PDA

Zobacz pełną wersję : Buchanie z pieca mia?owego



markus
16-09-2002, 18:03
Posiadam piec miałowy o mocy 25kW. Średnica otworu kominowego wynosi 140mm (kształtki ceramiczne). Podczas palenia miałem zanika niebieski płomień i wytwarzają się gazy jak się można domyśleć wybuchowe. W tym momencie piec wybucha. Całość ciśnienia idzie do komina a w domu jest wielka zadyma, mnóstwo czadu. Jest to nie tylko niepokojące ale również bardzo niebezpieczne dla życia.
Pomóżcie - co robić !!!

17-09-2002, 00:18
Najprościej zwrócić się do producenta, sprzedawcy, instalatora.

AndrzejT
17-09-2002, 11:26
A co to za piec (typ, producent)
Czy masz prawidłowy nawiew do kotłowni?

Andrzej

markus
17-09-2002, 11:42
Mój piec jest firmy "Konstal" wyposazony w sterowanie elektroniczne sterownik TORNADO. Mam nawiem do kotlowni o srednicy 100mm (polozenie sprawdzane przez kominiarza). Powietrze do paleniska jest dostarczane przy pomocy wentylatora umieszczonego z tylu pieca.

17-09-2002, 12:09
Prawidłowy nawiew...???
"Buchanie" z pieca to dosc powszechna "przypadlosc" piecow mialowych - wynika ze sposobu regulacji mocy - najczesciej wentylator nadmuchowy jest cyklicznie zalaczany/wylaczany - w momencie zalaczenia mieszanina gazow po podaniu duzej ilosci tlenu zapala sie wybuchowo.
Pomocne moze okazac sie stosowanie sterownikow ktore reguluja obroty wentylatora.
Druga mozliwosc to "regulacja" pieca - w niektorych jest klapka ktora mozna regulowac ilosc dostarczanego powietrza gdy wentylator jest wylaczony
Pozdrawiam
Trapp

Atomic
21-09-2008, 06:46
Posiadam piec miałowy o mocy 25kW. Średnica otworu kominowego wynosi 140mm (kształtki ceramiczne).
Czy to oby nie za mały przekrój jak na taką moc?

beton44
21-09-2008, 07:12
Posiadam piec miałowy o mocy 25kW. Średnica otworu kominowego wynosi 140mm (kształtki ceramiczne).
Czy to oby nie za mały przekrój jak na taką moc?

:P bardzo typowe zjawisko

tak to bywa gdy kocioł podłącza się do przewodu kominowego
o średnicy dobrej dla wentylacji

masz dokumentację kotła - zerknij jaki jest wymagany komin

Pistolero
21-09-2008, 13:35
Całość ciśnienia idzie do komina a w domu jest wielka zadyma, mnóstwo czadu.

się uczepię, ale po czym wnioskujesz, że masz w domu czad ? przecież jest bezwonny i bezbarwny?

czujnik, czy 6 zmysł ??

nieraz buchanie wynika też z kaloryczności i jakości palenia się samego miału...materiał jak materiał bywa lepszy i gorszy. Popiołu zjednego po całym zasypie zostanie wiaderko, a z innego tyle samo co wsypałeś. i tak też jest z paleniem

Jezier
21-09-2008, 13:46
Atomic, beton44, Pistolero. Wasze rady spóźnione są o 6 lat.

anulkawj
08-03-2009, 07:12
A jak jest z wilgotnością miału? Jak za suchy to u mnie też lubiło walnąć.

coulignon
08-03-2009, 07:20
Atomic, beton44, Pistolero. Wasze rady spóźnione są o 6 lat.

Napisał tylko dwa posty. Pewnego dnia buchnęło mocniej niz zwykle? :lol: :lol: :lol:

Taki ponury dowcip.. :wink:

przemo503
08-03-2009, 11:43
Moja skromna opinia -przewymiarowany kociolek +maly przekroj komina .Kurcze mam podobnie u siebie. :(