PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie nowego domu, wybór źródła, proszę o pomoc:)



zamirus
18-09-2016, 19:58
Witam
Wiem, że milion podobnych tematów.
Przejrzałem setki, lokalni instalatorzy zdaje się, że nie czują o co mi chodzi,,,,,,
Proszę więc forumowych Kolegów o pomoc;)

Dom wg projektu http://www.dobredomy.pl/projekt/julia/

Parterówka wg następującej technologi:

fundament ocieplony 12 cm styrodur
ściany zewnętrze - bloczek H+H 24 cm styropian grafit 20 cm
podłoga na gruncie - 20 cm styropian
ocieplenie stropu ok 30-50 cm wełny
dużo okien ok - 35 m2 - 3 szybowe

Ogrzewanie - całość podłogówka, w łazienkach dodatkowo drabinki, w sypialniach myślałem o ogrzewaniu ściennym.

I teraz sedno problemu. Gdybym miał dostęp do sieci gazowej - byłoby po problemie.

W grę wchodzi zatem albo gaz z butli, albo olej, albo powietrzna pompa ciepła.

Co wybrać?
Kto pomoże?
Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.

zaś tam ktosik
19-09-2016, 00:50
I teraz sedno problemu. Gdybym miał dostęp do sieci gazowej - byłoby po problemie.

W grę wchodzi zatem albo gaz z butli, albo olej, albo powietrzna pompa ciepła.

Co wybrać?
Kto pomoże?
Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.
A może prąd ?
Zrób OZC i sam sobie odpowiesz na pytanie.
I dziękuj,że nie masz dostępu do gazu ziemnego :D

fachman19
19-09-2016, 06:08
Tylko PC PW lub jak kolega podpowiada prąd .
Mam dom o podobnych parametrach izolacyjnych ale 250 m2
grzałaem przez rok klimatyzatorem . W mieszącu w którym temperatura spadła do -13 *C zapłaciłem za prąd 160 zł .A dom był wtedy w budowie

jasiek71
19-09-2016, 06:45
Jak dla mnie to najbardziej odpowiednie było by ogrzewanie podłogowe na kablach grzewczych...:)

fachman19
19-09-2016, 06:50
Jak dla mnie to najbardziej odpowiednie było by ogrzewanie podłogowe na kablach grzewczych...:)

Ale koledze zamirusowi będzie potrzebna klima ( chyba ) . Bo ma sporo okien . Jak ustawi domeczek do słoneczka to może być ciepło

jasiek71
19-09-2016, 07:24
Ale koledze zamirusowi będzie potrzebna klima ( chyba ) . Bo ma sporo okien . Jak ustawi domeczek do słoneczka to może być ciepło

A gdzie napisałem że klima jest bee..?

zamirus
19-09-2016, 09:53
No właśnie, OZC - mieszkam w Ostrowi Mazowieckiej (miasteczko w między Warszawą a Białymstokiem), i pytając się hydraulików o OZC - nie za bardzo wiedzą o co chodzi. Czy możecie polecić kogoś kto takie coś by wyliczył??
Co do klimy to oczywiście będzie, ponieważ masa okien jest od południa i w lato będzie ciepło;)

Również skłaniałem się ku powietrznej pompie ciepła ale w moim miasteczku mówiąc kolokwialnie - nikt nie wie, i sugestie są takie, że to się nie sprawdzi, nie da się i ogólnie to wymyślam;)

Może znacie więc jakiegoś instalatora od pompy z moich okolic?
dodam jeszcze,że w przyszłości mają być na dachu kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne- i dobrze, żeby to wszystko ze sobą współgrało.

sony87
19-09-2016, 09:58
Nie jestem fachowcem, ale czy pójdziesz w gaz czy pc to o solarach nie ma sensu już myśleć bo się zwyczajnie nie opłaca, gra nie warta świeczki, oszczędność niewielka a szpeci dach i problemy dodatkowe

zaś tam ktosik
19-09-2016, 13:07
No właśnie, OZC - mieszkam w Ostrowi Mazowieckiej (miasteczko w między Warszawą a Białymstokiem), i pytając się hydraulików o OZC - nie za bardzo wiedzą o co chodzi. Czy możecie polecić kogoś kto takie coś by wyliczył??
Na pewno mieszkasz tam ? :D
http://www.argox.com.pl/audyt_energetyczny_ostrow-mazowiecka.php
http://cieplej.pl/index_polecamy.php5?dzial=2&kat=13&art=18
To nie hydrauliki mają wykonać OZC to Ty na podstawie OZC masz udać się do hydraulików z konkretnym zapytaniem.


Co do klimy to oczywiście będzie, ponieważ masa okien jest od południa i w lato będzie ciepło;)

Również skłaniałem się ku powietrznej pompie ciepła ale w moim miasteczku mówiąc kolokwialnie - nikt nie wie, i sugestie są takie, że to się nie sprawdzi, nie da się i ogólnie to wymyślam;)

No cóż,kiedyś jak piorun trzasnął w drzewo i zapalił je to ludzie prymitywni uciekli do swoich jaskiń a dzisiaj potomkowie ich pakują węgiel do nowych domów i wierzą w zamach smoleński :D

Solary są zbędne i jest to wyrzucenie kasy w błoto,PV moim zdaniem bardzo długo nie będą na porzadku dziennym.

Iscra
19-09-2016, 13:19
Również skłaniałem się ku powietrznej pompie ciepła ale w moim miasteczku mówiąc kolokwialnie - nikt nie wie, i sugestie są takie, że to się nie sprawdzi, nie da się i ogólnie to wymyślam;)


Jak w Zgorzelcu w trakcie największych mrozów po -20 PC powietrzna dała radę, to na Podlasiu nie da? Takie gadanie "nie mam, ale wiem lepiej" :)

Możesz odezwać się na priv do użytkowniczki "Pusia&Kssawery", prowadzi dziennik na forum i ma właśnie powietrzną pompę. Zapytaj na przykład o rachunki :D

Konsultant Viessmann
19-09-2016, 14:50
Witam,

Jak nie ma gazu, to polecam rozwiązanie oparte na powietrznej pompie ciepła + 100% ogrzewanie podłogowe. Przegląd modeli urządzeń firmy Viessmann znajdziecie TUTAJ. (http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/pompy-ciepla/pompy-ciepla-powietrzewoda.html)
Polecam szczególnie ze względu na wydajność i możliwość chłodzenia w lecie

Jak interesują Was konkretne urządzenia, ceny - jestem do dyspozycji
Pozdrawiam!