PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na zamek Gerda



MaBi
28-01-2005, 08:57
Od strony ogrodu (jeszcze niezagospodarowanego) mam drzwi z zamkiem Gerda (tym bolcowym) i ostatnio zauważyłem że nawiało do niego (zamka) duzo piachu - tak, że nie mogę włożyć klucza.
Czy ktoś wie jak poradzić sobie z tym problemem?

RYDZU
28-01-2005, 11:41
jeśli to faktycznie zapchany zamek to pomoże np sprezone powietrze w wersji dezodorantu - do czyszczenia urządzeń elektronicznych np. w sklepie komputerowym można dostać. Ma to jako końcówkę długą cienką rurkę którą wcisniesz do wnętrza zamka. Powinno pomóc.

U mnie zawsze problemy z "nie wchodzeniem klucza" leżały po stronie klucza - zapchana dziurka w kluczu (zatyka się nawet śmieciami w kieszeniach) lub delikatnie zaklepana krawędż stożka klucza - w obydwy przypadkach pomaga okragły pilniczek "iglak". Takie zaklepanie może się stać gdy klucz np upadnie na podłogę - nie widać go, a jak zamek nowy i niewyrobiony to jednak już go blokuje.

MaBi
28-01-2005, 11:50
niestety to jest piach bo go widzę, a jeżeli mam to zrobić srężonym powietrzem to, z której strony dmuchać - od środka gdzie jest OK czy od zewnątrz gdzie jest piach?

RYDZU
28-01-2005, 13:27
niestety to jest piach bo go widzę, a jeżeli mam to zrobić srężonym powietrzem to, z której strony dmuchać - od środka gdzie jest OK czy od zewnątrz gdzie jest piach?

Oczywiście od środka - tak jak napisałem wcześniej wciśnij rurkę na samo dno zamka. Strumień gazu wyrzuci wszystkie śmieci na zewnątrz. Dmuchanie z zewnątrz tylko te brudy wciśnie do środka.