PDA

Zobacz pełną wersję : Czujnik tlenku węgla



amber
24-01-2005, 14:08
Czy ktoś zna te czujniki i użytkuje? Jestem zainteresowana jego zakupem, ale nie wiem czy warto?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=38917192

kroyena
24-01-2005, 14:12
amber jeżeli to sam tlenek węgla to odpuść.
Są czujniki, które oprócz CO jeszcze mają gaz siemny zaazotowany (lub nie), propan-butan i kolekcję usypiaczy tj. reagują na gazy usypiające wprowadzane przez fachowych złodziei w celu nieprzeszkadzania przez klientów przy świadczonym im usługach.
Podobno są takie i można je wszystkie odpisać od podatku w uldze remontowej, podnosząc pulę ulgi, gdyż traktuje się je jako część instalacji gazowej.

kroyena
24-01-2005, 14:13
A i prawie bym zapomniał, jeżeli chcesz zweryfikować wyrób to niech zapodadzą skan z deklaracji zgodności, znajdzie się tam kilka dyrektyw UE.

Karol N.
24-01-2005, 16:59
Zobaczcie na stronie firmy Gazex jako alternatywa

Grzesiek13
24-01-2005, 20:48
W sklepach bywają po około 200 zł.

chemik
25-01-2005, 07:38
Witam!

A po co mi
Są czujniki, które oprócz CO jeszcze mają gaz siemny zaazotowany (lub nie), propan-butan skoro nie mam gazu w domu? Mnie też interesuje czujnik CO ze względu na kominek.
Podobno są takie i można je wszystkie odpisać od podatku w uldze remontowej, podnosząc pulę ulgi, gdyż traktuje się je jako część instalacji gazowej. Czujnik samego CO też można odliczyć od podatku bez względu na to czy się ma czy nie instalacje gazową.

kroyena
25-01-2005, 11:04
chemiku tu nie chodzi o zasadę nie bo nie.
Jeżeli amber (lub ktokolwiek inny) ma instalację gazową w domu to może w ten sposób podnieść pulę ulgi remontowej. Co może być dla niektórych ciekawe, zwłaszcza dla tych którzy wykorzystali pulę w całości lub są bliscy osiągnięcia Grubej Czerwonej Krechy.