PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet lamelowy - ma ktoś?



YEYO
23-01-2005, 11:18
Jak w temacie. Jak się spisuje? Czy nie było problemów z ułożeniem? Na jaki klej był kładziony? Lamelowy bo ma grubość 10mm i po ułożeniu będzie równy z gresem. Pytam o doświadczenia, a nie że inne jest lepsze :wink:

Marins
23-01-2005, 11:46
Mam te same pytania, tylko że ja już kupiłem w ciemno 200 m bo była atrakcyjna cena - dąb, III gat., 12 zł za m2 (zaczynam budowe wiosną).

Dzieki za założenie tematu. Pozdrawiam i tez czekam na informacje.

YEYO
23-01-2005, 22:36
Wyczytałem, że parkiet lamelowy powinno się kłaść na kleju pouliretanowym i dodatkowo sklejać klepki bokami. Podobno polskie parkiety zresztą nie tylko te lamelowe mają problem z tzw kątem ALFA czyli bok klepki jest lekko ścięty gdy zachodnie mają ten kąt zerowy lub prawie zerowy. Ma to jakieś znaczenie przy wypaczaniu się klepek.

rafallogi
24-01-2005, 14:07
lamelowy, dębowy, nieco grubszy bo 22mm- układany na klej tylko na spodzie- lakier matowy. Rewelacja, łatwość w układaniu. Nie ma żadnych szpar i szczelin.
Pozdrawiam.

Agnieszek
24-01-2005, 16:54
Moja szwagierka ma parkiet lamelowy jesionowy, klejony też tylko od spodu. Kładli sami, ale nie udało im się idealnie dopasować klepek, były minimalne szczeliny widoczne przy kładzeniu, ale efekt końcowy (po dwukrotnym malowaniu lakierem matowym) jest całkiem niezły.

izba
24-01-2005, 21:58
YEYO A JAKI CIE INTERESUJE EWENTUALNIE? MAM TROCHĘ MAERBAU....