PDA

Zobacz pełną wersję : KLEJENIE PAPY NA ZAKŁADACH - CZYM ??? Visbit nie klei......



a-kra
23-01-2005, 16:33
Przygotowuje podkąłd pod wylewki podłogowe. Nie stosuje papy termozgrzewalnej.
kupilem Visbit eko jako podkład gruntujący, hydroizolacje oraz jednoczesnie do klejenia papy na 10 cm zakładach...ale po 24 godz od klejenia widze, ze nie trzyma.......

czy w takim razie zostaje tylko lepik na gorąco??
czy jest on bezpieczny dla styropianu?

invx
23-01-2005, 19:50
ani lepik, ani ta papa nie jest "bezpieczna' dla styropianu, na papie, mysi byc folia, ktora bedzie warstwa rozdzielajaca. Skoro Visbit nie klei, to zostaje lepik, albo cos innego do klejenia. Ale mam watpliwosci nadawania sie tej papy, jako izolacju hydro. Obym sie mylil. :wink:

maxymov
23-01-2005, 20:47
Przygotowuje podkąłd pod wylewki podłogowe. Nie stosuje papy termozgrzewalnej.
kupilem Visbit eko jako podkład gruntujący, hydroizolacje oraz jednoczesnie do klejenia papy na 10 cm zakładach...ale po 24 godz od klejenia widze, ze nie trzyma.......

czy w takim razie zostaje tylko lepik na gorąco??
czy jest on bezpieczny dla styropianu?


Kiepsko zaczynasz.

Nie opłaca się oszczędzać na rzeczach, które zostaną zabudowane.

Jeśli już koniecznie chcesz wykorzystać tą papę to użyj lepiku na gorąco a potem przykryj folią zanim położysz styropian. Jak dla mnie to "głupiego robota" bo częściowo różnicę pomiędzy podkładową papą termozgrzewalną a zwykłą podkładówką pochłonie Tobie lepik i folia. Już nie wspomnę o wygodzie w kładzeniu termozgrzewu nad lepikowaniem. Jeśli nie użyjesz folii to lepik zeżre Ci styropian.

Moja rada: Rób raz a dobrze.

Pozdrawiam

dareczek1234
23-01-2005, 20:56
lepik na zimno tylko "zjada" styropian bo ma w sobie rozpuszczalniki, lepik na gorąco nic ze styropianem nie powinien zrobić...

maxymov
23-01-2005, 20:57
lepik na zimno tylko "zjada" styropian bo ma w sobie rozpuszczalniki, lepik na gorąco nic ze styropianem nie powinien zrobić...


... ale sama papa - TAK.

dareczek1234
23-01-2005, 21:02
zależy jaki styropian

maxymov
23-01-2005, 21:09
zależy jaki styropian


A jaki wg Ciebie nie podda się??


Przecież styropian to spieniony PP

paj^
24-01-2005, 08:34
w garazu mam pape i lepik na goraca, na nim odrobina piasku dla zlapania poziomu i styropian ....
pod schodami z garazu mam tez zaglebienie i widze reakcje styropianu na pape, lepik .. reakcji nie ma .. minelo juz 20 miesiecy a styropian caly ....
reszte domu mam ocieplona welna mineralna 15 cm

diver
24-01-2005, 12:20
Podobno Visbit w przeciwieństwie do dawniej stosowanych lepików nie rozpuszcza styropianu. Tak przynajmniej mi mówiono. Jednak jeśli ktoś ma sprawdzone informacje na ten temat to proszę o ich zamieszczenie.

a-kra
24-01-2005, 12:27
tak. oczywiscie. pomiedzy styropianem a papą ma byc jeszcze folia 0,3.
bylo juz duzo rozmow na temat papy i jej oddziaływnia na styropian i nie zostalo to stwierdzone. wiec tym sie nie martwie.
lepik na gorąco nie zawiera rozpuszczalnika, wiec tez nie niszczy styropianu, ale jest uciazliwy do podgrzewania teraz zimą.
dlatego wiem ze jest jeszcze jakis specjalny visbi klej, ale nie wiem czy on na pewno klei pape......??

a-kra
24-01-2005, 12:33
ja kupowalem visbit wlasnie dlatego ze mozna go uzywac wewnątrz i ze wlasnie ma nie niszczyc styropianu. uzylem to jako podklad gruntujacy w rozcienczeniu.
teraz polozylem pape. ALE czy papa powinna byc przyklejona do podłoża??? czy jesli jest na tym wyschietym podkladzie z visbitu to nie wystarcza?? czy tez przyklejac ja lepikiem i potem te zaklady tez lepikiem??

maxymov
24-01-2005, 15:27
ja kupowalem visbit wlasnie dlatego ze mozna go uzywac wewnątrz i ze wlasnie ma nie niszczyc styropianu. uzylem to jako podklad gruntujacy w rozcienczeniu.
teraz polozylem pape. ALE czy papa powinna byc przyklejona do podłoża??? czy jesli jest na tym wyschietym podkladzie z visbitu to nie wystarcza?? czy tez przyklejac ja lepikiem i potem te zaklady tez lepikiem??


Głównie chodzi o to, żeby połączenia papy były szczelne ale także całą swoją powierzchnią powinna być przyklejona do podłoża ( czyli w trakcie kładzenia musisz smarować na bieżąco).

dareczek1234
24-01-2005, 18:09
zależy jaki styropian


A jaki wg Ciebie nie podda się??


Przecież styropian to spieniony PP
A co z XPS'em...?