PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana ogrzewania na gazowe



agamemnon91
19-09-2016, 08:28
Cześć,
jak to jest ze zmianą ogrzewania w domu na gazowe? Do tej pory ogrzewaliśmy dom węglem. Jakie są koszty takiej zmiany? Czy jest możliwość dofinansowania?
Pozdrawiam

kaszpir007
19-09-2016, 08:41
Koszty - zapytaj jakiegoś hydraulika ...
Koszty ogrzewania wzrosną około 50% w stosunku do ogrzewania węglem . Dużo zalezy też w jaki sposób był węgiel spalany i czy kocioł był nowoczesny czy był to śmieciuch. Przy śmieciuchu sprawnośc spalania jest niska i sam koszt wytworzenia ciepłą wysoki ...

Ale lepiej być przygotowanym na około 50% wyższe rachunki za ogrzewanie ...

agamemnon91
20-09-2016, 08:43
Hmmm, zmiana spowodowana jest trochę wygodą. Nie spodziewałam się, że koszty mogą tak wzrosnąć. A jak to jest z dofinansowaniem do instalacji? Podobno trzeba składać jakieś papiery do urzędu?

zaś tam ktosik
20-09-2016, 09:09
Hmmm, zmiana spowodowana jest trochę wygodą. Nie spodziewałam się, że koszty mogą tak wzrosnąć. A jak to jest z dofinansowaniem do instalacji? Podobno trzeba składać jakieś papiery do urzędu?
Wszystko zależy od tego o jakim domu mówimy i czym palisz.
Jeśli będzie to nowy dom i węgiel ekogroszek w normalnej cenie a nie z wagonów i raczej z kotłem mocno przewymiarowanym to koszty mogą wzrosnąć minimalnie bo o ok.10-20%.
Jeśli paliles badziewiem i śmieciami to będzie to 50%.

agamemnon91
20-09-2016, 13:09
Rozumiem, że rachunki mi trochę wzrosną. A czy jakieś pieniążki odzyskam? ;)

teres
20-09-2016, 22:23
Rozumiem, że rachunki mi trochę wzrosną. A czy jakieś pieniążki odzyskam? ;)

Zyskasz czas, a czas to pieniądz :) Poza tym w Krakowie jest program wymiany kotłów węglowych na bardziej ekologiczne źródła ciepła.
Ja bym liczył jakieś 30% drożej niż węglem.

agamemnon91
21-09-2016, 08:07
Tak, trudno się nie zgodzić ;) Ok, to poszukam jeszcze jakichś informacji. Ostatnio planuję wiele zmian ;)

Konsultant Viessmann
21-09-2016, 12:04
Hmmm, zmiana spowodowana jest trochę wygodą. Nie spodziewałam się, że koszty mogą tak wzrosnąć. A jak to jest z dofinansowaniem do instalacji? Podobno trzeba składać jakieś papiery do urzędu?

Witam, firma Viessmann jest partnerem walki z niską emisją w Krakowie i jak najbardziej są dofinansowania na wymianę starych i nieefektywnych systemów grzewczych na nowoczesne i ekologiczne no i wygodne- jak sama napisałaś.
Nie musisz jednak sama wszystkiego załatwiać - zadzwoń i dowiedz się szczegółów: TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/prasa/aktualnosci/walka-ze-smogiem-w-krakowie.html)

Dotacja jest przydzielana w wysokości do 100 % poniesionych kosztów, z zastrzeżeniem zapisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 października 2006 roku w sprawie ustalenia mapy pomocy regionalnej (Dz. U. Nr 190, poz. 1402), ale nie więcej niż:
1) 900 zł za każdy kW:
- mocy nowego źródła ogrzewania w przypadku likwidacji palenisk lub kotłowni węglowych,
- mocy nowego źródła centralnej ciepłej wody użytkowej,
- mocy zainstalowanej pompy ciepła.
2) 1 000 zł za każdy metr kwadratowy w przypadku zainstalowania kolektora słonecznego.

Dlaczego warto podjąć z nami kontakt?

- oferujemy Państwu sprawdzoną na świecie technologię,
- dedykujemy Państwu autoryzowanych Partnerów Handlowych w Krakowie
- monitorujemy ich prace i dobór optymalnych dla Państwa urządzeń
- jesteśmy na rynku polskim ponad 20 lat - nie tylko na czas trwania akcji
- oferujemy Państwu zaplecze techniczne - 24 godzinny Serwis fabryczny
Jak masz pytania - służę pomocą!

agamemnon91
23-09-2016, 14:27
dziękuję! :)

Konsultant Viessmann
26-09-2016, 09:47
dziękuję! :)

Udało sie podjąć jakieś decyzje? Będziecie się starać o dofinansowanie?

agamemnon91
27-09-2016, 07:45
tak i tak :)

Konsultant Viessmann
27-09-2016, 11:20
tak i tak :)

No to cieszę się, że mogłem pomóc. Czekam na efekty i wnioski z całego przedsięwzięcia :)

Pozdrawiam!