PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana stropu drewnianego



ania.mor
27-01-2005, 14:23
Chciałabym wymienic drewniany strop na strychu i zrobić tam poddasze użytkowe. Czy jest to mozliwe i jeśli tak to na jaki rodzaj i ewentualnie jaki jest tego orientacyjny koszt?

A

pitbull
28-01-2005, 07:47
Jest to mozliwe. O kosztach trudno mowic, nalezaloby przyjac jakies konkretne rozwiazanie - policzyc koszty, robocizny, materialu, posrednie itp. Powyzej jest podobny watek.

miggor
06-02-2005, 23:13
zależy co masz jako ten "drewniany strop".ja miałem belki stropowe od spodu podbite sto lat temu deskami, powleczonymi dodatkowo od dołu otynkowaną mata trzcinową, cosłużyło jako sufit na parterze.na wierzchniej stronie belek stropowych leżała drewniana podłogówka strychu, a cała przestrzeń między belkami wypełniona była przepisową mieszanka gliny, sieczki i różnych drogocennych drobiazgów.nieźle się namęczyłem,zeby to zdemontować.Pylica murowana.ja podrasuje stare belki i bedzie je widac od spodu.Ale spotykam się z opiniami znajomych w podobnj sytuacji,ze najpraktyczniej wywalić stary strop i wylać nowy na zbrojeniu.

ania.mor
07-02-2005, 12:03
Ale spotykam się z opiniami znajomych w podobnj sytuacji,ze najpraktyczniej wywalić stary strop i wylać nowy na zbrojeniu.
A jaki byłby koszt wylania nowego stropu na zbrojeniu? Strop ma powierzchnie ok. 50 m2?

pitbull
07-02-2005, 12:08
Tu raczej nie chodzi o koszt tylko o techniczna mozliwosc takiego rozwiazania.

Hadraadae
14-02-2005, 16:26
zależy co masz jako ten "drewniany strop".ja miałem belki stropowe od spodu podbite sto lat temu deskami, powleczonymi dodatkowo od dołu otynkowaną mata trzcinową, cosłużyło jako sufit na parterze.na wierzchniej stronie belek stropowych leżała drewniana podłogówka strychu, a cała przestrzeń między belkami wypełniona była przepisową mieszanka gliny, sieczki i różnych drogocennych drobiazgów.nieźle się namęczyłem,zeby to zdemontować.Pylica murowana.ja podrasuje stare belki i bedzie je widac od spodu.Ale spotykam się z opiniami znajomych w podobnj sytuacji,ze najpraktyczniej wywalić stary strop i wylać nowy na zbrojeniu.

U nas był identyczny strop pomiędzy parterem i poddaszem użytkowym i dalej między poddaszem użytkowym, a całkiem nieużytkowym strychem :) Teraz jesteśmy na etapie samych belek - faktycznie pylica murowana :wink: Jedną belkę na pewno trzeba będzie wymienić, ale zasadniczo chcemy podobnie do Ciebie podrasować i zostawić widoczne od spodu. Masz to już za sobą? Jak rozwiązałeś mocowanie desek do belek i podłogę na nich?

Rector
26-06-2015, 14:11
Proszę zapoznać się z systemem stropowym gęstożebrowym opartym na belkach sprężonych. Często system jest stosowany przy wymianie stropów drewnianych jak i pozostałych. Cechuje sie tym, że jest prosty w ułożeniu i bardzo wytrzymały. Wystarczy zrobić w murze gniazda pod belki. Wieniec nie jest wpuszczony wścianę tylko opiera się na stropie dzięki czemu nie trzeba mocno ingerować w istniejace mury. Rozpiętośc stropów do 10 m oraz możliwość montażu bezpodporowego.

Poniżej dla zainteresowanych podaje link z przykladami realizacji:

Kal_b_E
03-07-2015, 21:59
Tu raczej nie chodzi o koszt tylko o techniczna mozliwosc takiego rozwiazania.

Z grubsza razem ze schodami policzysz sobie na tym kalkulatorze
http://kb.pl/budowa/pietrowy-bez-piwnicy/strop/

Ale tak jak już kilka razy tu napisano, bardzo wiele zależy od konstrukcji budynku i w każdym koszt będzie trochę inny