PDA

Zobacz pełną wersję : Wykończenie sufitu przy kratownicach - wiązarach drewnianych



grzes_m
30-01-2005, 18:57
Mam dach wykonany w konstrukcji wiązarów dachowych ( kratownic - firma Burkietowicz -którą polecam ). Jednakże sen z oczu spędza mi spsoób wykonania i izolacji sufitu.Dom jest parterowy - około 115 m2 powierzchni. Projekt jest niestety niedokładny i przedstawionego rozwiazania na pewno nie można nazwać szczegółowym.

Wiem ,że macie też takie dachy - więc moja prośba o rozwianie wątpliwości w sprawach ;
- płyta g-k 2x czy może fermacell ?
- paraizolacja tak czy nie ,a może nie wszędzie tak jak proponuje Rockwool oraz gdzie ( tzn czy pod izolacją termiczną , czy może nad lub pomiędzy ? )
- izolacja termiczna - jaka wełna ? (rodzaj ) i jaka grubość ? W projekcie mam 18 cm ale wg mnie to za mało.
- szczególy dotyczące ułożenia izolacji termicznej ( jak wykonać szczelinę wentylacyjną ? )
- styki sufitu ze ścianami ? ( murowane + tynk maszynowy )

Za wszystkie podpowiedzi dziękuję
Grzesiek

PRO
30-01-2005, 20:57
Jestem na tym samym etapie i mam wiązary Mitek ale z innej firmy, co do grubości wełny masz w projekcie grubość jaka przyjęli do obliczeń konstrukcji z wiązarów. U mnie przejeli chyba 15cm ale po konsultacji podali że może być więcej 20-25 cm pod warunkiem nie przekraczania ciężaru 60kkg na m2, chodzi o gęstość wełny. pozostałe Twoje pytania sa dla mnie również do rozstrzygnięcia, ale pod płyta g-k jest folia paroizolacyjna na całej powierzchni później ruszt później przerwa i wełna pomiędzy dolnymi pasami wiązara i później w zalezności od grubośći druga warstwa np. 5cm wełny na wiazarach. to taka moja wersja zdarzeń. :D :D :D

Jezier
30-01-2005, 21:45
Ja mam taką więźbę i sufit wykonałem w następujący sposób:
Dałem tylko jedną wartwę płyt GK o grubości 15 mm. Na to folię paroizolacyjną na całej powierzchni sufitu. Płyty mocowałem w systemie rigips na profilach Rigistil F 530:
http://www.rigips.pl/poland/prodsys/ktech/47007.pdf
Używałem wieszaków 17 cm. Dałem 14 cm wełny w stelaż i 16 cm między pas dolny wiązarów. Razem 30 cm. Używałem płyt Rockwoola superrock.
Nie mam szczeliny wentylacyjnej, mam cały wentylowany strych. Nie przykrywałem wełny od strony strychu.
Mocowanie ze ścianami starałem się wykonać zgodnie z zaleceniami producenta profili.

PRO
30-01-2005, 22:03
Jezier a gdzie prowadziłeś instalacje tzn kable do oświetlenia w której warstwie ?

Jezier
30-01-2005, 22:17
Kable do oświetlenia były prowadzone w peszlach, przymocowane do pasa dolnego wiązara.
Tak jak na zdjęciach:
http://republika.pl/jezier/images/negative0-06-05(1).jpg
http://republika.pl/jezier/images/negative0-03-02(1).jpg

Tom_Poznan
30-01-2005, 22:24
cześć!
Mam równiez konstrukcje dachu od Burkietowicza.

Warstwy od dołu:
- płyta g-k (jedna warstwa)
- paroizolacja (na całej powierzchni)
- stelaż podwieszony na wieszakach do dolnego pasa kratownic
- wełna (na razie 23 cm)
- nic powyżej

Pozdr

PRO
30-01-2005, 23:23
Jezier super dzięki super zdjęcie, masz może jeszcze zdjęcie z wełną na suficie po jej połozeniu?

pkm
31-01-2005, 07:52
Buduje też w okolicach Poznania, poszukuje namiarów na wykonawcw wiazarów kratowych. Prosze bardzo na namiar na opisywana przez was firme ,,Burkietowicza".
Jaki koszt był waszych wiązarów ( jaka powierzchnia dachu?)
Pozdrawiam, dzięki za wszelkie info

PRO
31-01-2005, 10:53
Polecam Eurotimber z Poznania

www.eurotimber.com.pl

Jezier
31-01-2005, 15:08
Pro ja najpierw przykręcałem płyty a dopiero później układałem wełnę. Zdjęć z układania wełny nie mam. Mogę wejść na strych i jakieś zrobić ale na nim niewiele będzie widać.

Tom_Poznan
31-01-2005, 19:22
PRO

Jeżeli sie uda to wklejam zdjęcie:
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=0&id=34568&zid=415090&r=0

Pozdrawiam

Tom_Poznan
31-01-2005, 19:25
chyba się nie udało :x

może teraz ?? :
http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=34568&grupa=0&kat=2&nxt=0

Pozdr

Tom_Poznan
31-01-2005, 19:26
OOOOO!

chyba się udało :lol:

Emil
06-02-2005, 15:55
A czy ktos sie zastanawiam, nad tym aby zamiast welny dac cos o nazwie ekofiber (thermorex)
Jest to niepalne, niewrazliwe na wilgoc i jest szansa ze nie wyjdzie drozej niz welna a na pewno bedzie bardziej szczelne
taz mam parterowke
pozdrawiam
emil

PRO
06-02-2005, 16:50
Tom na Twoich zdjęciach nie widac nic na temat wełny i stropu?

bobiczek
06-02-2005, 17:05
Ja mam płytę GK na tym folia a potem rozłożone płyty z wełny 7cm.
Dylatacja i między wiązary 15cm wełny.Razem ocieplenia 22cm.A między to ocieplone rury z kominka.Płyty na wieszakach ale dawałem od góry łaty 6x4 i do nich kręciłem.
Tam gdzie było na sztywno do wiązara obwisło i musiałem poprawić.
Pomysł mój bo projektant kazał ocieplać połacie pod dachówką (po co?!- poddasze nieużytkowe.)

PRO
06-02-2005, 19:42
Bobiczek czy wełna ta 7cm jest oparta na konstrukcji sufitu podwieszanego czy jak jest mocowana?
Rozumiem że te 15 cm to między wiązarami, ale cały czas zastanawiam sie gdzie umiescić te Twoje 7cm czy na konstrukcji sufitu czy położyc na te 15cm od góry patrząc od strony poddasza nieużytkowego.

KrzysiekMarusza
06-02-2005, 20:37
U mnie wyglądało to podobnie jak u Jeziera, z tym że użyłem miękkiej wełny szklanej URSA DF (50, 100) między wiązarami dolnego pasa - 15 - 20 cm grubości. Na wieńcu położyłem 10 cm tej wełny i docisnąłem 6 cm styropianu - na wcisk pomiędzy wiązarami.
Sufit z płyt G-K Knaufa.

pozdr - Krzysiek