PDA

Zobacz pełną wersję : mała skarpa przy tarasie?



Luśka
14-09-2002, 20:32
Mam półokrągły taras na wysokości 60 cm na ziemią, 3 schody w jednej części i miejsce na roślinki w pozostałej. Wymyśliłam małą skarpę schodzącą mniej lub bardziej łagodnie od wysokości tarasu do ziemi. Ale: 1) czym powinna być wykończona ścianka boczna tarasu (na razie są to bloczki betonowe), 2) czy sama ziemia + roślinki to jest dobry pomysł, 3) czy lepiej dorzucić kilka kamieni i zrobić skalniaczek? Moje obawy, to czy deszcze, topniejące śniegi itp. nie wypłuczą tej konstrukcji zostaiając kupkę kamieni. Ta skarpa miałaby szerokość max. 50-60cm. Wersja bezpieczna (ale mniej atrakcyjna widokowo) to wyłożenie bocznej ściany płytkami czy klinkierem. Może ktoś mi coś podpowie...

Danajot
16-09-2002, 09:00
ja obsadziłam taras(też mam podniesiony na ok.60 cm i 3 schodki w dół) żywopłocikiem z bukszpanu - jest wiecznie zielony .U podnóża krzewów wiosną kwitną przbiśniegi i krokusy,później pierwiosnki,a latem i jesienią aż do pierwszych mrozów kwitną niskie turki.

pitbull
18-09-2002, 09:49
Pomysl nr 1: albo skalniak albo skarpa obsadzona irga plozaca (nie trzeba kosic).