PDA

Zobacz pełną wersję : Twardość parkietu



XGrzesX
31-01-2005, 17:06
Chce położyć w mieszkaniu parkiet o jak najlepszych właściwościach. Problem w tym, ze podobają mi się najbardziej jasne a większość egzotycznych jest ciemna. Spodobał mi się parkiet bambusowy, który jest już lakierowany fabrycznie (3 warstwy). Kupiłem kilka sztuk tego parkietu i zrobiłem test polegający na tym, że jezdziłem fotelem na kółkach po nim (waże prawie 100 kg). Niestety po tym teście parkiet nie wygląda ciekawie, widać ślady po kółkach. Czy żaden parkiet nie przejdzie takiego testu ? Zapewniano mnie że bambu jest bardzo twardy, a może wina kiepskiego lakieru ? Jaki wpływ na twardość parkietu ma lakier ?

Dzięki za pomoc.

RolandB
31-01-2005, 17:11
twarde i jasne drzewo to chyba klon kanadyjski sie nada ... ale pewien nie jestem ...

pchelek
31-01-2005, 17:14
Czy jeździłeś czterema kółkami jednocześnie????????
To ważne

XGrzesX
31-01-2005, 17:57
Nie tylko jednym. Nie miałem tyle parkietu ...

AgnesK
31-01-2005, 18:01
Taki test zda na pewno parkiet przemysłowy (sztorcowy).

WojtekSz
31-01-2005, 20:10
Nie tylko jednym. Nie miałem tyle parkietu ...
no to raczej obciążałes ten parkiet dużo bardziej niz w normalnej eksploatacji - tak na oko jakies 2..3 razy bardziej.
A jesli idzie o lakier to wyobraż sobie że pokalierujesz bardzo mocnym lakierem styropian. Czy to utwardzi materiał? Rzcej nie :) a więc jesli szukasz twardości to musi ona pochodzić z materiału zasadniczego a dobry lakier po prostu wytrzyma tyle ile moze podłoże. I tylko tyle.
Może rzeczywiście rozwiązaniem jest parkiet przemysłowy. Albo wieksze kółka do fotela :)
pozdrawiam

abromba
31-01-2005, 21:16
bardzo twarda jest akacja - na początku ma ten lekko żółtawy kolor, potem coś w stylu badi.