PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przymocować drewniany balkon do ściany 3w?



Joasia
22-01-2005, 20:57
Mam taki problem(ik): ściana 3w, na razie stoi warstwa nośna (max 29 cm), wiosną dojdzie ocieplenie (15 cm wełny plus 2 cm pustki) i elewacja (cegła pełna 12 cm plus tynk). Jak do takiej ściany dostawić balkon drewniany - zamarzył mi się nagle taki drewniany, oparty na słupkach drewnianych, co to będzie służył jako daszek nad wejściem.
Liczę na Waszą pomoc - Joasia.

Metal
23-01-2005, 13:32
No jezeli na slupkach, to nie wiem, gdzie tu problem(ik). Samonosna konstrukcja drewniana, wsparta na czterech slupach dostawiona do ocieplonej juz sciany. Slupy odsunalbym od sciany na kilka cantymetrow. Moznaby jeszcze zamocowac ja na gorze do kotew wypuszczonych z wienca, ale nie wiem, czy jest to konieczne - moze nawet lepiej zeby konstrukcja balkonu byla calkowicie oddzielona od konstrukcji budynku. Problem bylby wtedy, gdybys nie chciala tych slupow.

PS. Przepraszam za brak polskich liter, ale jestem za granica.

Joasia
23-01-2005, 18:02
Ale ja myślałam o dwóch słupkach z przodu - a w głębi tylko oparcie o ścianę. Czy tak da się zrobić? Z wieńca nic nie wystaje - czy te kotwy można w wieniec wkręcić/wbić? (To jest B25... :-? ).

Joasia

Wowka
23-01-2005, 18:59
.... zamarzył mi się nagle taki drewniany, oparty na słupkach drewnianych, co to będzie służył jako daszek nad wejściem.
.....

Jeśli się Tobie zamarzył nagle taki balkonik to oznacza, że nie masz go w projekcie który już realizujesz (stoją już jak piszesz ściany)

po pierwsze - musisz dokonać zmiany w projekcie. A następnie zgłosić te zmiany do urzędu który wydał Tobie pozwolenie na budowę.
Architekt który dokona tych zmian w obecnym projekcie "rozrysuje" sposób wykonania balkonu oraz przeliczy wytrzymałośc konstrukcji.

Od tego właśnie bym zaczął by potem nie obawiać się zarówno odbioru budynku jak i tego czy konstrukcja wytrzyma obiążenia.

jajmar
23-01-2005, 19:31
Architekt który dokona tych zmian w obecnym projekcie "rozrysuje" sposób wykonania balkonu oraz przeliczy wytrzymałośc konstrukcji.


A to dobre architekt ............przeliczy wytrzymalosc , Wowka zejdz an ziemie 98% architektow nie ma zielonego piojecia o tym co piszesz.
Architekt narysuje ten balkon ale z tym liczeniem to przesadziles.

invx
23-01-2005, 20:07
przykrec cos do tego wienca, powiedzmy jakies 2 kotwy (po jednej dla kazdego slupla), i bedzie stalo :wink:, kotwy mozesz zrobic z blachy ocynkowanej, lub z takich lacznikow jak sa do wiezby dachowej, powinnas znalezc cos takiego. No albo, na wylot przez wieniec, pret, i go od srodka, zaspawac, zaklepac (cos zeby nie wylazl), i z zewnatrz do niego balkon :)