PDA

Zobacz pełną wersję : ściółkowanie korą truskawek



aguśka
31-01-2005, 17:21
Witam!
Czytałam artykuł w " Muratorze" na temat ściółkowania korą i chciałabym się dowiedzieć , czy można także ściółkować korą truskawki , bo wiele się pisze o słomie , a na temat kory nic nie znalazłam . Czy są rośliny które nie tolerują ściółki z kory? Jeśli tak to jakie?
I jeszcze jedno pytanko ode mnie - kiedy się wysiewa nasiona świerka i czy można je wysiać wprost do gruntu?
Aguśka

Edyta Ż
01-02-2005, 09:19
Witam.
Ściółkowanie korą truskawek jest możliwe, aczkolwiek lepiej jest obsypać je jednak słomą.Chodzi o to ,że zostanie utrzymany bilans wilgoci w glebie,a chwasty nie przebiją się przez warstwę słomy.
Natomiast kora jeżeli nie jest podsypana żwirem i nie leży na folii to lubi przepuszczać chwasty.
Nie wiem też czy truskawki lubią kwaśną glebę , a taką tworzy kora.
Co do nasionek iglaków , to ciężko przyjmują się posiane bezpośrednio na glebę.
Lepiej jest wysiać do kuwetki,podlewać i postawić w miejscu jasnym ale nie nasłonecznionym.Nawet jesłi wykiełkuje, to nieliczne dotrwają.Sadzi się do gleby sadzonki w wieku ok.3lat.POWODZONKA!

aguśka
01-02-2005, 14:37
Dzięki za informację na temat świerków , chyba skutecznie mnie zniechęciłaś do takich eksperymentów, bo raczej nie mam warunków by trzymać tak długo roślinki w domu. Raczej zdecyduję się na zakup gotowych sadzonek, bo koszt to przecież prawie żaden. Chciałam sobie poeksperymentować bo mam nasiona , ale 3 lata........ :)
Co do truskawek to zależy mi właśnie na informacji czy odczyn kory wpłynie jakoś na ich uprawę bo jeśli ma im zaszkodzić to wolę nie ryzykować, niech sobie rosną jak dotąd, pozdrawiam

Pinus
03-02-2005, 13:43
Kora (jaka kora) zakwasza glebę ???

...

aguśka
05-02-2005, 08:42
Właśnie tak gdzieś słyszałam, że kora drzew iglastych zakwasza glebę, ale czy tak jest? Może odpowie ktoś kto się na tym zna......., no i co z tą korą , można sypać między truskawki , czy to nie najlepszy pomysł??