PDA

Zobacz pełną wersję : Wkład kominowy, kominiarz i piecyk gazowy



level89
20-09-2016, 06:46
Witam.

Na wstępie chciałbym się przywitać :)

Założyłem konto na forum ponieważ mam małą zagwozdkę. Potrzebowaliśmy opinii kominiarskiej do gazowni w celu założenia licznika. Kominiarz przyszedł i stwierdził że wkład kominowy mamy za mały (110mm zamiast 120mm) i należy go wymienić. Czytałem również że rozmiar wkładu jest uzależniony od rodzaju piecyka gazowego do podgrzewania wody, to prawda? Piecyk jaki mamy ma średnicę tego otworu u góry 117mm, zapewne dlatego kominiarz stwierdził że trzeba wymienić wkład? Natomiast sam piecyk jest uszkodzony i i tak będziemy go wymieniać. I tutaj pojawia się pytanie: Jeżeli kupimy piecyk z mniejszą średnicą rury (widziałem np jakiegoś Junkersa ze 112mm średnicy) to wkład kominowy 110mm mógłby zostać? Czy to o to w tym wszystkim chodzi?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i rady :)

Pozdrawiam.

Kominki Piotr Batura
20-09-2016, 07:17
Spróbuj z innym kominiarzem. Może ten chciał Cię skasować za nowy wkład? Spróbuj też z firmą dostarczającą nowy piec. Średnicę komina, w myśl przepisów z 2009 r, określa producent urządzenia grzewczego, a nie kominiarz. Kominiarz może pomóc, ale skoro nie chce...

level89
20-09-2016, 07:54
Dzięki za odpowiedź.

Już od którejś osoby słyszymy ze to są jakiejś jaja z tym kominiarzem, ale tak to jest jak się człowiek nie zna, a chce polegać na opinii bądź co bądź fachowca...

Może jeszcze ktoś mógłby coś dodać?