PDA

Zobacz pełną wersję : architekt



04-01-2002, 06:29
Ile kosztuje architekt.
Jak poznać że jest dobry.

Pacul
04-01-2002, 07:53
Rozumiem,że pytanie dotyczy ceny projektu domu jednorodzinnego, a ta zależy od wielkości projektowanego budynku oraz zakresu projektu-zazwyczaj jest to na poziomie kilku procent kosztów budowy. Najpraktyczniej zamówić u jednej osoby pełen zakres projektu budowlanego tzn.zagospodarowanie terenu, architekturę, konstrukcję,instalacje. Dobrego architekta na ogół poznaje się po jego dotychczasowych dokonaniach, ale w przypadku niewielkiego domu lepiej poszukać młodego i ambitnego niż takiego o ugruntowanej pozycji. Ten pierwszy włoży więcej serca w swoją pracę(przy niższej cenie), a projekt będzie bardziej dopasowany do potrzeb inwestora.

04-01-2002, 08:37
Ja za projekt indywidualny zaplacilem 4000 zl (pow. 140 m2).
Wiem ze jest to niska cena bo rozmawialem z architektem, ktory chcial za projekt 10000 - 12000 zl.

marek p.
04-01-2002, 19:07
w Warszawie ok.100zł za 1m2 budynku.Ja na Sląsku zapłaciłem 6000 zł z projektem oczyszczalni ale bez projektu centralnego ogrzewania.

marek pytlik

18-01-2002, 14:29
Ciekawe pytanie, tylko brak w nim sprecyzowania do czego? Zalezy to wszystko rzeczywiście od regionu, ale również od tego co miałby zrobić. Po czym poznać czy jest dobry? Trudno odpowiedzieć, bo znowu brak konkretów. Najlepiej jednak po tym co już zaprojektował.
Jeśli mogę pomóc w konkretnej sprawie to prosze o kontakt [email protected] - dodam, że projektuję.