PDA

Zobacz pełną wersję : Polecane kotły na Eko Groszek z podajnikiem



biku11
13-09-2016, 10:53
Witam,
Prośba o wasze opinie w temacie pieców na ekogroszek z podajnikiem. Które marki polecacie i dlaczego ?
Zastanawiałem się nad kotłem Defro ( ale z tego co słyszałem jakościowo mocno podupadli)
mój hydraulik polecił mi piec marki Krzaczek - nie słyszałem o tym producencie (producent z woj mazowieckiego)

PS. Chciałbym by piec oprócz ekogroszuku miał ruszt do przepalania drewnem
pzdr
biku

karoka65
13-09-2016, 18:29
Jak chcesz palić drewnem to sobie kup śmieciuszka za 2 tysie a nie podajnik, taka dobra rada :)

bolek_bolecki
13-09-2016, 21:56
Do przepalania, a nie palenia
To już nie ma sensownych podajników w których można przepalić drewienkiem?. Biku nie pisał że musi byś EuroPińć... a znając życie być może i by sobie taki temat specjalnie odpuścił.

marcus312
13-09-2016, 22:18
To już nie ma sensownych podajników w których można przepalić drewienkiem?.
Mysle ze jest taki kociołek dolniak z podajnikiem chyba go znacie :rolleyes:

lolson28
14-09-2016, 05:32
Witam

Kup kocioł PERECO. Dlaczego ?

- kolega ma i wiem że przepala drewnem
- produkują w moim mieście i dasz ludziom pracę :-)

pozdr.

czp01
17-09-2016, 15:40
Nie polecany - ale najtańszy kocioł z podajnikiem widziałem ostatnio w OBI - cena 3900 zł :)

No i na pewno trochę pochodzi :)

earthwalker
18-09-2016, 09:46
Ja osobiście radziłbym kupić kocioł, którego PRODUCENT jest jak najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli coś się zepsuje, np. ślimak, rura podajnika itp. to szybko możesz znaleźć części zamienne, jeśli producentem jest jakiś lokalny przedsiębiorca, mimo iż mało znany to nawet w święta przyjedzie i wymieni co trzeba a dodać należy, że jak się coś psuje w kotłach to najczęściej gdy są święta i wszystkie sklepy są zamknięte. Dobrze byłoby gdyby ów producent oferował usługę sezonowego przygotowania (przeglądu, czyszczenia) kotła do zimy nie zdzierając przy tym ostatnich groszy, w mojej miejscowości miejscowy producent oferuje taką usługę za 150zł.

Nie sugeruj się rankingami kotłów, bo wiele zależy od tego:
- czy kocioł jest dobrze dobrany do ogrzewanej powierzchni
- czy ktoś ma nową instalację grzewczą czy pali w starym domu bez termostatów grzejnikowych i zaworów trójdrożnych oraz czterodrożnych
- czy latem podgrzewa wodę CWU - jeśli nie to wówczas kocioł marnieje w oczach

Reasumując:
Wybierz kocioł produkowany jak najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

bolek_bolecki
18-09-2016, 15:45
Ciągłe stany magazynowe elementów zamiennych u większości producentów to raczej blacha z których buduje kotły. Co chwila pojawia się jakiś nowy palnik, sterowanie, itp więc wcale nie jest powiedziane że ktoś będzie trzymał elementy które były popularne x lat temu. Takie rzeczy prędzej gdzieś w świecie wyłowi.
Co nie zmienia faktu że jest jakaś zasadność w argumencie "blisko". I tutaj bym stwierdził że większą wagę mają właśnie rankingi, bo jeśli ogólna opinia jest do bani to guzik ci z bliskości. Pod ich płotem raczej nie będziesz koczować.

Czortek
19-09-2016, 19:51
- czy latem podgrzewa wodę CWU - jeśli nie to wówczas kocioł marnieje w oczach

.


hm... czyli praca kotła non stop w lecie to dobre rozwiązanie? Czy masz na mysli rozruch kotła tylko wieczorami?

My wlasnie tak planowalismy, ze w lecie nie bedziemy grzać CWU kotłem, tylko innym sposobem - solary, pompa?

Mozesz rozwinąć myśl?

earthwalker
19-09-2016, 21:42
hm... czyli praca kotła non stop w lecie to dobre rozwiązanie?
Moim zdaniem, to dobre rozwiązanie dla kotła z podajnikiem. Długie przestoje nie służą żadnym urządzeniom.


Czy masz na mysli rozruch kotła tylko wieczorami?
Miałem na myśli pracę ciągłą, codzienne rozpalanie kotła LATEM to jest zły pomysł i ja bym z niego nie skorzystał.


My wlasnie tak planowalismy, ze w lecie nie bedziemy grzać CWU kotłem, tylko innym sposobem - solary, pompa?
Mozesz rozwinąć myśl?
Moim skromnym zdaniem, jeśli już macie zamontowane solary lub pompę ciepła, to nie macie wyboru musicie tym grzać. Natomiast jeśli nie macie ani solarów ani pompy ciepła a dom planujecie ogrzewać ekogroszkiem to nie warto komplikować instalacji o inne wynalazki, które też się czasami psują, przez co inwestycja może się nie zwrócić. Ale tutaj niech się lepiej wypowiedzą Ci, którzy mają doświadczenie z solarami lub pompą ciepła.

zaś tam ktosik
20-09-2016, 00:52
My wlasnie tak planowalismy, ze w lecie nie bedziemy grzać CWU kotłem, tylko innym sposobem - solary, pompa?

Ani jedno ani drugie,zwykły prąd jedynie.
Przemyśleć taryfę G12W.

Czortek
20-09-2016, 07:00
Ani jedno ani drugie,zwykły prąd jedynie.
Przemyśleć taryfę G12W.


W domu na początku zamieszkiwać będą 3 osoby dorosłe. Docelowo jeszcze 2 dzieci.
Zbiornik na CWU pewnie co najmniej 300 l.

Zatem zakładamy spore zużycie ciepłej wody. Czy w dalszym ciągu grzanie prądem się będzie opłacać?
Jaki typ zbiornika w takim razie polecasz?