PDA

Zobacz pełną wersję : Sufit na poddaszu



kupilamdom
14-09-2016, 20:58
Hej, mam zagwozdkę i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.
Będziemy robić sufit z płyt gk na piętrze (poddaszu użytkowym) i mamy tam 10cm przerwę pomiędzy belkami a ścianą (jak na zdjęciach). Czy musimy ten fragment podmurować, tak żeby belki "leżały" na ścianie czy wystarczy dać wieszaki długości, powiedzmy, 11cm, a przestrzeń powyżej wypełnić wełną?

367455

367456

Jan P.
19-09-2016, 17:15
Pierwsza warstwa wełny między krokwie. 2 ga w poprzek . Jest dobrze wymurowane. Luz między k/g a ścianką uzupełnić pianką. Jan

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
19-09-2016, 17:29
Hej, mam zagwozdkę i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.
Będziemy robić sufit z płyt gk na piętrze (poddaszu użytkowym) i mamy tam 10cm przerwę pomiędzy belkami a ścianą (jak na zdjęciach). Czy musimy ten fragment podmurować, tak żeby belki "leżały" na ścianie czy wystarczy dać wieszaki długości, powiedzmy, 11cm, a przestrzeń powyżej wypełnić wełną?

367455

367456

pytanie : na jakim poziomie będzie płaszczyzna sufitu ?
- jeżeli powyżej góry ścianki - powinieneś ją uzupełnić ( podmurować lub np. belka drewniana nie stykająca się z konstrukcją dachu )
- jeżeli poniżej - nie potrzeba nic robić, górę uzupełnić wełną mineralną
- od spodu oczywiście na płycie paroizolacja, która powinna zachodzić na ścianki
- połączenie sufitu z płyt gk z ścianką - wg rozwiązań systemowych - nie ma tu co wymyślać, a rozwiązań trochę jest

kupilamdom
20-09-2016, 12:04
Jan P. , ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak myślałam, ale oczywiście teść "specjalista" twierdził inaczej, więc wolałam się upewnić ;)