PDA

Zobacz pełną wersję : Dach zaczynający się od ściany - czym uszczelnić? Blacha?



Meon
19-09-2016, 19:17
Witam,
remontuję sobie daszek w dobudówce. Były stare dachówki cementowe, będą piękne nowe, ceramiczne. Jednak dach zaczyna się od ściany budynku, i nie umiem rozkminić jak to uszczelnić, aby nie zaciekało. Ściana jesr ocieplona styropianem. Gość u którego kupuję materiały polecił mi blachę, którą wygnie tak aby ok 1cm wchodził do styro z góry, później wygięcie na dachówki. Jednak dachówki mają garba, i myślę że będzie tam luka z dołu.
Druga opcja którą mi poleca jest taki materiał giętki, samioprzylepny, który klei się na dachówkę, ścianę, i dodatkowo na ścianie przykręca się listwą aluminiową. Jednak jest to metoda kilkukrotnie droższa. Co robilibyście w moim przypadku?

Pozdrawiam.

awieuro
19-09-2016, 19:57
Najpierw obróbka , na nią dachówka. Wcinka w styropian 3 cm pod kątem w górę.

Meon
20-09-2016, 03:38
A jak potem uszczelnic pomiedzy blacha, a dachowka? Chyba ze woda dolem leci po blaszce i potem folii?

awieuro
20-09-2016, 06:25
Youtube : Roben- łączenie dachówki ze ścianą. Zamiast listwy z silikonem trzeba zastosować listwę z wcinką o której pisałem wcześniej. Listwę najlepiej przykleić do ściany np na klej do blach.

Jan P.
20-09-2016, 06:34
Przyłóż dachówkę do blachy i odrysuj kształt. Wytnij i zagnij do kąta dachu. Można przykręcić łatę przy ścianie o wys fali dachówki ( do mocowania blachy). Wiadomo, blacha NA dachówkę. Jan

Meon
20-09-2016, 07:07
Ogladalem to, jednak wydaje mi sie na chlopski rozum, ze tak bedzie zaciekac woda pomiedzy blacha a dachowka.. Nie ma tam zadnego szczelnego polaczenia.

Konto usunięte_1*
20-09-2016, 08:39
zrób tak jak kiedyś czyli cement na ścianę i dachówkę a na to blacha .

awieuro
20-09-2016, 09:41
Skoro tak Ci się wydaje to na zaprawę...

Meon
20-09-2016, 14:24
Mi sie tylko wydaje, wy jesciescie fachowcy i dlatego pytam :)