PDA

Zobacz pełną wersję : garaz blaszak



Krashan
30-01-2005, 21:45
mam pytanko za 100pkt czy garaz blaszak moge postawic koło granicy z sąsiadem czy obowiązują odległości jak przy domu, i czy trzba miec pozwolenie czy wystarczy zgłosić? Z góry thx

sisi
31-01-2005, 10:53
Wystarczy zgłosić i odczekać 30 dni (ale my postawiliśmy za dwa dni :lol: ). Odległości jak przy każdym innym budynku (ale nasz sąsiad postawił w granicy i na do datek niczego nie zgłaszał :o )

Barbicha
31-01-2005, 12:45
A nie lepiej sie dogadac z sasiadem ze zamierzasz postawic tu i czy mu to nie wadzi

ronin
31-01-2005, 13:25
Wystarczy zgłosić i odczekać 30 dni (ale my postawiliśmy za dwa dni :lol: ). ... )
Miałabyś się z pyszna jeśli sąsiad lub ktokolwiek inny, napisałby do PINB "uprzejmie, acz ze wstrętem donoszę ... " :D :D :D. Wtedy PINB dołożyłby Ci karę w wysokości mniej wiecej równoważnej kosztowi wybudowania garażu .. ale murowanego, krytego dachówką :D :D.. Nie udzielaj rad nie zgodnych z prawem. Ktoś to może odebrać jako dobrą radę, a takową ona nie jest.
Swoją droga tak z ciekawości, na jakiej podstawie uważasz, że postawienie garazu, nawet blaszaka nie wymaga pozwolenia na budowę ?? Który pkt. art.29 PB o tym mówi ??
Czy naprawdę jestes pewna, że nie wymaga zezwolenia ??

Krashan
31-01-2005, 16:10
to jak to jest bo chce postawic blaszak metr od granicy, sąsiad wstrętów robił nie bedzie, musze wiedziec dokładnie bo nie chcę potem wjazdu przebudowywac, prosze o info

zezo
31-01-2005, 16:30
ronin
popieram twoje uwagi, popieram.
Mnie bardzo ale to bardzo dziwi fakt, jak "forumowi doradcy" "pseudo doradcy" czesto udzielaja porad, nie majac o danym temacie kompletnego pojecia, piszą teksty bo tak im się wdaje.
[/b]

ronin
31-01-2005, 21:12
to jak to jest bo chce postawic blaszak metr od granicy, sąsiad wstrętów robił nie bedzie, musze wiedziec dokładnie bo nie chcę potem wjazdu przebudowywac, prosze o info

Moim zdaniem, Krashanie, garaż WYMAGA pozwolenia na budowę. Zdecydowanie. Chyba, że stawiasz go jako budynek gospodarczy w zabudowie zagrodowej o pow. do 35 m2 i rozpiętości chyba do 4,8 m2 (tu moge sie mylić minimalnie - piszę z pamięci). Sprawdź art. 29 ustawy Prawo Budowlane, a dla upewnienia się (różnie to mogą interpretować PINBy) zadzwoń do właściwego miejscowo Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Bo, domyślam się, ze garazu o pow. do 10 m2 raczej stawiać nie będziesz.

Krashan
31-01-2005, 22:45
no nie, garaż standard jakieś 15 m dostawiony do sciany domu

sisi
02-02-2005, 08:13
[Miałabyś się z pyszna jeśli sąsiad lub ktokolwiek inny, napisałby do PINB "uprzejmie, acz ze wstrętem donoszę ... " :D :D :D. Wtedy PINB dołożyłby Ci karę w wysokości mniej wiecej równoważnej kosztowi wybudowania garażu .. ale murowanego, krytego dachówką :D :D.. Nie udzielaj rad nie zgodnych z prawem. Ktoś to może odebrać jako dobrą radę, a takową ona nie jest.
Swoją droga tak z ciekawości, na jakiej podstawie uważasz, że postawienie garazu, nawet blaszaka nie wymaga pozwolenia na budowę ?? Który pkt. art.29 PB o tym mówi ??
Czy naprawdę jestes pewna, że nie wymaga zezwolenia ??[/quote]

Jestem pewna, że nie wymaga pozwolenia na budowę postawienie budynku nietrwale związanego z gruntem (tak było w sierpniu 2004).
Informację tą uzyskałam w nadzorze budowlanym w Krakowie (kiedy zamierzałam postawić blaszak).
Pan uprzejmie mnie poinformował, że muszę w Starostwie Powiatowym pobrać, wypełnić i złożyć odpowiedni druk.
Następnie odczekać 30 dni i mogę blaszak postawić.
Dodał jeszcze, że odległości od granicy mają być jak przy normalnym budynku.
Do druku dołączyliśmy odręcznie wrysowany garaż (blaszak), Bo tak powiedział pan ze Starostwa.
Jedyne co zrobiliśmy niezgodnie to to, że postawiliśmy go przed upływem 30 dni.
Na szczęście sąsiedzi są spoko bo sami mają takie blaszaki postawione bez zgłoszenia i dziwili się, że my to w ogóle zgłaszaliśmy.

sisi
02-02-2005, 08:50
Acha jedna uwaga pana nie pisać, że jest to garaż tylko budynek gospodarczy, oczywiście cały czas mówimy o garażu blaszaku.
Dlaczego, bo "garaż" to budynek wymagający pozwolenia i tu macie rację. Ale żeby inwestorowi nie utrudniać wystarczy wpisać budynek gospodarczy i można postawić blaszaka, słowa pana z nadzoru.
Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zadzwoń do instytucji wydającej pozwolenia w twoim mieście i się upewnij, żebyś potem nie miał problemów.
My na szczeście nie mamy wszystko jest zgodne z prawem i oto chodzi.
Pozdrawiam