PDA

Zobacz pełną wersję : piec wolnostojący (Koza) do 1200zł



SeaD
13-09-2016, 16:19
Witam
Niestety po zakupie i remoncie mieszkania troszkę ciasno u mnie finansowo. Aby zmniejszyć koszty ogrzewania chciałbym wspomóc piec dwufunkcyjny stojącą koza, która ogrzewałaby mi salon połączony z kuchnią (łącznie ok 50 m2)
Dodam, że drewno jak i węgiel będę miał za darmo od rodziców więc mógłbym troszkę odetchnąć od wydatków.
Problemem są również finanse jakie mogę przeznaczyć, dlatego chciałbym piec do ok 1200 zł w dodatku fajnie gdyby był sprzedawana na allegro gdyż teraz jest promocja 10x0 z której chętnie bym skorzystał.

Oczywiście chciałbym aby piec w miarę fajnie wyglądał i był z szybą, po prostu mieszkanie jest po remoncie który kosztował mnie mnóstwo pracy i chciałbym aby w miarę to wszystko wyglądało.

Bardzo proszę o pomoc

Mareks77
15-09-2016, 09:37
Do 1200 jest dużo propozycji ale wolnostojący typu Koza to raczej kwestia gustu. Albo się wzór podoba lub nie więc szukaj raczej coś wyłożonego szamotem tak aby długo trzymał ciepło.
Jeśli chodzi o oszczędzanie to dogrzewaj nim raczej w okresach jesieni i wiosny kiedy to nie załączasz jeszcze kotła gazowego lub gdy zdecydujesz się na jego wcześniejsze wyłączenie tak aby skrócić maksymalnie sezon grzewczy.
Dogrzewanie kominkiem w trakcie grzania gazem nie przynosi zadowalających rezultatów.