PDA

Zobacz pełną wersję : Urzędnicza paranoja POMOCY!!!



lucky
23-01-2005, 19:55
Witam.

Jakiś czas temu zakupiliśmy stary dom na wsi do remontu. Chcąc go wykonać tak żeby wszystko było zgodnie z prawem wystąpiliśmy o warunki zabudowy, które otrzymaliśmy.

Następnie zleciliśmy wykonanie projektu pod owe warunki i złożyliśmy dokumentację o pozwolenie na budowę. Od tego momentu zaczęły się problemy: okazało się, że wg urzędu musimy przesunąć istniejący budynek, bo stoi za blisko granicy działki (2 metry od granicy).

Zastanawia mnie kilka rzeczy w tym wszystkim:

Dlaczego dla istniejących budynków stosuje się takie same przepisy jak dla budynków dopiero powstających?

Dlaczego wydaje się warunki zabudowy gdzie przy wniosku o te warunki jest załączona mapa z ustytułowaniem budynku i opis zaplanowanych prac, a następnie nie można uzyskać pozwolenia na budowę pomimo że projekt spełnia wszystkie wymogi zawarte w warunkach zabudowy(problemem w/g urzędnika wydającego decyzję jest utytułowanie budynku na działce)zaznaczam istniejącego budynku który ma być remontowany z zmiana przeznaczenia na cele mieszkalne jego części.

Działka moja jest siedliskiem zagrodowym i sąsiednie działki nie są zabudowane są to grunty rolne.

Czy istnieją jakieś akty prawne które umożliwiają takie usytułowanie budynku(już istniejaego) lub akty które pozwolą wykonać remont z przebudową mojego domu bez zmiany w jego usytułowaniu.

Pozdrawiam

Marcin Muchowski

pitbull
24-01-2005, 08:31
A jak nazywa sie cala Twoja inwestycja i jaki byl jej zakres?

fenek
02-04-2007, 13:31
jest taki przepis ktory mowi, ze w chwili remontu nalezy dostosowac sie do nowych przepisow...o ile jest to mozliwe oczywiscie.
Ja to przerabialam przy okazji nowego CO.
:)
Kazali dobudowac wywietrznik.
Przesuwanie domu jest irracjonalne...chociaz nie jest niewykonalne:)