PDA

Zobacz pełną wersję : 2000\mkw całkowitej czy użytkowej?



karina anzorge
26-01-2005, 15:35
Licząc średnio 2000za mkw bierzemy pod uwage pow. całkowitą czy użytkową, bo jeśli całkow. to może lepiej opłaci sie wybudować dom o większej pow. użytkowej a mniejszej lub stosunkowo małej całkowitej?Czy ktoś mi to wyjaśni?

zibi2
26-01-2005, 15:39
Dom 120m2 i ten sam dom z dobudowanym garażem 40m2+stryszek. powierzchnia użytkowa dokładnie taka sama a resztę sobie dopowiedz.

Willie
26-01-2005, 15:43
To jeszcze trzeba ustalić co to jest użytkowa - bo jesli masz strych ze skosami to całkowita jest zawsze większa,a podłoga kosztuje tak samo...
Z drugiej strony w garażu nie będziesz wywalać tyle samo kasy na wykończenia co np w kuchni czy sypialni.
Mimo to myślę że te średnie 2k trzeba do całkowitej liczyć.
Niestety.
A średnia jest dlatego średnią bo nigdy nie wychodzi na średnią (jeśli wiesz o co mi chodzi :wink: )

pozdrawiam i też sobie liczę

Tomasz M.
26-01-2005, 15:48
To co kosztuje, to nie metry powierzchni, tylko materiał i robocizna. Jeśli powierzchnia jest faktycznie nieużytkowa (np. na poddaszu) to nie ma kosztu wykończenia, ew. budowy ścianek działowych, mocnego stropu (tylko pytanie, czy potrzebna nam taka powierzchnia), ale wtedy musimy więcej wydać na zrobienie potrzebnej nam powierzchni użytkowej na parterze. Jeśli chcemy wiedzieć czy nam wystarczy pieniędzy, nie ma co kombinować z nazewnictwem, tylko zrobić kosztorys albo zdać się na Opatrzność.

karina anzorge
26-01-2005, 15:59
Moje pytanie odnosze do konkretnego projektu (www.dom-jednorodzinny.pl) LK 196:pow użytkowa 101, pow całkowita 158 czypłaci się budować dom z takimi parametrami czy może lepiej dom 100-metrowy ale inny o innej pow. całk., rozumiecie mnie?

kze
30-01-2005, 16:09
karina anzorge
Byłem w Krakowie pracowni lk&projekt. Pani architekt powiedziała mi, że jedyne co jest u niej pewne w projekcie to powierzchnia całkowita. Powierzchnię użytkową wylicza kompter. Dlatego projekt, który spodobał (lk 343) mi się ma w róznych katalogach różną powierzchnię użytkową.. :D