PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka czujka do pokoju z kominkiem



rafalge
31-01-2005, 08:21
Witam
Szukalem w archiwum i nie znalazłem...
Jaką czujkę zainstalować w salonie gdzie znajduje się kominek (z wkładem) tak żeby nie było fałszywych alarmow od ognia.
Salon znajduje sie na parterze i są drzwi tarasowe.
Zainstalowany alarm to satel Ca-10

dzieki za info
Rafał

inwestor
31-01-2005, 09:07
Kolego czy zamierzasz wychodzić z domu i uzbrajać alarm przy palącym się kominku ???? Moim zdaniem to mało rozsądne pozostawianie kominka bez dozoru nawet tkiego z najlepszą szybą. Więc wracając do twojego pytania myślę że normalna czujka wystarczy.
Pozdrawiam

Zbigniew Rudnicki
31-01-2005, 13:08
Ja bym jednak doradzał czujkę dwusystemową (podczerwień + mikrofala).
Czujka podczewieni może pobudzać się od nagrzanego kominka, nie koniecznie z palącym się ogniem.
Przy wyborze czujki warto wybrać taką, która nie ma zbyt dużego zasięgu mikrofali - bo mikrofala przechodzi przez okna, a nawet ściany.
W czujkach dwusystemowych podczerwień bywa dość prymitywna, więc jeśli gołębie siądą na parapecie - zadziała mikrofala i jednocześnie pobudzi się podczewień od n.p. grzejnika c.o. - to mamy już fałszywy alarm.

inwestor
31-01-2005, 14:27
A może po prostu wystarczy ta czujkę ustawić w takim miejscu aby nie "patrzyła" na kominek.
Pozdrawiam

Inka1
31-01-2005, 14:59
Kolego czy zamierzasz wychodzić z domu i uzbrajać alarm przy palącym się kominku ???? Moim zdaniem to mało rozsądne pozostawianie kominka bez dozoru nawet tkiego z najlepszą szybą. Więc wracając do twojego pytania myślę że normalna czujka wystarczy.
Pozdrawiam


Jakiś nerwowy jesteś :wink:
Przecież jak ktoś ma ogrzewanie kominkowe, to w nocy musi się palić, inaczej zamarznie :wink: , albo musi ustawić dyżury przy kominku. A alarm przecież włącza sie nie tylko, gdy się wychodzi...

Ja zawsze mam załączony alarm w salonie z kominkiem (czasem się pali), oprócz tego jest na stałe czujka dymowa i jest OK.

Tommco
31-01-2005, 15:23
Ja mam zainstalowaną czujkę tzw. dualną. Nie znam się na tym, ale dobrze zdaje egzamin.

Pozdrawiam

Tommco

chemik
31-01-2005, 16:23
Kolego czy zamierzasz wychodzić z domu i uzbrajać alarm przy palącym się kominku ???? Moim zdaniem to mało rozsądne pozostawianie kominka bez dozoru nawet tkiego z najlepszą szybą. Więc wracając do twojego pytania myślę że normalna czujka wystarczy.
Pozdrawiam

Witam!

Każdego dnia (i każdej nocy) pozostawiam kominek bez dozoru mając wcale nie najlepszą szybę :o . Cała idea kominka z wkładem (i szybą nie koniecznie najlepszą) opiera się na tym, że można pozostawiać go bez dozoru, co zapewne czyni wielu użytkowników.

Tommco
31-01-2005, 17:21
Wg. mnie chemik ma rację. W kominkach otwartych bez nadzoru się nie pali. Ale w zamkniętych to co innego...pozdrawiam.

Tommco

echo
31-01-2005, 17:23
Kolego czy zamierzasz wychodzić z domu i uzbrajać alarm przy palącym się kominku ???? Moim zdaniem to mało rozsądne pozostawianie kominka bez dozoru nawet tkiego z najlepszą szybą. Więc wracając do twojego pytania myślę że normalna czujka wystarczy.
Pozdrawiam

Witam!

Każdego dnia (i każdej nocy) pozostawiam kominek bez dozoru mając wcale nie najlepszą szybę :o . Cała idea kominka z wkładem (i szybą nie koniecznie najlepszą) opiera się na tym, że można pozostawiać go bez dozoru, co zapewne czyni wielu użytkowników.
Wszystko dlatego, że masz najlepszy wkład kominkowy... :D :D :D
Już mi się marzy kiedy będę miał ten sam :wink:

oorbus
31-01-2005, 19:41
hej,

ja mam najzwyklejsza, i chyba najtańsza jaka była czujkę skierowana na wprost kominka.
alarm uzbrajam codziennie jak wybiegam :lol: z domu i w nocy, strefe 0, czyli parter :lol:
półtora roku bez fałszywek z tej czujki.
co innego moja szopka drewniana w ogrodzie.... ale to ina historia :wink:

pozdrawiam