PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk baranek, worek vs. gotowa zaprawa w wiaderku.



pabblo
14-09-2016, 19:00
Witam.
Zamierzam położyć baranek 1.5mm w salonie. Zastanawiam się o wybrać, tynki workowane czy gotowe w wiadrach? Rok temu kładłem taki tynk w łazience i wybrałem gotowy w wiadrze, który mimo, że powinien być biały wymagał malowania (trochę się rozczarowałem). Warto dołożyć i kupić gotowy? A może ktoś poleci dobrą i sprawdzoną markę?

Balto
14-09-2016, 22:47
Zależy od tego co wykonawca umie i czy naprawdę umie robić zgodnie ze sztuką budowlaną, zależy od tego czy jest jakiś system czy idzie sam tynk, czy ma być nakrapiany czy zacierany...Nakrapiany - zrobisz sam, nakładany może być trudniej. Podać recepturę?

pabblo
14-09-2016, 23:44
Zależy od tego co wykonawca umie i czy naprawdę umie robić zgodnie ze sztuką budowlaną, zależy od tego czy jest jakiś system czy idzie sam tynk, czy ma być nakrapiany czy zacierany...Nakrapiany - zrobisz sam, nakładany może być trudniej. Podać recepturę?


Wszystko ma iść na stary dobry tynk (po prostu zmiana wizerunku pomieszczenia). W łazience sam zacierałem taki z wiadra i wyszło ok. Kiedyś na elewacji w Niemczech zacierałem jeszcze taki workowy i też wyglądało bardzo ładnie, jednak teraz nie pamiętam co to był za tynk.

Cena różni się dosyć znacznie, średnio wychodzi 3 worki 25kg w cenie jednego wiaderka, dlatego pytam czy warto jest przepłacać. O ile w łazience wyszło 1 wiaderko, tak w salonie różnica była by dużo większa.

Balto
16-09-2016, 22:23
Worek to proszek czyli tynk cem - wapienny, fakt że z chemią ale cementowo wapienny lub wariacja w tym temcie. W wiaderku jeśli nie jest to sucha masa tynkarska to z faktem bycia mineralnym ma tyle wspólnego co wypełniacz

tomek1010
20-09-2016, 06:40
W workach jest tynk mineralny zapewne a w wiaderkach masz tynki akrylowe i silikatowe.
Powietrze przepuszczają silikatowy i mineralny jak dobrze pamiętam.