PDA

Zobacz pełną wersję : Działka sprzedawana jako jedna, na mapie widać dwie



anubias
20-09-2016, 20:14
Cześć,

Znalazłem ogłoszenie sprzedaży działki o określonej wielkości, wiem gdzie to jest, natomiast na tej mapie: http://aleksandrow.sipgminy.pl/
są w tym miejscu dwie działki obok siebie.

Niestety nie znam nr księgi tej działki, mam tylko adres i numer działki. Trzeba podpisać umowę z pośrednikiem, żeby zacząć temat. Mogę się za to wypytać wszystkiego, tylko muszę widzieć co jest ważne w takim wypadku.

Jeśli to są faktycznie dwie działki, to czy będzie jakikolwiek problem żeby je scalić? To są tereny z MPZP - zabudowa jednorodzinna.

Elfir
20-09-2016, 22:29
a chcesz budować dom na ich granicy?

.:Paco:.
21-09-2016, 05:44
Cześć,

Znalazłem ogłoszenie sprzedaży działki o określonej wielkości, wiem gdzie to jest, natomiast na tej mapie: http://aleksandrow.sipgminy.pl/
są w tym miejscu dwie działki obok siebie.

Niestety nie znam nr księgi tej działki, mam tylko adres i numer działki. Trzeba podpisać umowę z pośrednikiem, żeby zacząć temat. Mogę się za to wypytać wszystkiego, tylko muszę widzieć co jest ważne w takim wypadku.

Jeśli to są faktycznie dwie działki, to czy będzie jakikolwiek problem żeby je scalić? To są tereny z MPZP - zabudowa jednorodzinna.

idziesz to rejetru gruntow i za 50zl dostaniesz wypis - tam bedziesz wiedzial czy to jedna czy dwie dzialki i jaka maja powierzchnie a nawet numer ksiegi wieczystej,

Numer dzialki i obreb znajdziesz w necie - np na geoportalu albo e-mapie miejscowosci

Pytanie czy one maja jedna czy 2 ksiegi wieczyste.

Clinu
21-09-2016, 05:56
a chcesz budować dom na ich granicy?

A jest jakiś problem żeby zbudować dom na granicy, skoro obie działki są moje? bo nie orientuje się czy to jest gdzieś zakazane.

Elfir
21-09-2016, 09:52
Z rozporządzenia:

§ 12. 15)1. Jeżeli z przepisów § 13, 60 i 271–273 lub przepisów odrębnych określających dopuszczalne odległości niektórych budowli od budynków nie wynikają inne wymagania, budynek na działce budowlanej należy sytuować w odległości od granicy z sąsiednią działką budowlaną nie mniejszej niż: 1) 4 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy; 2) 3 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy.

agb
21-09-2016, 09:58
idziesz to rejetru gruntow i za 50zl dostaniesz wypis - tam bedziesz wiedzial czy to jedna czy dwie dzialki i jaka maja powierzchnie a nawet numer ksiegi wieczystej,

Numer dzialki i obreb znajdziesz w necie - np na geoportalu albo e-mapie miejscowosci

Pytanie czy one maja jedna czy 2 ksiegi wieczyste.
Z tego co wiem, to wypisu nie dostaniesz jak nie jesteś właścicielem.

Mobe
21-09-2016, 10:31
Z tego co wiem, to wypisu nie dostaniesz jak nie jesteś właścicielem.
Dostaniesz, tyle że bez danych osobowych.

cob_ra
21-09-2016, 11:04
Dostaniesz, tyle że bez danych osobowych.

Dostanie, ja w tamtym roku brałem wypis i bez problemu dali, mimo że nie byłem właścielem.

dwiecegly
21-09-2016, 11:27
A co to za róznica czy jedna działka czy dwie. Jesli obie należa do jednego wlasciciela to spokojnie można budować nawet na granicy tych działek. Sam tak mam. Przepis o 4m odleglosci odnosi sie do dróg i działek nie będących naszą własnością. Nawet jeśli bedziesz brał kredyt na budowe to bez problemu ci go dadza bez scalania, jedynie księge wieczysta trzeba mieć wtedy jedną na obie.

Bejaro
21-09-2016, 11:30
A co to za róznica czy jedna działka czy dwie. Jesli obie należa do jednego wlasciciela to spokojnie można budować nawet na granicy tych działek. Sam tak mam. Przepis o 4m odleglosci odnosi sie do dróg i działek nie będących naszą własnością. Nawet jeśli bedziesz brał kredyt na budowe to bez problemu ci go dadza bez scalania, jedynie księge wieczysta trzeba mieć wtedy jedną na obie.

Budujesz w granicy,czy jakaś część budynku jest na drugiej działce?

dwiecegly
21-09-2016, 11:32
Granica przechodzi przez srodek budynku, tzn 1/3 jest na lewej a 2/3 na prawej działce.

Bejaro
21-09-2016, 11:43
Granica przechodzi przez srodek budynku, tzn 1/3 jest na lewej a 2/3 na prawej działce.

No to jak u mnie dom jest na 4, ale gdybyś chciał zabudować tylko jedną działkę to trzeba zachować odległości od nieruchomości sąsiedniej to że jesteś w chwili obecnej właścicielem nie ma znaczenia.

Istnieje możliwość że MPZP dopuszcza budowę w granicy lub bliźniaczą...

dwiecegly
22-09-2016, 11:46
Nie trzeba jeśli szerokość działki nie pozwala na zabudowę na tylko jednej działce. Jest sporo wyjątków, warto popytać w organie wydającym pozwolenia.