PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie mieszkania



moniska2016
17-09-2016, 21:15
Witam. Dostałam z UM mieszkanie 48.30m2 mój problem polega na ogrzewaniu. W kamienicy nie ma gazu. Jakie ogrzewanie najlepsze? Myślałam nad elektrycznym, wszyscy mi mówią że drogie, dostałam podpowiedzi na piec na ekogorszek lub kominek. Poczytałam troszkę na ten temat ale nie wiem czy mieszkanie będzie spełniać warunki na kominek. Kiedyś był tam piec kaflowy w łazience. Jest komin ( nie wiem na dzień dzisiejszy czy wolny). Przez długo czas w tym lokalu był sklep i był nie grzany. Mieszkanie jest na parterze. Z żadnej strony nie dohrzewane przez sąsiadów, są tylko dwa okna w pokojach. Łazienka ślepa. Kamienica nie ma ocieplenia. Mieć nie będzie bo jest wpisana na listę zabytków. Kamienica bez piwnic. Bardzo proszę o pomoc czym dobrze i w miarę ekonomicznie najlepiej ogrzać mieszkanie w zimie
Pozdrawiam.

Konsultant Viessmann
27-09-2016, 10:27
Witam. Dostałam z UM mieszkanie 48.30m2 mój problem polega na ogrzewaniu. W kamienicy nie ma gazu. Jakie ogrzewanie najlepsze? Myślałam nad elektrycznym, wszyscy mi mówią że drogie, dostałam podpowiedzi na piec na ekogorszek lub kominek. Poczytałam troszkę na ten temat ale nie wiem czy mieszkanie będzie spełniać warunki na kominek. Kiedyś był tam piec kaflowy w łazience. Jest komin ( nie wiem na dzień dzisiejszy czy wolny). Przez długo czas w tym lokalu był sklep i był nie grzany. Mieszkanie jest na parterze. Z żadnej strony nie dohrzewane przez sąsiadów, są tylko dwa okna w pokojach. Łazienka ślepa. Kamienica nie ma ocieplenia. Mieć nie będzie bo jest wpisana na listę zabytków. Kamienica bez piwnic. Bardzo proszę o pomoc czym dobrze i w miarę ekonomicznie najlepiej ogrzać mieszkanie w zimie
Pozdrawiam.


Witam, dziękuję za pytanie. Rozumiem, że w mieszkaniu w ogóle nie ma żadnej instalacji grzewczej? Nie ma rozprowadzonych grzejników?
Ekogroszek lub kominek w kamienicy w centrum miasta to byłoby zdecydowanie niekomfortowo i brudno. Sugerowałbym nieco nowocześniej - najlepiej z pewnością byłoby postawić na kocioł kondensacyjny, ale skoro nie ma gazu to zostaje elektryczność, tylko jak sugeruje kolega - jeśli grzac prądem to jak najbardziej efektywnie, bo jeśli kamienica nie jest docieplona a mieszkanie nie jest dogrzewane to rachunki mogą być spore.
Polecałbym więc chyba pompę ciepła powietrze woda. W Pani przypadku to co podpowiada mi nasza oferta to pompa ciepła powietrze woda Vitocal 100-S typu Split, o znamionowej mocy grzewczej 6,6 kW (A2/W35), zasilanie 230 V:
temperatura wody grzewczej: do 55°C, modulowana moc grzewcza w zakresie: 4,0-9,3 kW
Może być w wariancie z zabudowanym elektrycznym podgrzewaczem przepływowym lub z zabudowanym elektrycznym podgrzewaczem przepływowym i z funkcją aktywnego chłodzenia pomieszczeń. Co ważne, może współpracować z rekuperatorem - dodatkowy odzysk ciepła.
Inną opcją, nieco droższą jest pompa ciepła Vitocal 200-S.

Mogę spytać jeszcze jaki to region Polski? Polecam skontaktować się z którymś z naszych partnerów handlowych - TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/najblizszy-partner.html) baza naszych zaprzyjaźnionych firm, które chętnie pomogą w doborze i instalacji.

Pozdrawiam!