PDA

Zobacz pełną wersję : Żółty pasek na suficie po malowaniu w nowym domu



milkProvider
13-09-2016, 19:26
Tak jak w temacie, dom jest nowy, na suficie była tylko jedna warstwa gruntu z farbą. Przemalowałem ją jakąś "Snieżką white pearl" akrylową (nikomu nie polecam ponieważ nie kryje), a później, następnego dnia beckersem białym lateksowym. Świerzo po przemalowaniu efekt był bardzo dobry jednak dzień po kąty przy suficie pożółkły.367308

Jaka może być tego przyczyna?
Czy jeśli było gruntowane 2 lata temu, to powinienem zagruntować raz jeszcze przed malowaniem? (mam do pomalowania jeszcze inne pokoje i nie chcę popełnić takiego samego błędu)?

Mam do pomalowania teraz bardzo oświetlony salon i muszą go pomalować tak, żeby nie było widocznych "pasków" po malowaniu i prześwitów, jakie farby polecacie? I czy gruntowanie w mojej sytuacji coś da?

Proszę o pomoc

Krzysiek88
13-09-2016, 19:41
coś z rogami nie tak, albo nie gruntowane, albro gruntowane, ale obcinane dwa razy a reszta malowana raz.?

milkProvider
13-09-2016, 19:43
wszędzie było malowane 2 razy (gruntowane tak jak pisałem, było około 2 lata temu, i tak zostawione)

milkProvider
13-09-2016, 19:46
pytam tylko o sufit, ściany są tylko gruntowane z farbą i przygotowane do położenia koloru (tak wyglądał sufit przed moim malowaniem).
Jak już pytam, to mam jeszcze jedno pytanie czy na takie ściany mogę położyć od razu farbę lateksową beckersa kolor? (czy jeszcze coś powinienem dać na taką ścianę)

Krzysiek88
14-09-2016, 21:44
ja na zdjeciu widze pasy na scianie a nie suficie, rozcieraj farbe jak sufit odcinasz bo Ci zostanie potem ślad i trzeba bedzie trzec zeby zszedł