PDA

Zobacz pełną wersję : Rozdrabniacz do gałęzi- jaieś doświadczenia?



GrzegoŻ
25-01-2005, 08:37
Od jakiegoś czsu nosze się z zamiarem zakupu rozdrabniacza do gałęzi. Kiedys wypożyczałem takie ustrojstwo spalinowe ale już tyle do "śrutowania" nie mam żeby się to opłacało (koszt ok 200zł za dobę) chcę więc kupić elektryczny do drobnicy. Nigdy takiego nie uzywałem i nie wiem czy warto. Ma ktoś jakies doświadczenia z tym sprzętem? Działa to w ogóle?

jatoja
25-01-2005, 11:13
Od jakiegoś czsu nosze się z zamiarem zakupu rozdrabniacza do gałęzi. Kiedys wypożyczałem takie ustrojstwo spalinowe ale już tyle do "śrutowania" nie mam żeby się to opłacało (koszt ok 200zł za dobę) chcę więc kupić elektryczny do drobnicy. Nigdy takiego nie uzywałem i nie wiem czy warto. Ma ktoś jakies doświadczenia z tym sprzętem? Działa to w ogóle?

Jeżeli kupować to tylko duzy i mocny -elektryczne za 400-500 zł sa do małych gałązek o max średnicy 2-3 cm
Niewarto kupować tych które mają wąski otwór, do których można wkładać gałązki tylko pojedynczo.

Heniek
25-01-2005, 11:22
Witam.
Mam taki produkowany dla OBI. Mechanizm w porządku (noże na wałku tnące materiał na listwie). Tworzywo obudowy coś słabawe: jakaś gałąź się przekręciła i uszkodziła wnętrze. Tak swoją drogą jaka to musiała być siła. Mój rozdrabnia gałęzie o średnicy do 3,5cm. Większe nie wejdą przez ogranicznik pokrywy. Jestem zadowolony.
Są jeszcze z szybko wirującymi nożami w poziomie (jak w kosiarce), ale wszędzie mi je odradzano.
Pozdrawiam, Heniek

Heniek
25-01-2005, 11:26
Jeżeli kupować to tylko duzy i mocny -elektryczne za 400-500 zł sa do małych gałązek o max średnicy 2-3 cm
Niewarto kupować tych które mają wąski otwór, do których można wkładać gałązki tylko pojedynczo.
Jatoja w zasadzie masz rację, ale duże i mocne kosztują kilkanaście tysięcy. Mogą rozdrobnić całe drzewo :D
Pozdrawiam, Heniek

drbudzik
05-03-2005, 22:11
jak masz do poszatkowania pol lasu to kup duzy i mocny rozdrabniacz.mam taki za 1000 zl.elektryczny,moze i troche slaby ale przeciez nie tre w nim metasekwoi tylko galezie z przycinania moich drzewek,i wystarcza!polecam!

ppp.j
06-03-2005, 13:16
Kupiłem odzysk z zachodu za 150pln. Miał stępiony nóż i dlatego pewnie się go pozbył jakiś Helmut. Wystarczyło nóż z przełożyć na drugą stronę i maszyna jak nowa. Dom stawiam na działce leśnej. Grube gałęzie tnę piłą i siekierą a cieńsze młynkiem. Idzie jak burza.

ania
06-03-2005, 14:30
Kupiłem odzysk z zachodu za 150pln. Miał stępiony nóż i dlatego pewnie się go pozbył jakiś Helmut. Wystarczyło nóż z przełożyć na drugą stronę i maszyna jak nowa. Dom stawiam na działce leśnej. Grube gałęzie tnę piłą i siekierą a cieńsze młynkiem. Idzie jak burza.

Czy zechciałbyś nam go pożyczyć, jak skończysz? Mamy "trochę" miękkich gałązek i - zamiast palić - chcieliśmy je przerobić na podsypkę dla nowych drzew. :roll:

ppp.j
06-03-2005, 17:09
Czy zechciałbyś nam go pożyczyć, jak skończysz? Mamy "trochę" miękkich gałązek i - zamiast palić - chcieliśmy je przerobić na podsypkę dla nowych drzew. :roll:
Oczywiście tak. Mam co prawda ciągle coś do szatkowania ale jakoś się dopasujemy. Niech tylko lody ruszą.

ania
08-03-2005, 14:51
Jasne!
Dziękuję. Zgłoszę się wobec tego bliżej lata. :D

pkm
09-03-2005, 13:30
Jestem bardzo zainteresowany tematem, może ktoś wie gdzie takie ,,ustrojstwo" wypożyczyć w okolicach Poznania, ewentualnie jakiej firmy waro kupić taki rozdrabniacz, mam sporo galęzi (szpaler głogu na granicy działki).
Dzięki za wszelkie informacje
Pozdrawiam

ppp.j
10-03-2005, 07:11
Jestem bardzo zainteresowany tematem, może ktoś wie gdzie takie ,,ustrojstwo" wypożyczyć w okolicach Poznania,
Czy Tobie warto wyporzyczać? Przecież poznańskie to zagłębie towarów sprowadzonych z zachodu. Większość urządzeń od Was sprowadziłem za prawie bezcen. Są całe wsie które stodoły i szklarnie zamieniły na magazyny. Popytaj u siebie w okolicy.

NOTO
11-03-2005, 12:38
Jestem bardzo zainteresowany tematem, może ktoś wie gdzie takie ,,ustrojstwo" wypożyczyć w okolicach Poznania,
Czy Tobie warto wyporzyczać? Przecież poznańskie to zagłębie towarów sprowadzonych z zachodu. Większość urządzeń od Was sprowadziłem za prawie bezcen. Są całe wsie które stodoły i szklarnie zamieniły na magazyny. Popytaj u siebie w okolicy.
Zawsze najciemniej pod latarnią :)
Ale w tych stodołach to głównie samochody stoją.

ania
03-04-2005, 18:09
Niech tylko lody ruszą.

Ruszyły!
Wysłałam maila w tej sprawie, ale nie wiem czy dotarł :roll: