PDA

Zobacz pełną wersję : Blachy na dachy ?



Piotr Jan
13-09-2002, 13:27
Przymierzam sie do zakupu blachodachówki, ale informacje które posiadam powodują brak pewności "co wybrać?"
Może macie jakieś doswiadczenia, bo kazdy sprzedawca swój produkt chwali !

14-09-2002, 11:16
POLECAM BLACHY PRUSZYŃSKI!

Piotr Jan
16-09-2002, 15:21
Jakaś szczególna przyczyna czy po prostu tam pracujesz ?
Ważne !!

Szadam
16-09-2002, 16:19
Ja właśnie zrobiłem dach z LNDABA. Wygląda bardzo efektownie - ceglasty mat. Jedynie wiatrownice mogłyby mieć przetłoczenia, bo wyglądają bardzo prosto. Dach mam stosunkowo prosty. Jeżeli masz dużo "daszków" i załamań z blachy powstanie mnóstwo odpadów, a gąsiory i dodatki będą wyglądały nieproporcjonalnie.
Uwaga! LINDAB zawalił mi terminy dostawy. Blachę zamówiłem w połowie czerwca, potwierdzili dostawę na początek lipca, a faktycznie na budowę trafiły po 20 sierpnia.
Adam

rammadan
16-09-2002, 17:49
A ja mam Rautaruki (jeżeli to dobra pisownia) :smile: już dwa lata i nawet nie są brudne, po większym deszczu spływa cały kurz. Syf zostaje tylko na oknach dachowych.

darekt
16-09-2002, 18:01
Ja też mam dach z ROUTAURUKI. Czwarty rok już spoczywa i nie mam z nim żadnego problemu. Polecam matowy kolor bo zwykły świeci niesamowicie po oczach w słoneczne dni.

rammadan
17-09-2002, 17:45
Zgadza się, matowy jest najlepszy :smile:

17-09-2002, 19:11
Przy okazji co myślicie o impregnacie drewna (łat)pod blachy ,czy może być to roztwór solny ,może już coś wiecie na ten temat.

Mat
18-09-2002, 07:44
A ja zrezygnowalem z matowego na rzecz półmatu. Mieszkam przy piaszczystej drodze i caly kurz zostawałby na dachu. Widzialem blache matowa po zakurzeniu... nie do umycia :sad:

rammadan
18-09-2002, 09:09
Anonimowy, solny roztwór jest niezły ale raczej nie na łaty woda przeciekająca pomiedzy dachówkami lub blachami może to skutcznie wypłukać i możesz mieć potem nieciekawe zacieki na ścianach. Znam taki jeden przykład.

Jola_
18-09-2002, 09:15
Mam blachę Pruszyńskiego - grafitowy mat. Sąsiad ma ceglasty mat. Uważam, że obie te dachówki wyglądają super, mają b.ładne tłoczenia.

ola z sulejowka
18-09-2002, 09:23
Anonimowy, do impregnacji elementow drewnianych, ktore maja stycznosc z blacha NIE WOLNO stosowac preparatow solnych, bo powoduja one korozje blachy.jak ja kupowalam preparat do impregnacji drewna, to sprzedawca od razu pytal czy bezposrednio pod blache i dal mi odpowiedni preparat.nie pamietam jak sie nazywal ,ale moge sprawdzic...pozdrowienia

kafi
18-09-2002, 13:29
Ja zamówiłam w połowie lipca Lindab ceglasty mat i jeszcze jej nie dostałam, chociaż termin realizacji był wyznaczony na 31 lipca. Czekam już 2 miesiące i nie wiem ile jeszcze... Czy ktoś miał podobny problem?

18-09-2002, 13:53
Ja właśnie kryję blachą PLANNJI. Regola jest faktycznie najdroższa, ale ja do tej pory nie mam ani kawałka odpadu !!!
Fakt, że od projektu mój dom i dach trochę się różni - wielkością, więc właśnie wczoraj domawiałam 20 arkuszy blachy, ale to było tak dokładnie policzone przez dekarzy, że na pewno nie zostanie ani kawałka.
Dobrze, że na wolnostojący biorę Rapid - to może zostanie mi na pokrycie planowanej jeszcze budy dla psa...

engi
18-09-2002, 13:53
Ja mam blachodachówkę z Transblachu-matowy grafit zakładaną przez ich firmę.Bardzo ładnie wyszło.
Impregnowałam Boramonem, gdyż w informacji było napisane, że można stosować pod blachę,
jest ekologiczny na wilgoć, pleśnie, i drewnojady.
Po pewnym czesie od impregnacji nie wypłukuje się .
Myślę,że będzie OK
Cena blachy była bardzo atrakcyjna w stosunku do innych.

18-09-2002, 13:56
A ja kupiłam drewno, już zaimpregnowane... Myślicie, że to nie dobrze? Ale skład znajomy - to kitu by nie wcisnął.

Peter
18-09-2002, 19:57
Ja kupowałem blachę Rautaruki. Termin dostawy 2 tygodnie. Byli punktualni jak szwajcarski zegarek. Miało być na 14.00, to byli o 14.00. Doradzili dokupić blach płaskich i zmniejszyć ilość uszczelek pod gąsiory i się nie pomylili. Jeżeli zawsze tak postępują a nie tylko ja miałem szczęście to można ich polecać.

Peter

darek44
20-09-2002, 21:36
witam wszystkich
czy macie może jakieś namiary na rzetelnych sprzedawców (ew. towar plus ułożenie) dachówki rautaruukki - okolice warszawy?
wielkie dzięki.
a.