PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY !!! Ocieplenie LUKARN a krycie dachu???



szila
23-01-2005, 17:31
Mam już łaty, kontrłaty no i folię na dachu, zaraz wchodzą dekarze i będą kłaść blachodachówkę.
Niestety ci co budowali mi dom, robili konstrukcje dachu, nakładali folię, łaty i kontrłaty nie powiedzieli mi że trzeba odrazu ocieplić lukarny.
Co mam teraz zrobić temperatury są mała sprzyjające, blachę muszę położyć bo folia na dachu zaraz straci właściwości.
Jak z tego wybrnąć?
Czy ci co budowali powinni mi powiedzieć o lociepleniu ukarnach czy nie?

nurni
23-01-2005, 17:41
1. Możesz ocieplić teraz, ale pewnie na szybko będzie problem.
2. Możesz poinformaować dekarza o grubości ocieplenia, a on już dalej spokojnie da sobie pradę. Odsadzi poprostu obróbkę przy lukarnach o grubość ocieplenia. Ja też tak mam niestety zrobione i trzeba "tylko" potem dopilnować czystości prac przy ocieplaniu na nowiutkim dachu. :wink: :o .

Pozdrawiam

szila
23-01-2005, 20:00
nie wiem jak ty, ale ja mam blachodachówkę każde wejście na dach po jej założeniu grozi zniszczeniem blachy, tu jest problem.
Ja chyba teraz każę zainstalować styropian na gwoździe, już sama nie wiem jak to ugryźć

dareczek1234
23-01-2005, 20:54
Z mojej strony nie polecałbym robienia odsadzki i wykańczania potem bo nikłe szanse że prawidłowo budowlańcy docieplą, zakleją i tynki narzucą... ale nic chyba innego nie pozostaje...

szila
23-01-2005, 21:05
Kurcze to co robić, zastanawiam się dlaczego wykonawca nie zrobił tych ociepleń przecież mógł mi o tym powiedzieć.
To takie oczywiste że się to robi na etapie dachu jak to że konstrukcji dachowej nie wiąże się sznurkiem!!!