PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie z sieci miejskiej..



26-01-2005, 21:10
Obok mojej działki przechodzi nitka ciepłownicza. Mam pytanie czy opłaca sie podłaczyc do sieci miejskiej czy ogrzewac na własną ręke gazem??

Jaja maja sie koszty instalacji jednego i drugiego?? Czy ktoś to przeliczał?? Jakie macie w tej kwesti doswiadczenia

B.B.
27-01-2005, 06:04
Nie wiem jekie ceny ogrzewania z sieci są w Łodzi, ja mieszkam w W-wie i w tym roku rezygnuję z ogrzewania miejskiego :evil: i zakładam własne gazowe.
Za grudzień mam do zapłacenia 450 zł. za pow. 110 m2 :x a sąsiedzi, którzy już się odcięli od SPEC-u płacą 230 zł za gaz.
Co do kosztów takej instalacji w domu nic nie wiem u mnie w mieszkaniu ma to kosztować ok. 16 tyś. ( wymiana grzejników + piec + zasobnik)
Zaletą własnego ogrzewania jest to, że grzejesz wtedy kiedy chcesz i ile chcesz !!!!!!!!!

goga
27-01-2005, 14:33
Mam ogrzewanie z PEC-u w domu szeregowym. Za XI-200,00, za XII 240,00 do zapłaty.Poza sezonem grzewczym ok. 80,00 opłat stałych w tym za wodę. Górny Śląsk. A jak chcę mieć ciepło poza sezonem to mam kominek.

27-01-2005, 15:02
B.B a ile kosztowało Cie podłaczenie do sieci miejskiej pamietasz może??

bo moj domek ma miec tez zblizona wielkosc

27-01-2005, 20:49
B.B a ile kosztowało Cie podłaczenie do sieci miejskiej pamietasz może??...

Najlepiej negocjować z PECem. W wiekszości przypadków (przynajmniej w moim regionie) PEC pokrywa koszty przyłącza cieplnego i licznika ciepła, natomiast użytkownik buduje węzeł cieplny. Koszt kompletnego węzła cieplnego 2-funkcyjnego (c.o. + c.w.u) dla domku jednorodzinnego to rząd wielkosci 7000-8000 zł + VAT (w zależności od standardu wyposażenia węzła jaki narzuci PEC).
Koszt energii cieplnej z sieci miejskiej i własnej kotłowni gazowej jest mniej więcej porównywalny (zależy od regionu, ale generalnie różnice nie są duże).
Przy własnym węźle cieplnym również masz możliwość grzania swego domu kiedy chcesz (tak jak przy własnej kotłowni).
Cena koszów ogrzewania składa się z opłaty stałej (płaconej co miesiac, np. koszty przesyłu, eksploatacji, zaleznej od mocy zamówionej) oraz opłaty zmiennej (czyli zuzytego ciepła). Koszt opłaty stałej nie może przekroczyć 30% całkowitych kosztów za energię cieplną, w przeciwnym wypadku możesz interweniować w PECu o obniżenie mocy zamówionej i zmniejszenie opłaty stałej.
Trwałość węzła cieplnego i koszt jego esploatacji jest imho atrakcyjniejszy niż posiadanie własnej kotłowni.

B.B.
28-01-2005, 06:47
Niestety nie pamiętam było to 16 lat temu i mieszkanie z garażem kosztowało 6 mln. zł :o
U mnie w ogóle jest bardzo skomplikowana sprawa bo mieszkam w jednopiętrowym, trzyklatkowym bloku, na każdej klatce 4 mieszkania (garaż, piwnica i pom. gosp.). Węzeł ciepłowniczy mamy wspólny z kilkoma blokami tj. ok 60 mieszkań i już kilkunastu lokatorów odłączyło się od sieci mieskiej. Rozmawiając z nimi o rachunkach jakie płacą za gaz zdecydowałam się też na własne ogrzewanie.

Tak jak pisałam wcześniej największą zaletą jest NIEZALEŻNOŚĆ.