PDA

Zobacz pełną wersję : Okna Pamoplast - Ustrzyki



grzes_m
02-02-2005, 18:15
Przymierzam się do drenianych okien ww producenta Pamoplast Ustrzyki Dolne.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą ?
Prosze o informacje :)

invx
02-02-2005, 19:57
ja mam, fatalne ... Najpierw przeplacilem za drzwi wejsciowe Al, ktore montowalem do firmy, a potem przyszlo mi zawiasy wymienic (zuzyly sie :wink: ) to chcieli za nie tyle co prawie polowa tych drzwi :o :o, skonczylo to sie tak, ze osobiscie wytoczylem tulejki do tych zawiasow, i dzialaja do dzis :)
Niedawno, wybili szybe, dzwonie do nich, to mi jakas kobitka jak podala cene, to grzecznie podziekowalem, i zamowilem u konkurencji :wink:

michall1
25-10-2012, 17:48
Rozpacz i brak rzetelności wśród pracowników z Pamoplast.- oto moja opinia o firmie Pamo plast z Ustrzyk.

Moja przygoda z ta firma zaczęła się w 2011 roku w maju kiedy to zamówiliśmy stolarkę drzwiowa i okienną w wyżej wymienionej firmie. Koszt prawie 18000zł. Okna z górnej półki z trzema szybami. Poza miła panią w placówce sprzedaży to tyle co mogę powiedzieć.
Po montażu okien już na zdjęciu które mi wysłał ojciec z budowy dostrzegłem,że jedno ze skrzydeł ma wmontowany odwrotnie szpros(okno zostało rozebrane na budowie przez pracownika pamoplast i zeszklone ponownie.
Gdy wróciłem na urlop do Polski po około 1,5mca od wstawienia okien dostrzegłem że okna maja powyginane ramy do środka, niektóre nie dają się otworzyć(moja kolejna interwencja telefoniczna do milej pani z placówki gdzie kupiłem okna i mam na budowie tych samych panów którzy okna wprawiali. Zgłosiłem 10 z 12 okien jako wadliwe-nie do użytku(powyginane ramy co powoduje mechaniczne uszkadzanie skrzydeł okiennych o śrubę wystającą z ramy i będącą częścią okucia okna, uszkodzenia mechaniczne skrzydeł powstałe od tej śruby, to że wszystkie prawie z tych 10okien mają już cofnięte do tyłu skrzydła okienne co uniemożliwia w dużej mierze regulacje w przyszłości). Panowie przyjeżdżają rozpianowują kilka okien narażają mnie na kolejne koszty bo ocieplenie zewnętrzne budynku już jest wykonane(po ich wizycie w tym samym tygodniu maja przyjść fachowcy do tynkowania wewnątrz co uzgadniam z miłą panią która mnie zapewnia że problem z ramami zniknie- choć nie ukrywam że już wtedy dostawałem białej gorączki jak na to patrzyłem i myślałem o ponownym wstawianiu okien przez fachowców z firmy Pamoplast. Panowie dokładają po kilka kotew montażowych do niektórych okien co pomaga w nie obcieraniu skrzydeł o ramę ale uszkodzenia na skrzydłach już pozostają o czym dowiaduję się na kolejnym urlopie i wizycie na budowie w tym roku w czerwcu. Ponadto stwierdziłem że ramy mimo ze są już proste w tych kilku prawie dobrych oknach to wciąż skrzydło muska prawie o śrubę znajdująca się w okuciu a regulacji już nie ma.
Kolejna interwencja telefoniczna tym razem do Krosna do placówki pamo-plast bo w Dukli już nie istnieje - odbiera pani która mnie pamięta i mówi że już wysyła do mnie pana który rozwiąże problem. Pan ku mojemu zdziwieniu po 2tygodniach dociera z kluczykiem 5mm i mówi że będzie cofał skrzydła.
