PDA

Zobacz pełną wersję : Zdrowy dom



aha26
31-01-2005, 11:51
Mam pytanie:czy istnieja materialy{mam na mysli te z ktorych budujecie sciany}niekorzystne dla naszego zdrowia?Zadaje to pytanie dlatego,ze przeczytalam artykul kilka miesiecy temu o rzekomej szkodliwosci porothermu{choc nie chce mnie sie w to wierzyc}.Moze ktos z Was wie cos o tym.

Kierownik Budowy
31-01-2005, 13:27
To, ze jeden material sie nadaje a drugi nie, to sa mity.
Obecnie wszystkie materialy dopuszczone do powszechnego stosowania w budownictwie musza legitymowac sie pozytywna ocena PZH.
Materialy na ktore otrzymasz deklaracje zgodnosci z aprobata techniczna lub z polska norma sa dopuszczone do stosowania i na pewno sa przebadane pod wzgledem emisyjnosci lub zawartosci innych substancji szkodliwych.
Uwierz mi, ze np. promienotworczosc tych materialow jest na pewno wielokrotnie mniejsza np. od promieniotworczosci naturalnej np. ziemi po ktorej chodzisz.
Takze i porotherm i bloczki z betonu komorkowego popiolowego i papa asfaltowa i inne sa pod tym wzgledem przebadane.

Pozdrawiam

aha26
31-01-2005, 14:12
Dziekuje bardzo za informacje.Rozwialo to moje watpliwosci!

Jan Przestrzelski
10-02-2005, 00:10
Dziekuje bardzo za informacje.Rozwialo to moje watpliwosci!
Według naukowców Politechniki Wrocławskiej ,badania wykazują większą szkodliwość promieniowania materiałów ceramicznych w porównaniu do betonu.
Nie znaczy to ,że ta różnica eliminuje któryś z materiałów z zastosowania.Wszyskie spełniają wymagane normy skoro są dopuszczone do obrotu.

Dominik!
12-02-2005, 14:59
A ja włożę kij w mrowisko!
Proszę zwrócić uwagę, że kiedyś np. dachówki azbestowe byly dopuszczone do użytku, a teraz?
Cóż, mała zmiana :wink:

zibi2
14-02-2005, 15:18
Dobra uwaga o tym azbeście !
Atest mówi tylko tyle że pomierzone oddziaływania nie są dziś uważane za szkodliwe, a nie że materiał jest nieszkodliwy ;)

no to w czym mieszkać ???

pozdr

aha26
14-02-2005, 15:26
Kurcze no to teraz jestem zakrecona na maxa.Nie wiem z czego mam budowac? :D

Daria
15-02-2005, 10:26
może kieruj się po prostu naturą.
Porotherm czy Poroton to glina zmieszana z wiórkami drewna - sama natura. Ja myślę że w betonach z popiołami czy odpadami hutniczymi będzie gorzej.
A tak w ogóle to oddziaływanie wsztystkich tych materiałów ma chyba minimalny wymiar w naszych czasach - takich przecież PROZDROWOTNYCH... :D