PDA

Zobacz pełną wersję : ARISTON 3300702 - Różna temperatura wody w kranie.



Madziar666
14-09-2016, 12:48
Witam.
Posiadam piec kondensacyjny Ariston Clas Premium Evo System 24 EU oraz podłączony zasobnik wody oraz pompę cyrkulacyjną (zdjęcie).
Na piecu mam ustawione 40st.C c.w.u., a obecnie c.o. jest wyłączone i w kranie raz leci woda, która ma ok 40st.C, a raz leci o wiele cieplejsza, taka, którą można się oparzyć. Występuje to w różnych okolicznościach i porach dnia, dlatego nie potrafię znaleźć wspólnego mianownika. Poza tym po kąpieli ostatniej osoby piec dogrzewa wodę do jakiejś tam sobie znanej temperatury, a potem w nocy znowu dogrzewa. Był dzisiaj pan, który instalował całe centralne, stwierdził, że coś jest nie tak, ale rozłożył ręce i powiedział, że przyśle inny serwis.
Ma ktoś jakieś sugestie?
367370

fachman19
14-09-2016, 20:11
Witam.
Posiadam piec kondensacyjny Ariston Clas Premium Evo System 24 EU oraz podłączony zasobnik wody oraz pompę cyrkulacyjną (zdjęcie).
Na piecu mam ustawione 40st.C c.w.u., a obecnie c.o. jest wyłączone i w kranie raz leci woda, która ma ok 40st.C, a raz leci o wiele cieplejsza, taka, którą można się oparzyć. Występuje to w różnych okolicznościach i porach dnia, dlatego nie potrafię znaleźć wspólnego mianownika. Poza tym po kąpieli ostatniej osoby piec dogrzewa wodę do jakiejś tam sobie znanej temperatury, a potem w nocy znowu dogrzewa. Był dzisiaj pan, który instalował całe centralne, stwierdził, że coś jest nie tak, ale rozłożył ręce i powiedział, że przyśle inny serwis.
Ma ktoś jakieś sugestie?
367370

Może wyłącz na noc pompkę cyrkulacyjną .
Nigdy nie będziesz miał dokładnej temperatury w kranie . Ważne jest też gdzie zamontowano czujnik ciepłej wody Powinien być na wysokości 1/3 wysokości od dna zasobnika, ale czasem trzeba się pobawić z ta wysokością

Madziar666
15-09-2016, 10:04
Wczoraj kupiłem termometr spożywczy zakres temp -50 / +300 i pokazał, że woda ma 50st.C w momencie kiedy miała ustawione 40st.C

montixe
15-09-2016, 11:50
Wczoraj kupiłem termometr spożywczy zakres temp -50 / +300 i pokazał, że woda ma 50st.C w momencie kiedy miała ustawione 40st.C

Kocioł grzejąc wodę, bierze pod uwagę wskazanie czujnika w zasobniku. Zimna woda z instalacji wodociągowej wlatuje w dolnej części zasobnika, więc jeśli sonda mierząca temp. w tym zasobniku jest umieszczona na jego dnie (prawie), to jest to normalne zjawisko. Do kranu zazwyczaj pobierana jest woda z górnej części zasobnika, bo taka jest zazwyczaj ich konstrukcja, a ze ciepło zawsze migruje do góry ....... podnieś sondę robiąc pętelkę na przewodzie, tak aby była gdzieś w połowie zasobnika, albo trochę niżej połowy ( jeśli jest możliwość, to wyciągnij chwytając przewód czujki w miejscu wejścia do zasobnika ją i przymierz sobie długość na zewnątrz) Słabe zdjęcie, ale na górze powinna być jakaś odkręcana/zdejmowana pokrywka z dojściem do sondy i anody.