urządzeń wskazanych przez Ciebie (na początku) wyroby F&F są OK?

Bigbeat
13-06-2007, 13:58
Generalnie tak - przy tym są znaaakomicie tańsi niż np. Moeller czy Legrand (oni też mają w swojej ofercie podobne aparaty).
Natomiast - fakt - spotkałem się z przypadkiem uszkodzenia się prawie jednocześnie trzech różnych przełączników faz PF-431 oraz, w innej szafie, czujnika kolejności faz CKF-B.
W tym drugim przypadku okazało się, że na płytce z elektroniką wewnątrz aparatu zapaliłsię łuk pomiędzy zaciskami fazowymi, no i dalej łuk ten dokonał dzieła zniszczenia ;)
Sądzę, że poszło jakieś niezłe przepięcie z linii zasilających, ale swoją drogą mogliby pewne sprawy dopracować - takie rzeczy nie powinny się zdarzać.

Krisker
13-06-2007, 14:10
Generalnie tak - przy tym są znaaakomicie tańsi niż np. Moeller czy Legrand (oni też mają w swojej ofercie podobne aparaty).
Natomiast - fakt - spotkałem się z przypadkiem uszkodzenia się prawie jednocześnie trzech różnych przełączników faz PF-431 oraz, w innej szafie, czujnika kolejności faz CKF-B.
W tym drugim przypadku okazało się, że na płytce z elektroniką wewnątrz aparatu zapaliłsię łuk pomiędzy zaciskami fazowymi, no i dalej łuk ten dokonał dzieła zniszczenia ;)
Sądzę, że poszło jakieś niezłe przepięcie z linii zasilających, ale swoją drogą mogliby pewne sprawy dopracować - takie rzeczy nie powinny się zdarzać.

Dopytuję, bo zakupiłem przekaźniki bistabline tej firmy i zastanawiam się, czy długo pochodzą :wink:

Bigbeat
13-06-2007, 14:21
Czas pokaże ;)
Pewnie pochodzą.

ZBYSZEK_SK
17-06-2007, 20:27
Witam.
Zajmuję się zawodowo sprzedażą aparatury elektrycznej i automatyki przemysłowej a wcześniej wykonawstwem sieci i instalacji.
Z mojego doświadczenia wynika że jest I liga aparatury to Moeller,General Electric (GE), Schneider Electric, ABB oraz Legrand - mają jednocześnie pełen asortyment aparatury.
II liga to m. in. Eti, OEZ,Elda.
W I lidze to generalnie największe zaufanie mam do ABB, jednocześnie moim zdaniem najładniej prezentują się w rozdzielni.
Legrand ma ładny osprzęt , m.in.Sistena.
Generalnie polecam firmy I ligi - ceny podobne, raczej decyduje wygląd w rozdzielni; i proszę pamiętac koniecznie o ochronnikach przeciwprzepięciowych ale dobrze dobranych i stopniowanych - zaoszczędzicie na naprawach sprzetu.

jabko
18-06-2007, 07:06
W mojej skrzynce miałem różnicówkę Moellera.
Uszkodziła się po dwóch miesiącach.
Teraz od prawie roku mam Legranda i jest OK.

Na podstawie mojego doswiadczenia z budowy trzeba by wysnuc nieprawdziwy wniosek że Moeller ma 100% uszkodzeń a Legrand jest w 100% dobry. :lol:

retrofood
18-06-2007, 07:18
Wszystko działa OK od dłuższego czasu - nic się nie upaliło, różnicówki miały wielokrotnie okazję się "wykazać" ;) (ale po kilku razach żona już się nauczyła "zapalać" światło zwierając druty wystające ze ściany ;) )

te "druty" to czekają na teściową? :lol:

Bigbeat
18-06-2007, 09:21
Niestety, teściowa nauczyła się je omijać.
Będę musiał je przedłużyć chyba, żeby musiała się schylić przy przechodzeniu - może kiedyś zapomni?

retrofood
18-06-2007, 09:44
Niestety, teściowa nauczyła się je omijać.
O, zaraza!

Bigbeat
18-06-2007, 11:13
No właśnie. Cwana jest, cholera jedna ;)

Krzysztof G
19-06-2007, 06:45
Mój elektryk chce mi zamontować osprzęt firmy Merlin Gerin. Wcześniej umówiliśmy się, że będzie Schneider lub Moeller. Ten Merlin Gerin to ponoć grupa Schneider Electric, tyle tylko że na opakowaniu jest made in spain. Momtować to czy nie eksperymentować, zależy mi na solidnym wyposażeniu. Proszę dajcie swoją opinię.

Krzysztof G
19-06-2007, 07:13
Sprawdziłem w necie, Merlin Gerin jest w grupie Schneider Electric, tylko dlaczego nie ma słowa na opakowaniu. Jest tylko MG. Elektrycy, proszę dajcie info o MG.

Garcia27
19-06-2007, 09:06
Ja stosuję i polecam HAGERA, dobra cena, wysoka jakość. Ma system intelegentnego domu. I nie ma problemu z dystrybucją - co ostatnio mi się z MOELLERem przytrafiło.
Pozdrawiam.

ppp.j
20-06-2007, 10:02
To już dwa i pół roku jak zainicjowałem ten wątek. Idąc za sugestiami forum wybrałem Moeller’a i to była ostatnia sprawa związana z zabezpieczeniami w moim domu, po prostu są bezawaryjne i bezbłędne a przypominam sobie o nich jak nastąpi jakieś zwarcie i trzeba je załączyć. Polecam. :D

faflusniak
21-06-2007, 19:23
Ostatecznie zdecydowałem się ma Moellera ze względu na dobrą cenę. Legrand, GE i Hager były droższe.

ZBYSZEK_SK
21-06-2007, 22:11
Schneider Electric sprzedaje pod marką Merlin-Gerin m.in. aparaturę modułową do budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego. Jakościowo jest zupełnie przyzwoita. Ostatnio zaś Schneider wprowadził do sprzedaży asortyment modułówki tzw. Domae; seria ta jest wyraźnie tańsza od Merlina a jakością mu nie ustępuje, stosuje się ją do mieszkaniówki. Co do miejsca produkcji to równiez produkują tą modułówkę Merlina w Polsce (Bukowno), na Węgrzech, Hiszpanii i Italii.
Jak ktoś ma ochotę na wycenę to przesłać zapytanie na [email protected] to wycenię zestawienie modułówki, rozdzielni,kable itp.