PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczny włącznik pompy.



zt3030
23-09-2016, 18:48
Witam wszystkich bardzo serdecznie, :no:
Prosto z mostu powiem, że poszukuję urządzenia które automatycznie gdy wykryje w bojlerze, wcześniej ustaloną temperaturę np.55 s.C włączy pompę, która przepchnie ciepłą wodę do kaloryferów i podłogówki. Do tej pory robiło się to schodząc do kotłowni i podłączając zasilanie pompy do gniazdka. Jeżeli to coś zmieni to powiem że mieszkam w dużym domu i żeby go nagrzać piec razem z całą instalacją zajmuje 2 pomieszczenia i codzienne oczekiwanie na 55s.C na bojlerze oraz przepychanie się między rurami do gniazdka po prostu mi zbrzydło :p . Dlatego proszę o szybką i konkretną pomoc, w sprawie nazwy i ewentualnego linku do urządzenia. z góry dziękuję i pozdrawiam :rolleyes:

jacek.zoo
24-09-2016, 08:49
Witam wszystkich bardzo serdecznie, :no:
Prosto z mostu powiem, że poszukuję urządzenia które automatycznie gdy wykryje w bojlerze, wcześniej ustaloną temperaturę np.55 s.C włączy pompę, która przepchnie ciepłą wodę do kaloryferów i podłogówki. Do tej pory robiło się to schodząc do kotłowni i podłączając zasilanie pompy do gniazdka. Jeżeli to coś zmieni to powiem że mieszkam w dużym domu i żeby go nagrzać piec razem z całą instalacją zajmuje 2 pomieszczenia i codzienne oczekiwanie na 55s.C na bojlerze oraz przepychanie się między rurami do gniazdka po prostu mi zbrzydło :p . Dlatego proszę o szybką i konkretną pomoc, w sprawie nazwy i ewentualnego linku do urządzenia. z góry dziękuję i pozdrawiam :rolleyes:

Najtaniej i najprosciej
http://e-sterowniki.pl/sterownik-do-pompy-co-lub-pompy-cwu-pc11w-salus-controls-p-77.html

Ja uzywam akurat do pompy do podlogowki ale dobrze dziala

zt3030
24-09-2016, 10:58
Dziękuję za odpowiedź,
Czy sam ją montowałeś ?bo wygląda bardzo nieskomplikowanie. Podłącza się kabel od zasilania, czujnika temp. w bojlerze, oraz kabel od pompy, a on gdy wykryje z czujnika ustawioną wcześniej temperaturę, włącza zasilanie pompy.

Idąc tym tokiem rozważam jeszcze taki: http://sterownikitech.pl/sterowniki-do-pomp-co-st-21,id77.html
ale nie mogę znaleźć nikogo kto by polecił ten sterownik.
Dziękuję i pozdrawiam :yes:

jacek.zoo
25-09-2016, 13:10
Zasada dzialania chyba taka sama. U mnie montowal hydraulik ale montaz jest rownie banalny jak podlaczenie odkurzacza do gniazdka. Regulator podlaczasz do produ, do regulatora wpinasz wtyczke od pompy, na kabelku od regulatora masz czujke temperstury ktora na trytytke przyczepiasz do rury i tyle. Dwoma guzikami ustawiasz tempersture zalaczenia i wylaczenia. I tyle

zt3030
25-09-2016, 15:51
Zasada dzialania chyba taka sama. U mnie montowal hydraulik ale montaz jest rownie banalny jak podlaczenie odkurzacza do gniazdka. Regulator podlaczasz do produ, do regulatora wpinasz wtyczke od pompy, na kabelku od regulatora masz czujke temperstury ktora na trytytke przyczepiasz do rury i tyle. Dwoma guzikami ustawiasz tempersture zalaczenia i wylaczenia. I tyle

Okej dzięki, zdecyduję się na urządzenie które mi podesłałeś i własny montaż, jeszcze raz dzięki :cool:

gersik
26-09-2016, 06:11
Jak masz dwie pompy to sterownik troszkę inny.

wiesiek6308
26-09-2016, 20:14
Zasada dzialania chyba taka sama. U mnie montowal hydraulik ale montaz jest rownie banalny jak podlaczenie odkurzacza do gniazdka. Regulator podlaczasz do produ, do regulatora wpinasz wtyczke od pompy, na kabelku od regulatora masz czujke temperstury ktora na trytytke przyczepiasz do rury i tyle. Dwoma guzikami ustawiasz tempersture zalaczenia i wylaczenia. I tyle

Tylko nie dosłownie tak jak wyżej bo Cię kopnie i to mocno. Do prądu podłącz w ostatniej czynności.