PDA

Zobacz pełną wersję : Mój pierwszy wpis - witam serdecznie wszystkich Forumowiczów



zoner
01-02-2005, 21:31
Tak więc chętnie przyłączę się do Waszego zacnego grona, bo w blokowisku już dłużej nie wytrzymam.
Jestem jeszcze na samym początku - na etapie szukania działki, ale najtrudniej podjąć stanowczą decyzję, a potem zacząć - dalej jakoś się pchnie ;)
Na dzień dzisiejszy jestem "zielony" ale mam nadzieję poduczyć się trochę przy Was.
Podoba mi się jeden projekt, myślę, że w miarę tani w realizacji, dobrze przemyślany, nie przekombinowany i klasyczny - taki jak lubię. Małżonce też się podoba, więc to już coś :)
Rzućcie proszę okiem na niego czy warto byłoby coś poprawić, na coś szczególnego zwrócić uwagę?
Czy ktoś orientuje się ile kaski trzeba "wytrzepać" na takie marzenie? Wyliczenia na stronie Agrobispu jakoś do mnie nie przemawiają (coś za tanio liczą).
Lokalizacja to niestety Warszawa :(
Projekt: http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=353&usid=1

bobo30
01-02-2005, 21:51
Witam - dobrze trafiłeś - nie ma lepszego miejsca na zaczęcie budowy niż to forum :D moja budowa opiera się na wykonawcach tutaj poleconych. Jak na razie, tfu, tfu na psa urok... :lol: , wszystko idzie bardzo dobrze. No i cała moja wiedza pochodzi stąd i z Muratorów. W razie problemów zawsze ktoś coś dobrego doradzi.
Domek sympatyczny i tani w budowie. Musisz liczyć co najmniej 1500 zl za m2 pow. użytkowej juz po wykończeniu plus 10%. Czyli pewnie wydasz 250-300 tyś - zależy od wykończenia. Niestety ceny materiałów ciągle idą w górę. :(
powodzenia

Grzesiek13
01-02-2005, 21:53
Ja też witam :D

rafałek
01-02-2005, 22:00
Domek fajny i ustawny na działce, no chyba, że kupicie pole golfowe to może być lekko za mały :wink: :lol:
Jeśli macie samochód (lub chcecie takowy posiadać) to wnioskuję, że decydujecie się na wiatę lub osobny garaż?
Życzę trafnych wyborów i szybkiej realizacji marzeń.

robert skitek
01-02-2005, 22:08
witam i powodzenia życzę,
co do projektu: jesteście przekonani, że wc dostępne z wiatrołapu to dobre rozwiązanie? druga sprawa to aranzacja pomieszczeń poddasza. wanna i łózko przy sciance 115cm może być mało wygodne.
Sprawdźcie tez koniecznie jak się ma dom do stron świata na Waszej działce.
pozdrawiam

zoner
01-02-2005, 22:13
All ->Dzięki serdeczne za miłe powitanie.
bobo30 ->Z ta wyceną to Agrobisp policzył "pod klucz" około 220tys, a biorąc pod uwagę jakość materiałów (pewnie policzył z tych tańszych) to faktycznie można wyjść ponad 250tys i wyżej. Ja nie chcę wodotrysków, tylko ciepły i przytulny domek.
rafałek ->Działeczkę liczymy na 600 - 900 m2, więc wielkością chyba podpasuje. Pole golfowe odpada - kto będzie golił ta trawkę? :)
Mamy autko, ale nie zależało mi na garażu (dodatkowe koszty). Może kiedyś będzie wiata...i jak dla mnie styknie. Tylko trochę szkoda, że nie będę mógł mieć graciarni w garażu, ale coż ...:)

zoner
01-02-2005, 22:36
robert skitek -> docelowa łazienka znajdowałaby się na górze. Dolny wc, do zastosowań, że tak powiem, "w przelocie" :)
Co do poddasza to faktycznie może to być kłopotliwe, ale zawsze (prawie?) łazienka sąsiaduje przynajmniej z jedną sypialnią.
Co proponujesz? Żeby zmienić ściankę na jakąś solidniejszą, mniej akustyczną?

robert skitek
01-02-2005, 22:40
nie zrozumiałes mojej uwagi. nie chodzi o problem akustyki - nie powinien wogóle wystapić. problem jest taki: lezysz w lozku, gdy od wysokosci 115cm zaczyna się skos dachu. Jest to standardowe rozwiązanie (nawet czasem daje sie mniej). Ale moze byc niewygodne jesli łóżko i wanna zostaja upchnięte pod te własnie skosy do samej sciany
co do wc: "w przelocie" gości będziesz wyganiał do wiatrołapu, a i sam będziesz biegał tam w ciągu dnia, przecież nie na górę...

rafałek
01-02-2005, 22:41
Mamy autko, ale nie zależało mi na garażu (dodatkowe koszty). Może kiedyś będzie wiata...i jak dla mnie styknie. Tylko trochę szkoda, że nie będę mógł mieć graciarni w garażu, ale coż ...:)

To może pomyśleć jak przerobić ten projekt by dokleić w przyszłości garaż? Np. okno w pom. gospodarczym przenieść na ścianę frontową, w miejscu okna przygotować przejście do garażu. Nie wiem tylko jak by to wyglądało z bryłą domu i jak mocno zacieni okno w pokoju nr 6.
Albo może poszukać innego projektu który da Wam taką możliwość. pomyśl i policz. Jeśli nie garaż to może inny projekt któy pomoże wygospodarować pomieszczenie do majsterkowania gdzieś na poddaszu?
Nie poddawajcie się. Szukajcie tego co maksymalnie spełni wasze oczekiwania (w możliwościach finansowych).

Powodzenia :D

mdzalewscy
01-02-2005, 22:46
Ściany zewnętrzne: - grubość 36,5 cm bloczki YTONG - przemyśl to ? (chodzi o grubość).

aha26
02-02-2005, 10:28
Witam nowego forumowicza!Domeczek obejrzalam i podoba mnie sie bardzo.Od strony technicznej nic nie moge powiedziec bo sie na tym wogole nie znam :D

Arkus
02-02-2005, 20:24
Witam,
rownież projekt obejrzalem i muszę przyznac rację Robertowi skitkowi ..i jeszcze na dodatek nie ma gdzie postawic szafy w wiatrołapie czy nawet w holu zwlaszcza w tak małym holu ...żeby cokolwiek tam zmiescic, należaloby przesunąc scianę graniczącą z kuchnią , tyle że to nośna ściana a to zapewne spore koszty przeróbek w projekcie. Proponuje poszukac jeszcze innego projektu bo widze, że bez zmian w tym domu się nie obejdzie.

zoner
03-02-2005, 19:20
Faktycznie. Dzięki za podpowiedzi. Nie ma to jak fachowe spojrzenie.
mdzalewscy-> proponujecie grubsze bloczki, czy najlepiej byłoby zmienić materiał? A mógłby być pollski beton komórkowy, docieplony styropianem?