PDA

Zobacz pełną wersję : remont łazienki



12-09-2002, 07:11
Witam serdecznie,
Mam ogromny problem.
Jestem w trakcie realizacji remontu łazienki, toalety. Oba pomieszczenia zostały wykafelkowane. Kafelki są proste, a jednoczesnie eleganckie, wprowadzaiłam jako element dekoracyjny listwy ozdobne i kilka dekorów. Wykonawca bez konsultacji zastosował listwy plastikowe na styku krawędzi i kątów w pomieszczeniach., np. na bialych kafelkach z lekko szarym wzorem - szare. W innym pomieszczeniu w zasadzie są dobrane do koloru kafli. Listwy plastikowe przechodzą przez wszystkie listwy ozdobne (nawet przy lustrach), tnąc je pod dowolnym kątem, przycisk do spłuczki znajduje się na wypukłym pasku ozdobnym, w centralnym punkcie toalety. Udalo mi sie jedynie dopilnowac, aby umywalka, czy kaloryfer nie zasłanialy pasków ozdobnych. Myslę, że są jakies zasady kładzenia kafli, ponieważ w calosci to wszystko bardzo razi. Proszę o pomoc i jakies glosy, jak z tego wybrnac, poniewaz jeszcze dzisiaj prace nie sa dokonczone.

12-09-2002, 08:35
Szanowna Pani,
stosowanie listwy plast. nie jest raczej modne. Fachowcy stosują je, poniewaz pojawiły się w opunktach sprzedaży. Rozwiązanie takie niestety nie jest ani do estetyczne, ani eleganckie. Jeżeli już się stosuje, to należy bardzo starannie dobrac kolor lub zastosować neutralna biła. Raczej nie spotyka się stosowania listwy w kąytach pomiszczeń, jedynie na krawędziach. Zastosowanie cimniejszego koloru mogłoby jedynie służyć wyeksponowaniu, pokazaniu że pomieszczenie ma 4 kąty.
Bardzo ważne jest przy stosowaniu listwy precyzyjne połaczenie i doszlifowanie elementów listw i wałków ozdobnych kafelek stykających się na krawędziach, nie może przez nie przebiegać listwa plastikowa, ponieważ nie wiem jak wtedy wyprowadzić połaczenie tych elementów. Efekt może być nieprzyjemny. Generalnie - na zaprojektowanym pasku ozdobnym kafelek lub nad nim, nie umiescza się urzadzen sanitarnych ani elementów wyposazenia toalety lub łazienki.
Radze teraz wyprowadzić wszystkie elementy.
Swoją drogą zastosowano "ciekawe" rozwiązanie.
Remik

12-09-2002, 08:38
Nie wierzę. Proszę mi podać adres, bo musze to zobaczyc.
Lucek

12-09-2002, 08:51
Hey,
Nie jestem projektantka wnetrz ale moim zdaniem takie elementy muszą być starannie dobrane i wykonane. Ostatnio robilismy remont swojej łazienki. Fachowcy ustalili z nami wszystkie szczegóły remontu i poinformowali w jaki sposób będą wykonywać wszystkie etapy prac. Podpowiedzieli na jakich wysokosciach poprowadzic pasy ozdobne i zakończeniowe na górze scian, wyliczyli wszystko w/g wysokosci urzadzeń. Nie stosowalismy litwy wykończeniowej do krawędzi. Nie wydaje mi się to ani ładne, ani funkcjomnlane, dzięki temu wszystkie dopasowania paska ozdobnego są perfekcyjne. Wydaje mi się, że szczególny problem będzie przy zamontowaniu luster na styku z listwa, która niestety jest grubsza od szkła.
Anna Jarecka

12-09-2002, 08:59
Wiosną "fachowcy" kiepsko połozyli mi kafle na tarasie. Nie chciałem ich poptrawek. Prosta sprawa - nie zapłaciłem im za robociznę.