PDA

Zobacz pełną wersję : rozbudowa małego letniego domu



zygmor
03-02-2005, 06:59
Ostatnio będąc w Gminie dowiedziałem się, że w obecnym prawie budowlanym nie ma pojecia domu letniego. ten powstał przed laty, budował go mój teść. Teraz chcielibysmy go nieco rozbudować i nie wiem jak to zgodnie z przepisami zrobić. Jak się zorientowałem to łatwiej zbudować obecnie pałac jak rozbudować mały domek. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem, Piszcie!

Jerzysio
03-02-2005, 07:47
Rozbudowa domku ( chyba, że ma 6m2 i chcesz rozbudować do <10m2 )
wymaga procedur jak "normalna" budowa. I tyle.
Pozdro
J

miggor
11-02-2005, 18:32
słuchaj, zorientuj się,czy oni wogóle mają twoją działkę na rysunku. Ja mam stary domek po rolnikach. Inni sąsiedzi podobnie. Gmina nie ma raczej na pewno nawet planu zabudowań na działce. Nie podejrzewam więc, żeby mieli plan domu, ale się nie znam. Sam chcem zrobić wykuszei drżę ,, bo będzie to zmiana konstrukcji dachu. Boję się,że znajda się życzliwi w okolicy, którzy doniosą . Natomiast, jeżeli dociućlam w pare lat kasę, to może zrezygnuje z wykuszy, bo mimo starań moą zeszpecić całość, podbuduje kolankową i szczyty, podniosę dach,ale zostawiwszy peirwotne nachylenie i walnę nową ladną, albo starą dachówkę i w ten sposób zwiększę strych, a i ładnie będzie. W tym wypadku raczej oleję prawo,bo nikt się nie skapnie(bryła domu bedzie ta sama)

Andrzej W
02-03-2005, 20:23
Właśnie ćwiczę rozbudowę małego domku letniskowego. Powinno się to robić i robię to tak jak "normalny" dom - łącznie z wszystkimi papierami. Na razie jestem na końcu papierów. Jeśli chodzi o "dzikie" rozbudowy to radzę zorientować się jak to wygląda w okolicy. Czasami da się póżniej zalegalizować ale jak nie to kary są obecnie dość wysokie.