Ja natomiast mu tłumaczę jak też tłumaczyłem pani z placówki sprzedaży ze okna nie zostały naprawione podczas ostatniej wizyty, że nie mają regulacji skrzydeł w poziomie, że mają uszkodzenia mechaniczne. Po okołu 10min pan stwierdza ze tak popsutego delikatnie mówiac montażu jeszcze nie widział, zastanawia się czy to ktoś z pamoplast montował okna czy jakiś podwykonawca?// stwierdza ze 3okna które maja wciąż problem z otwieraniem się już nie cofnie a te z powyginanymi ramami to by teraz tynki rozkuwać...itd
Moja kolejna interwencja tym razem pisemna do działu reklamacji pamoplast (wysyłam zdjęcia z dokładnym opisem. 10okien ma uszkodzone skrzydła od śruby w ramie, co najmniej połowa z tych okien już nie ma regulacji w poziomie i ma wciąż wygięte ramy ku środkowi( najgorsze okno 4mm pomiędzy środkiem ramy a górą czy dołem), trzy okna maja poważny problem z otwieraniem i zamykaniem mimo cofniętej już regulacji do tyłu. Następnego tygodnia mam na budowie kolejnych dwóch fachowców którzy oglądają okna kilka godzin, stwierdzają ponadto że niektóre z ram nie są takie złe, że 3mm
wygięcia na oknie 1200mmX90 to nic(wszystkie okna mam podobne), jeden z nich próbuję swoich sił markerem do zamalowywania rys, mówią coś o wymianie skrzydeł na mniejsze.po czym znikają.
Piszę emaila do działu reklamacji- brak odpowiedzi
Dzwonie a pan stwierdza ze wygięcia ram i to że skrzydła mimo iż w niektórych oknach gdzie ramy są proste a okna wciąż obcierają lub muskają o nieszczęsną śrubę z ramy to moja wina. Tłumaczy mi że ocieplenie zewnętrzne budynku, tynki wewnętrzne, parapety zewnętrzne i brak klinów podporowych pod oknami to ingerencja z mojej strony w okna i reklamacji już nie będzie
Wiec wysyłam emaila do działu reklamacji z szeregiem zdjęć gdzie widać że ocieplenie było juz wykonane zanim okna wprawili. Posiadam również zdjęcia gdzie tynki wewnętrzne są wykonywane już po pierwszej i jedynej naprawie (rozpianowywanie i dokładanie kotew montażowych).Co do klinów pod oknami to były to drewniane klocki na których wkładali jakieś szczypki i na tym było osadzone okno- to wszystko po 2miesiacach wyfrunęło z pod tych
okien bo się rozeschło i kotwy montażowe trzymają okna w murze. podobny układ mam jeszcze pod dźwiami balkonowymi i na taras gdzie klocek ze szczypka leży na cegle znalezionej na budowie a to wszystko w tym momencie fruwa i można ręka z łatwością wyciągnąć. Posiadam setki zdjęć jak to wszystko wyglądało jak się zmieniało i jak jest obecnie.
Ostrzegam wszystkich przed ta firma, gwarancja montażowa w tej firmie obejmuje tylko sytuacje gdy okna pozostają zapianowane w murze podparte na klockach w sposób uniemożliwiający poprawne zamontowanie parapetu zewnętrznego i wewnętrznego(szereg zdjęć),dziwi na cegłach które są doskonałym mostkiem termicznym ponadto klocek i szczypka. Na to wszystko liczcie się Państwo z tym że nie wolno budynku ocieplać i tynkować wewnątrz.
W chwili obecnej zwróciłem się o pomoc rzecznika praw konsumenta i obawiam się że się na tym nie skończy moja przygoda z tą firma.

Z powazaniem: Michał R.
Łęki Dukielskie

LAG
25-10-2012, 19:21
Na jednej z budów, na której pracowałem równiez był problem z oknami tej firmy... Masa usterek, relkamacja poganiała relkamację! Ogólnie fatalne wykonanie okien! Historia miała miejsce w zeszłym roku...

Elfir
26-10-2012, 23:41
Może wpiszcie te zazalenia do czarnej listy wykonawców ze swojego województwa?