PDA

Zobacz pełną wersję : ANTYWYWAŻENIOWE ZABEZPIECZENIE OKIEN.



amda
23-01-2005, 13:50
Witam.
Na wstępie chciałbym podzielić się z wami moją przygodą:
Założyłem sobie okna PCV i niedługim okresie czasu pech chciał, że włamano mi się do domu. Oczywiście okna były zabezpieczone przed wyważeniem w stopniu minimalnym ( jeden grzybek antywyważeniowy).
Ale po obejżeniu z jaką łatwością złodzieje wyważyli skrzydło okienne byłem zły na siebie, że kupiłem takie słabe okna. Po rozmowach z policjantami, którzy zdradzili mi stosowane sposoby przez włamywaczy doszedłem do wniosku, że muszę zabezpieczyć okna w taki sposób aby maksymalnie utrudnić wyważenie skrzydła okiennego. Wykonałem takie blokady, zamontowałem i czułem się bezpiecznie - do czasu .... Po ok.2 latach znowu mi się próbowano włamać ( no coż mieszkam w takiej okolicy), tym razem bezskutecznie. Blokady wytrzymały próby włamania.
Oczywiście na specjalistów nie ma zabezpieczeń i blokad ale czas działa na ich niekorzyść.
Co do blokad: wykonałem serię próbną, opatentowałem i wdrażam do produkcji.
Co do kosztów: blokady kosztują 70 zł za okno a zabezpieczenie antywyważeniowe + klamka z kluczykiem ok. 200 zł lub powyżej za skrzydło okienne,różnica w kosztach jest oczywista.
Wszystkich, którzy chcą dodatkowo zabezpieczyć sobie okna, których zainteresowałem tematem podaję swój e-mail: [email protected], odpowiem na pytania, prześlę zdjęcia blokad.
Pozdrawiam i Zapraszam.

jareko
23-01-2005, 23:32
Hmmm..... cos takiego produkuje juz od dawna firma ABUS (jak to wyglada mozna zobaczyc na mojej stronie - film z pokazana proba wlamania) Nie jest to tanie rozwiazanie ale daje poczucie bezpieczenstwa takie samo jak okucia WK-II

Czy to aby nie jest reklama szanowny Panie A.Borowy? :)

Wos
26-01-2005, 07:39
A czy włamania polegające na wyjęciu szyb w oknach są praktykowane ?

Czy są jakieś sposoby aby zapobiec wyjeciu szyb z ramy ?

Słyszałem iż komuś się tak włamali - a miał właśnie okna z P2 i z jakimiś zabezpieczeniami antywyważeniowymi.